بهترین روش ماینینگ ارزدیجیتال | معرفی ۴تا از بهترین روش های استخراج ارزدیجیتال

۲۵ آذر ۱۴۰۱
بهترین روش ماینینگ ارزدیجیتال | معرفی 4تا از بهترین روش های استخراج ارزدیجیتال

با ورود ارزهای دیجیتال به جریان اصلی زندگی روزمره، هر روز افراد بیشتری به دنیای جدید و عجیب بلاک چین علاقه مند می شوند. بسیاری از این افراد به استخراج ارزهای دیجیتال روی می آورند زیرا شنیده اند که می توان از آنها درآمد کسب کرد. اگر شما نیز یکی از این افراد هستید، با ما همراه باشید تا در مورد بهترین روش ماینینگ ارزدیجیتال با شما صحبت کنیم.

ماینینگ یا استخراج ارزدیجیتال چیست؟

به بیان بسیار ساده، استخراج ارزدیجیتال فرایندی است که در آن یک دستگاه وظایف خاصی را برای به دست آوردن مقدار کمی ارزدیجیتال انجام می دهد. تصور کنید ماشینی دارید که سکه های دیجیتالی استخراج می کند. حال فرض کنید این ماشین همان رایانه رومیزی شماست.

رایانه شخصی شما وظایف خاصی را انجام می دهد که برای به دست آوردن کوچکترین ارزهای دیجیتال لازم است. این وظایف “اثبات کار” نامیده می شوند و برای ایجاد یک موقعیت منصفانه برای همه ماینرهای مختلف طراحی شده اند.

این وظایف یک سری معادلات ریاضی هستند. هر چه ماینرهای بیشتری بخواهند عمل استخراج ارزدیجیتال را انجام دهند معادلات سخت تر می شوند. این افزایش سختی باعث ایجاد تعادل در استخر استخراج خواهد شد؛ از طرفی همچنین انگیزه استفاده از دستگاه های بزرگتر و قوی تر را فراهم می کند. استخر استخراج مکانی است که ماینرها قدرت محاسباتی دستگاه های خود را در آن به اشتراک می گذارند تا سکه های بیشتری استخراج کنند. در نهایت سود حاصل بین همه آنها تقسیم می شود.

با اینکه عوامل زیادی بر میزان کسب درآمد شما از ماینینگ مؤثر است، اما در حالت کلی می توان گفت استخراج ارزدیجیتال منجر به کسب سود می شود. حال ممکن است این مقدار سود خیلی کم یا خیلی زیاد باشد.

انواع روش های ماینینگ ارزدیجیتال کدامند؟

انواع روش های ماینینگ ارزدیجیتال کدامند؟

چند راه برای ماینینگ ارزدیجیتال وجود دارد. ما در اینجا مهم ترین راه ها را پوشش می دهیم و از ساده ترین آنها یعنی استخراج ابری شروع می کنیم. در ادامه، استخراج از طریق CPU، استخراج از طریق GPU و نیز استخراج به کمک ASIC را توضیح خواهیم داد.

۱. روش استخراج ابری

اگر به دنبال روش های استخراج ارزدیجیتال هستید، لازم است بدانید استخراج ابری محبوب ترین راه برای این منظور است. استخراج ابری فرایندی است که در آن به شخصی (اغلب یک شرکت بزرگ) مقدار مشخصی پول پرداخت می کنید و ماشین استخراج او به نام «ریگ» و خود فرایند ماینینگ را اجاره می کنید.

این اجاره برای یک دوره مشخص شده ادامه دارد و از طریق آن تمام درآمدهایی که ریگ به دست می آورد (منهای هزینه های برق و تعمیر و نگهداری) به کیف پول ارز دیجیتال شما منتقل می شود.

افرادی (شرکت هایی) که این خدمات ماینینگ ابری را ارائه می کنند معمولاً امکانات استخراج عظیمی با مزرعه های متعدد (ده ها یا صدها ریگ که روی هم چیده شده اند و با هم کار می کنند) در اختیار دارند و به خوبی می دانند که چگونه ارزدیجیتال را استخراج کنند.

استخراج ابری عمدتاً به این دلیل محبوب شده است که امکان مشارکت در دنیای ارزهای دیجیتال را برای افرادی فراهم می کند که ممکن است پول کافی برای خرید ریگ های شخصی نداشته باشند یا شاید علاقه ای به داشتن آن ندارند.

توجه: این روش یک مشکل بزرگ دارد و آن این است که احتمال کلاهبرداری در آن زیاد است. پس نباید به هر فرد یا شرکتی اعتماد کنید و پول خود را در اختیار آن قرار دهید.

نحوه استخراج ارزدیجیتال به روش استخراج ابری

دو گزینه برای استخراج ابری وجود دارد. گزینه اول استخراج رایگان و گزینه دوم استخراج پولی است. بسیاری از افرادی به سمت گزینه ی «رایگان» جذب می شوند، اما لازم به ذکر است این گزینه معایبی نیز دارند. از جمله اینکه سرعت استخراج در گزینه رایگان استخراج ابری بسیار پایین است. پس  به توضیح گزینه دوم می پردازیم.

استخراج ابری پولی معمولاً به این صورت عمل می کند که شما یک میزبان استخراج ابری را به صورت آنلاین پیدا می کنید. سپس برنامه هایی را که میزبان ارائه می دهد بررسی می نمایید. معمولاً چهار یا پنج مورد برنامه یا طرح وجود دارد که از ارزان ترین تا گران ترین را شامل می شود. برخی از هاست ها حتی به شما امکان ایجاد و سفارشی سازی طرح استخراج ابری خود را ارائه می دهند.

هنگامی  که بدانید چه می خواهید، به سادگی می توانید تراکنش انجام  دهید یعنی هزینه خدمات را به هاست موردنظر پرداخت کنید. در ادامه، آدرس کیف پول ارزدیجیتال خود را ثبت می کنید. به این ترتیب اولین قدم ها را برای استخراج ارزدیجیتال برمی دارید.

طرح های مختلف هزینه های متفاوتی دارند و برای دوره های مختلف تنظیم می شوند. طرح های استاندارد می توانند از ۵۰۰ دلار تا ۵۰۰۰ دلار قیمت داشته باشند و از دو سال تا مادام العمر طول بکشند. معمولاً بعد از شش ماه تا یک سال به سود می رسید. با این حال، هیچ کس نمی تواند به طور قطعی بداند زمان رسیدن به سود چقدر است زیرا قیمت ارزهای دیجیتال بسیار نوسانی است و مدام تغییر می کند.

CCG Mining به کاربران خود امکان مشارکت در قراردادهای استخراج ابری را ارائه می دهد. این در واقع یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین گزینه های استخراج ابری نیز هست.

۲. روش استخراج از طریق CPU

در روش استخراج از طریق CPU از پردازنده ها برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می شود. در گذشته این روش بهترین روش ماینینگ ارزدیجیتال بود، اما در حال حاضر، افراد کمتری این روش را برای استخراج ارزدیجیتال انتخاب می کنند. چند دلیل برای عدم انتخاب این روش در حال حاضر وجود دارد. اول از همه، استخراج از طریق CPU بسیار کند است. در واقع ممکن است ماه ها هیچ درآمدی نداشته باشد.

همچنین معمولاً ارزش انجام عملیات ماینینگ را ندارد زیرا مقدار پولی که به دست می آید بسیار کم است. در حالی که احتمالاً ده برابر این مقدار را باید برای مصرف برق و سخت افزار خنک کننده هزینه کنید. اگر بتوانید مکانی را بیابید که هزینه برق ارزان باشد، مشکل کمی کاهش می یابد، اما به ندرت چنین مکانی یافت می شود.

در اینجا این سؤال مطرح می شود که چرا برخی از مردم هنوز از CPU برای استخراج ارزدیجیتال استفاده می کنند؟ خوب، اساساً به این دلیل که هرکسی با رایانه رومیزی می تواند این کار را انجام دهد. برای استخراج با استفاده از روش CPU به جز یک رایانه و چند نرم افزار به چیز دیگری نیاز ندارید. انجام آن با لپ تاپ امکان پذیر است اما زیاد توصیه نمی شود. لپ تاپ شما احتمالاً در عرض چند ساعت بیش از حد گرم خواهد شد.

از آنجا که استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از CPU آسان است، همواره ماینرهای جدیدی از آن استفاده می کنند. برخی از افرادی که به دنبال نحوه استخراج ارزدیجیتال هستند به جزئیات اهمیتی نمی دهند. آنها فقط می خواهند این فرایند را در اسرع وقت و به هر شکل ممکن شروع کنند.

۳. روش استخراج از طریق GPU

امروزه استخراج از طریق GPU یک نمونه از بهترین روش های ماینینگ ارزدیجیتال است. اگر عبارت «ماینینگ ارزهای دیجیتال» را در گوگل جستجو کنید، ریگ های GPU اولین مواردی هستند که خواهید دید. به عنوان مثال، ماینرهای ابری از ریگ های GPU برای خدمات خود استفاده می کنند. این افراد حرفه ای هستند، پس وقتی از یک روش استفاده می کنند حتماً استفاده از آن سودآور است.

نحوه استخراج ارزدیجیتال به کمک GPU

استخراج از طریق GPU بسیار محبوب است. زیرا هم کارآمد و هم ارزان است. اشتباه نکنید، تهیه ریگ به خودی خود پرهزینه است اما وقتی صحبت از سرعت هش و نیروی کار به میان می آید، ریگ ماینینگ GPU عالی عمل می کند.

منظور از GPU همان کارت گرافیکی است که از جمله قطعات سخت افزاری مهم در هر کامپیوتری به شمار می رود. یک ریگ GPU از یک پردازنده، یک مادربرد، یک یا چند خنک کننده، یک قاب آلومینیومی و چند کارت گرافیک تشکیل می شود.

قیمت معمول یک دستگاه ماینینگ GPU با عملکرد خوب، حدود ۳۰۰۰ دلار است. این یک سرمایه گذاری سنگین است اما بسیار سریعتر از یک ماینر CPU سرمایه اولیه برمی گردد. افرادی که به دنبال راه هایی برای استخراج ارزدیجیتال هستند، باید حتماً GPUها را بررسی کنند. در عین حال، اگر از قبل یک دستگاه استخراج GPU دارید، می توانید یک نرم افزار ماینر مانند Minergate را دانلود کنید و شروع به کسب درآمد و ارزهای دیجیتال از طریق آن نمایید!

۴. روش استخراج از طریق یک دستگاه ASIC

ASICها (مدارهای مجتمع خاص برنامه) دستگاه های خاصی هستند که برای انجام یک کار ویژه طراحی شده اند که در این مورد، این کار ویژه استخراج ارزدیجیتال است. ASICها بسیار شناخته شده و ارزشمند هستند، زیرا در مقایسه با GPU و CPU، مقادیر غیرعادی ارزدیجیتال تولید می کنند. استفاده از ASIC بهترین روش ماینینگ ارزدیجیتال است اما به سرمایه اولیه زیادی نیاز دارد.

زمانی که شرکت ASIC نسخه جدید دستگاه خود را معرفی کرد، این اعلامیه باعث سروصدا در جامعه ارزهای دیجیتال شد و بسیاری از مردم خواستار ممنوعیت کامل این ماشین ها شدند چون از آنجایی که ASICها بسیار قدرتمند هستند از دیگر ماینرهایی که از پردازنده های گرافیکی یا پردازنده های مرکزی بهره می برند، این امکان را سلب می کنند که سرعت هش و در نتیجه درآمد بالایی داشته باشند.

بهترین روش ماینینگ ارزدیجیتال کدام است؟

اکنون که درک درستی از نحوه استخراج ارزدیجیتال و روش های مختلف انجام آن دارید، باید بدانید کدام یک بهترین است. روشی که برای شما مناسب تر است به چند جزئیات کلیدی بستگی دارد. آیا مایلید مقداری سرمایه اولیه خرج کنید؟ اگر چنین است، چقدر؟ آیا می خواهید صاحب ریگ شوید؟ آیا حتی می خواهید این کار را با ریگ انجام دهید؟

به طور کلی، GPU و استخراج ابری به نظر دو گزینه موردعلاقه مردم هستند. استخراج CPU کند و خسته  کننده است، در حالی که استخراج ASIC می تواند بسیار غیرقابل پیش بینی باشد.

حال اگر می خواهید ریگ خود را داشته باشید، GPU گزینه مناسبی است. اگر نمی خواهید حتی یک سکه خرج کنید و هر چه سریع تر شروع به کار نمایید، می توانید از استخراج با CPU استفاده کنید. با این حال، اگر مایل به ریسک هستید و از بحث و جدل نمی ترسید ASIC  ها یک گزینه عالی هستند. در نهایت، اگر نمی خواهید هیچ کاری با ریگ ها یا هر نوع ماشین دیگری انجام دهید، استخراج ابری بهترین روش ماینینگ ارزدیجیتال است.

کدام ارزدیجیتال را استخراج کنیم؟

انتخاب ابزار استخراج به نوع ارزدیجیتالی که تصمیم به استخراج آن دارید نیز بستگی دارد. برخی از موارد موردعلاقه، بیت کوین، اتریوم و دش است. با این حال، به خاطر داشته باشید که استخراج بیت کوین احتمالاً سخت ترین مورد است. از آنجایی که این کوین بسیار محبوب است، بسیاری از ماینرها در سراسر جهان هستند که در چند استخر موجود شرکت دارند و سعی می کنند حداقل کمی بیت کوین به دست آورند. این ممکن است باعث شود که شما ساعت های بی شماری منتظر بمانید تا دریافت اولین ذره های بیت کوین شروع شود.

با درنظرگرفتن این موضوع، احتمالاً بهترین گزینه برای شما ارزهای دیجیتال دیگر است. بسته به روش انتخابی خود، قیمت ها را بررسی کنید، محاسبه کنید که بازگشت سرمایه شما چه زمانی اتفاق می افتد.

سخن پایانی: بهترین روش ماینینگ ارزدیجیتال

همان طور که احتمالاً متوجه شده اید، روش های مختلفی برای استخراج ارزدیجیتال وجود دارد. آنچه ما در این مقاله ذکر کردیم روش های اصلی هستند. بعد از انتخاب بهترین روش ماینینگ ارزدیجیتال، یکی از مواردی که نه تنها باید به خاطر بسپارید، بلکه باید فوراً انجام دهید، ایجاد یک کیف پول ارزدیجیتال است. پس در مورد نوع ارزدیجیتالی که می خواهید استخراج کنید تصمیم بگیرید و کیف پول های مخصوص آن ارز را جستجو کنید.

برای یافتن ارزهایی مانند بیت کوین، اتریوم یا لایت کوین مشکلی نخواهید داشت، اما اگر می خواهید ارزهای دیگری را استخراج کنید، ممکن است لازم باشد کمی جستجو کنید تا کیف پول معتبری بیابید. تصور کنید که یک سال ماینینگ می کنید و تمام پس انداز خود را در یک کیف پول دیجیتالی قرار می دهید. حال این کیف پول هک شده و تمام دارایی شما از بین برود! اگر نمی خواهید چنین اتفاقی رخ دهد در انتخاب کیف پول دقت کنید. بهترین گزینه برای شما کیف پول های سخت افزاری مانند لجر هستند.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «بهترین روش ماینینگ ارزدیجیتال | معرفی ۴تا از بهترین روش های استخراج ارزدیجیتال» با ما درمیان بگذارید.

منبع:bitdegree.org
7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

‫3 نظر

  • آینده بسیار خوبی داره وبه زودی تا ۱۰۰دلار پیش خواهد رفت

  • مزیت مهم: جدیدترین ارزها رو میاره

  • سلام. کسی میتونه بگه ۱۵۰۰۰هزار دلار به پوله ایران تومان چقدر میشه ..ممنون میشم

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *