انواع دستگاه ماینر | ویژگی های بهترین دستگاه های ماینر

۲۲ مرداد ۱۴۰۱
انواع دستگاه های ماینر | ویژگی های بهترین دستگاه ماینر

منظور از دستگاه ماینر همان سخت افزاری است که عمل استخراج ارزهای دیجیتال را انجام می دهد. ما در اینجا به بررسی انواع دستگاه ماینر می پردازیم و برترین سخت افزارهای استخراج ارزهای دیجیتال را به شما معرفی می کنیم تا در انتخاب بهترین دستگاه ماینر راهنمایتان باشیم.

بهترین روش استخراج بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال، خرید سخت افزار استخراج قابل اعتماد و پیکربندی آن در استخر استخراج ارزدیجیتال مبتنی بر ابر است. حتی قبل از خرید سخت افزار استخراج بیت کوین می توانید از ماشین حساب های آنلاین با استخرهای ماینینگ یا سایر پلتفرم ها برای محاسبه سودآوری خود استفاده کنید. دستگاه های استخراج بر اساس نرخ هش یا هش ریت، مقدار انرژی مصرفی، دمای عملیاتی موردنیاز و الگوریتم هایی که طبق آن عمل استخراج انجام می شود، رتبه بندی می شوند.

استخراج ارزدیجیتال چیست؟

استخراج ارزدیجیتال فرایندی برای اعتبارسنجی تراکنش ها و ضرب سکه های جدید است. از آنجایی که ارزهای دیجیتال معمولاً غیرمتمرکز هستند، هیچ مقام مرکزی مانند ارزهای دولتی برای مدیریت تراکنش ها یا صدور سکه ها وجود ندارد. در عوض ماینرها که می توانند هرکسی باشند، این دو اقدام را انجام می دهند.

برای ثبت تراکنش ها، ارزدیجیتال موردنظر از یک دفتر کل عمومی  که شامل تمام تراکنش ها است، استفاده می کند. ماینرها هر بلوک را بررسی کرده و پس از تأیید، آن را به بلاک چین اضافه می کنند.

استخراج ارزدیجیتال چگونه است؟

قبل از پرداختن به انواع دستگاه ماینر بهتر است ابتدا با نحوه عملکرد آن آشنا شوید. فرایند استخراج همیشه با بلوکی شروع می شود که شامل گروهی از تراکنش ها است. تراکنش ها از قبل مورد بررسی امنیتی اولیه توسط شبکه قرار گرفته اند تا تأیید شود که فرستنده ارزدیجیتال کافی دارد و کلید صحیح کیف پول خود را ارائه کرده است.

در ادامه، شبکه یک هش (رشته ای از کاراکترها) برای بلوک تراکنش ها ایجاد می کند. ماینرها شروع به تولید هش با استفاده از نرم افزار استخراج می کنند. اولین ماینری که هش هدف را تولید می کند، می تواند بلوک را به کپی خود از بلاک چین ارزدیجیتال موردنظر متصل کند.

سایر ماینرها و گره های امنیتی درست بودن بلوک را بررسی می کنند. اگر چنین باشد، بلاک به بلاک چین رسمی  ارزدیجیتال موردنظر اضافه می شود. سپس ماینر پاداش های بلوکی دریافت می کند. بلاک ها مقدار مشخصی ارزدیجیتال را به عنوان پاداش ارائه می کنند. این سیستم، اثبات کار نامیده می شود، زیرا ماینرها باید ثابت کنند که در طول فرایند استخراج، توان محاسباتی خود را صرف کرده اند. آنها این کار را زمانی انجام می دهند که هش هدف را ارائه می کنند.

یکی از نکات مهمی  که در مورد استخراج ارزدیجیتال باید بدانید این است که هنگامی  که ماینرهای بیشتری به شبکه ملحق می شوند یا شروع به استفاده از دستگاه های استخراج با قدرت پردازش بیشتر می کنند، دشواری استخراج افزایش می یابد.

انواع روش های استخراج ارزدیجیتال

بسته به روشی که برای استخراج ارزدیجیتال موردنظر خود انتخاب می کنید، انواع متفاوتی از دستگاه های ماینر را برای انتخاب پیش رو دارید. در اینجا محبوب ترین روش های استخراج ارزدیجیتال ذکر شده است.

۱. استخراج از طریق ASIC

ASIC یا مدار مجتمع با کاربرد خاص یک دستگاه تخصصی است که برای یک هدف خاص ساخته می شود. در نتیجه ماینرهای ASIC برای استخراج یک ارزدیجیتال خاص طراحی شده اند که قدرتمندترین گزینه برای استخراج ارزهای دیجیتال مخصوصاً بیت کوین هستند. ASIC  های جدید می توانند هزاران دلار هزینه داشته باشند، اما یکی از بهترین انواع دستگاه های استخراج به شمار می روند.

۲. استخراج از طریق پردازنده گرافیکی

دستگاه استخراج GPU از یک یا چند کارت گرافیک برای استخ راج ارزدیجیتال استفاده می کند. یک “ریگ ماینینگ” معمولی کامپیوتری است که دارای یک یا چند کارت گرافیک پیشرفته است. این نوع ماینینگ هزینه بالایی دارد زیرا شما باید کارت گرافیک خریداری کنید. اگرچه برای استخراج سایر ارزهای دیجیتال محبوب است، اما به دلیل کمبود قدرت در مقایسه با ASIC، برای بیت کوین چندان خوب کار نمی کند.

۳. دستگاه استخراج CPU

دستگاه استخراج CPU از واحد پردازش مرکزی کامپیوتر استفاده می کند. این دستگاه، در دسترس ترین راه برای استخراج رمزارز است و در این روش فقط به کامپیوتر نیاز است. این دستگاه در روزهای اولی که تازه بیت کوین آمده بود به خوبی کار می کرد. اما امروزه دیگر برای استخراج بیت کوین توصیه نمی شود زیرا CPU ها قدرت پردازش کافی برای رقابت با ASIC ها را ندارند.

۴. استخراج ابری

یکی از انواع دستگاه ماینر استخراج ابری است. استخراج ابری شامل پرداخت پول به یک شرکت برای استخراج رمزارز برای شما است. به جای اینکه دستگاه ماینینگ خود را راه  اندازی کنید، اساساً یک دستگاه را اجاره می کنید و پس از کسر هزینه های تعمیر و نگهداری و برق، سود دریافت می کنید. اگرچه ممکن است در یک نگاه معامله خوبی به نظر برسد، استخراج ابری معمولاً مستلزم تعهد به یک قرارداد است و اگر قیمت ارزدیجیتال کاهش یابد، بعید به نظر می رسد که بتوانید سود خوبی به دست آورید.

۵. استخرهای ماینینگ

استخر ماینینگ شامل گروهی از ماینرها است که منابع خود را تجمیع کرده و جوایزی را به اشتراک می گذارند. ماینرها با همکاری یکدیگر شانس بیشتری برای استخراج بلوک های جدید دارند. هر استخر ماینینگ نیازمندی های سخت  افزاری خاص خود را دارد که اکثر آنها نیاز به دستگاه استخراج ASIC یا GPU خواهند داشت.

انواع دستگاه ماینر

نام انگلیسی دستگاه ماینر نام فارسی دستگاه ماینر نرخ هش (TH/S) برق مصرفی (W)
Antminer S19 Pro انت ماینر اس ۱۹ پرو ۱۱۰ ۳۲۵۰
Antminer T9+ انت ماینر تی ۹ پلاس ۱۰.۵ ۱۳۶.۲
 AvalonMiner A1166 Pro  آوالون ماینر آ ۱۱۶۶ پرو ۸۱ ۳۴۰۰
 WhatsMiner M30S++  واتس ماینر ام ۳۰ اس تو پلاس ۱۱۲ ۳۴۷۲
  AvalonMiner 1246 آوالون ماینر ۱۲۴۶ ۹۰ ۳۴۲۰
WhatsMiner M32 واتس ماینر ام ۳۲ ۶۶ ۳۴۳۲
Ebang EBIT E11++ ای بنگ ای بیت ای۱۱ توپلاس ۴۴ ۱۹۸۰
Bitmain Antminer S5 بیت مین انت ماینر اس۵ ۱.۱۵۵ ۵۹۰
DragonMint T1 دراگون مینت تی۱ ۱۶ ۱۴۸۰
PangolinMiner M3X پانگولین ماینر ام ۳ ایکس ۱۱.۵ تا ۱۲ ۱۹۰۰ تا ۲۱۰۰

دستگاه انت ماینر اس ۱۹ پرو (Antminer S19 Pro)

دستگاه بیت مین انت ماینر اس19 پرو (Bitmain Antminer S19pro)

سخت  افزار استخراج بیت  کوین Antminer S19 Pro  یک دستگاه از نوع ASIC است که در حال حاضر بهترین سخت  افزار استخراج ارزدیجیتال است که با آن می توان بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال SHA-256 را استخراج کرد. این دستگاه بالاترین نرخ هش، کارایی و مصرف انرژی را دارد. با راندمان انرژی ۲۹.۷ J/TH، این سخت افزار ماینینگ کریپتو روزانه ۱۲ دلار سود با هزینه برق ۰.۱ دلار در هر کیلو وات تولید می کند.

این دستگاه درصد بازده سالانه ۱۹۵ درصد و دوره بازپرداخت ۱۸۶ روزه دارد. در رطوبت بین ۵ تا ۹۵ درصد کار می کند. مانند سایر دستگاه های استخراج سخت  افزاری ارزهای دیجیتال، می توانید Antminer S19 Pro را به استخرهای استخراج مختلف مانند Slushpool، Nicehash، Poolin، Antpool و ViaBTC متصل کنید. از جمله مشخصات این دستگاه به عنوان یکی از انواع دستگاه های ماینر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برد ساخته شده با تراشه ۵ نانومتری نسل بعدی
 • اندازه ۳۷۰ میلی متر در ۱۹۵.۵ میلی متر در ۲۹۰ میلی متر
 • ۴ فن خنک کننده، واحد منبع تغذیه ۱۲ ولت و اتصال اترنت
 • هش ریت: Th/s 110 
 • مصرف برق: ۳۲۵۰ وات (۵±%)
 • سطح صدا: ۷۵ دسی بل
 • محدوده دما از ۵ تا ۴۰ درجه سانتی گراد
 • وزن: ۱۵۵۰۰ گرم
 • قیمت تقریبی: ۲۸۶۰ دلار

دستگاه انت ماینر تی ۹ پلاس (Antminer T9+)

دستگاه بیت مین انت ماینر تی 9+(Bitmain Antminer T9+)

این دستگاه اگرچه در حال حاضر مستقیماً توسط Bitmain فروخته نمی شود، اما از طریق معامله گران شخص ثالث مختلف و در آمازون و eBay در دسترس است. دارای ۳ برد ۱۶ نانومتری است. این دستگاه که در ژانویه ۲۰۱۸ عرضه شد، تقریباً ارزان است زیرا می توانید آن را با قیمت ۴۳۰ دلار بدون منبع تغذیه تهیه کنید. این دستگاه از یک منبع تغذیه ATX PSU با حداقل ۱۰ کانکتور PCIe شش پین استفاده می کند.

به نظر می رسد که دستگاه دارای نسبت سود منفی ۱۳-٪ است و بازده روزانه با توجه به راندمان انرژی ۰.۱۳۶j/Gh حدود منفی ۰.۷۱ دلار تخمین زده می شود. با این حال، NiceHash سودآوری را در هنگام استخراج با آن از طریق استخر خود، ۰.۱۰ دلار در روز تعیین می کند. مشخصات دستگاه شامل موارد زیر است:

 • ۲ فن خنک کننده
 • اندازه ۱۲۵ × ۱۹۰ × ۳۲۰ میلی متر
 • هش ریت: ۱۰.۵th/s
 • مصرف برق: ۱۴۳۲ وات
 • سطح نویز: ۷۶ دسی بل
 • محدوده دما: ۰ – ۴۰ درجه سانتی گراد
 • وزن: ۴۲۰۰ گرم
 • قیمت تقریبی: ۴۳۰ دلار

دستگاه آوالون ماینر آ ۱۱۶۶ پرو (AvalonMiner A1166 Pro)

دستگاه آوالون ماینر آ 1166 پرو (AvalonMiner A1166 Pro)

AvalonMiner A1166 Pro، ارزهای دیجیتال معادل با الگوریتم SHA-256 مانند بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین SV را استخراج می کند. با این حال از طریق آن می توانید سایر ارزهای دیجیتال الگوریتم SHA-256 را نیز استخراج کنید.

این یک دستگاه سودآور برای استخراج است. با ۰.۰۱ دلار به ازای هر کیلووات برق، شما انتظار ۲.۷۷ دلار در روز، ۸۳.۱۰ دلار در ماه و ۱۰۱۱.۰۵ دلار در سال را از دستگاه دارید. این دستگاه توسط شرکتی که قبلاً دستگاه های ماینینگ پیشرو را تولید کرده ساخته شده است. این دستگاه با بازدهی ۰.۰۴۲ j/Gh یکی از کارآمدترین سخت افزارهای ماینینگ در سراسر جهان است. با راندمان ۶۳th/s، دستگاه بازده ۰.۰۵۲j/Gh را مدیریت می کند.

مشخصات:

 • مجهز به چهار فن خنک کننده است.
 • رطوبت باید بین ۵ تا ۹۵ درصد باشد تا تجهیزات به طور معمول کار کنند.
 • اندازه ۳۰۶ × ۴۰۵ × ۴۴۲ میلی متر است.
 • هش ریت: ۸۱TH/s
 • مصرف برق: ۳۴۰۰ وات
 • سطح صدا: ۷۵ دسی بل
 • محدوده دما: ۵- تا ۳۵ درجه سانتیگراد.
 • وزن: ۱۲۸۰۰ گرم
 • قیمت تقریبی: ۱۵۵۰ دلار

 دستگاه واتس ماینر ام ۳۰ اس تو پلاس (WhatsMiner M30S++)

 دستگاه واتس ماینر ام 30 اس تو پلاس (WhatsMiner M30S++)

Whatsminer M30S++ یکی از انواع دستگاه های ماینر است. این جدیدترین محصول شرکت MicroBT  و یکی از سریع ترین سخت افزارهای استخراج ارز دیجیتال با توجه به رتبه هش آن است. این دستگاه که در اکتبر ۲۰۲۰ رونمایی شد، ارزهای دیجیتال معادل با الگوریتم SHA-256 را استخراج می کند و از این رو با توجه به قیمت بالای این ارزها، نرخ هش و سودآوری، عمدتاً برای استخراج بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین SV استفاده می شود.

با توجه به اینکه این دستگاه مصرف انرژی بالایی دارد، ممکن است برای ماینرهای جدید چندان قابل توصیه نباشد. بهتر است از آن برای استخراج در جایی که تأمین برق مقرون به صرفه است استفاده شود، زیرا پس از کسر هزینه های برق، اگر هزینه برق ۰.۰۱ دلار باشد، می توانید میانگین سود روزانه بین ۷ تا ۱۲ دلار دریافت کنید. راندمان ماینینگ نیز ۰.۳۱j/Gh است.

مشخصات:

 • به برق ۱۲ ولت نیاز دارد.
 • از طریق کابل اترنت متصل می شود.
 • اندازه ۱۲۵ × ۲۲۵ × ۴۲۵ میلی متر دارد.
 • مجهز به ۲ فن خنک کننده است.
 • هش ریت: ۱۱۲TH/s ±٪ ۵
 • مصرف برق: ۳۴۷۲ وات ۱۰%±
 • سطح صدا: ۷۵ دسی بل
 • محدوده دما: ۵ تا ۴۰ درجه سانتی گراد
 • وزن: ۱۲۸۰۰ گرم
 • قیمت تقریبی: ۳۹۹۹ دلار

دستگاه آوالون ماینر ۱۲۴۶ (AvalonMiner 1246)

دستگاه آوالون ماینر 1246 (AvalonMiner 1246)

AvalonMiner 1246 که در ژانویه ۲۰۲۱ منتشر شد، مطمئناً یکی از برترین سخت افزارهای استخراج بیت کوین برای کوین های الگوریتم SHA-256 مانند بیت کوین و بیت کوین کش با توجه به نرخ هش بالای آن است.

با بهره وری انرژی ۳۸J/TH ، می توان انتظار کسب درآمد بین ۳.۱۱ دلار در روز، ۹۳.۲۰ دلار در ماه و ۱۱۱۸.۳۵ دلار در سال را داشت. البته میزان سود به قیمت بیت کوین استخراج شده و هزینه برق در منطقه ماینینگ شما بستگی دارد. این یکی از بهترین سخت افزارهای ماینینگ بیت کوین است.

این سخت  افزار به عنوان یکی از انواع دستگاه های ماینر مجهز به دو فن ۷ پره است که به خنک شدن دستگاه کمک می کند. طراحی فن از تجمع گردوغبار روی داشبورد جلوگیری می کند و از این رو از اتصال کوتاه جلوگیری کرده و به افزایش طول عمر دستگاه کمک خواهد کرد.

هشدار خودکار در صورت نقص در عملکرد که بر نرخ هش تأثیر می گذارد دارد. این همچنین به تنظیم خودکار نرخ هش کمک می کند. از طرفی می تواند به جلوگیری یا عمل در صورت حملات شبکه و حفره های احتمالی برای حملات نیز کمک کند.

مشخصات:

 • اندازه ۳۳۱ × ۱۹۵ × ۲۹۲ میلی متر است.
 • اتصال از طریق کابل اترنت
 • مجهز به ۴ فن خنک کننده است.
 • هش ریت: ۹۰th/s
 • مصرف برق: ۳۴۲۰ وات ۱۰%±
 • سطح صدا: ۷۵ دسی بل
 • محدوده دما: ۵ تا ۳۰ درجه سانتیگراد
 • وزن: ۱۲۸۰۰ گرم
 • قیمت تقریبی: ۳۸۹۰ دلار

دستگاه واتس ماینر ام ۳۲ (WhatsMiner M32)

Whatsminer M32s

WhatsMiner M32 برای استخراج ارزهای دیجیتال الگوریتم SHA-256 استفاده می شود و بازده انرژی ۵۰ W/Th را تعیین می کند. این دستگاه که در ۱ آوریل ۲۰۲۱ منتشر شد، به راحتی قابل استقرار و سازگار با مزارع استخراج، بدون توجه به اندازه است. این دستگاه می تواند بیت کوین، بیت کوین کش، بیت کوین اس وی و ۸ رمزارز دیگر را استخراج کند.

با نرخ هش پایین و مصرف انرژی بالا، انتظار کمی  از این سخت افزار استخراج بیت کوین در مقایسه با سایر گزینه ها می رود. با بهره وری انرژی ۰.۰۵۴j/Gh ، چنین انتظار می رود که دستگاه ماینر حدود ۱۰.۰۴ دلار در طول یک روز سود داشته باشد، هرچند این مقدار سود نیز به عوامل مختلفی مانند هزینه مصرف انرژی در محل استخراج بستگی دارد.

مشخصات:

 • دارای دو فن خنک کننده است.
 • اندازه ۲۳۰ × ۳۵۰ × ۴۹۰ میلی متر دارد.
 • از اتصال اترنت برخوردار است.
 • هش ریت: ۶۲TH/s ± ۵
 • مصرف برق: ۳۵۳۶W% ± ۱۰
 • سطح صدا: ۷۵ دسی بل
 • محدوده دما: ۵ تا ۳۵ درجه سانتی گراد
 • وزن: ۱۰۵۰۰ گرم
 • قیمت تقریبی: ۱۱۰۰ دلار

دستگاه ای بنگ ای بیت ای۱۱ توپلاس (Ebang EBIT E11++)

دستگاه ای بنگ ای بیت ای11 توپلاس (Ebang EBIT E11++)

 

Ebang Ebit E11++ یکی دیگر از انواع دستگاه های ماینر است. علی رغم اینکه دارای نرخ هش پایین ۴۴ Th/s است ارزهای دیجیتال SHA-256 مانند بیت کوین را استخراج می کند. از دو بورد هشینگ استفاده می کند که یکی از آن ها از ۲ PSU تغذیه می کند تا از آسیب دیدن دستگاه جلوگیری کند. با راندمان ۰.۰۴۵j/Gh ، انتظار دارید که تجهیزات به طور متوسط ​​بازده روزانه ۴ دلار داشته باشند در حالی که بازده ماهانه ۱۳۳ دلار است. سودآوری آن در هنگام استخراج بیت کوین حدود ۲.۲۲ دلار در روز است، اگرچه به قیمت کریپتو و هزینه برق بستگی دارد.

مشخصات:

 • هیت سینک مستقل باعث خروج حرارت می شود زیرا از آخرین فناوری اتصال استفاده می کند.
 • از آخرین فناوری تراشه ۱۰ نانومتری استفاده می کند.
 • با یک کیت محافظت از خطا فروخته می شود.
 • منبع تغذیه از یک آداپتور X نسخه X6B و یک ۲Lite-on 1100WPSU استفاده می کند.
 • دارای اتصال اترنت، ۲ فن برای خنک کردن و محدوده توان ۱۱.۸ ولت تا ۱۳.۰ ولت است.
 • هش ریت: ۴۴th/s
 • مصرف برق: ۱۹۸۰ وات
 • سطح صدا: ۷۵ دسی بل
 • محدوده دما: ۵-۴۵ درجه سانتیگراد
 • وزن: ۱۰۰۰۰ گرم
 • قیمت تقریبی: ۲۵۹۵ دلار

 دستگاه بیت مین انت ماینر اس۵ (Bitmain Antminer S5)

 دستگاه بیت مین انت ماینر اس5 (Bitmain Antminer S5)

Antminer S5 یک گزینه محبوب برای بسیاری از افرادی است که به دنبال تجهیزات استخراج سخت افزاری برای رمزارزهای با الگوریتم SHA-256 هستند. مدتی است که از زمان عرضه آن در سال ۲۰۱۴ می گذرد و دیگر قدیمی شده است. بسته به هزینه برق و قیمت بیت کوین، سخت افزار یا تجهیزات استخراج بیت کوین دارای نسبت سود ۸۵- درصد و درصد بازگشت سالانه ۱۳۲- درصد است.

با بازده ۰.۵۱۱j/Gh  و با توجه به نرخ هش، این دستگاه به عنوان یکی از انواع دستگاه های ماینر، دیگر برای استخراج بیت کوین مؤثر نیست. زیرا سودآوری ۱.۰۴- دلار در روز را ثبت می کند. تنها زمانی می توان از آن سود برد که قیمت بیت کوین بسیار بالا و هزینه برق بسیار پایین باشد. با توجه به سود کم یا بدون سود، این دستگاه فقط برای آزمایش سخت افزار و ترفندهای نرم  افزاری مناسب است.

با سرعت ۱.۱۵۵ Th/s، انتظار زیادی از این دستگاه وجود ندارد، اگرچه مصرف انرژی آن در ۵۹۰ وات، پایین است. این مورد باعث می شود که آن را بیشتر برای ماینرهای مبتدی نسبت به  تأسیسات ماینینگ مناسب کند.

مشخصات:

 • فن ۱۲۰ نانومتری که حتی از یک جاروبرقی صنعتی صدای بیشتری تولید می کند.
 • اندازه ۱۳۷ × ۱۵۵ × ۲۹۸ میلی متر است.
 • دارای ۱ فن خنک کننده، ورودی برق ۱۲ ولت و اتصال اترنت است.
 • مواد پلاستیکی سبک، وزن آن را تنها ۲۵۰۰ گرم می کند.
 • هش ریت: ۱.۱۵۵th/s
 • مصرف برق: ۵۹۰ وات
 • سطح نویز: ۶۵ دسی بل
 • محدوده دما: ۰ – ۳۵ درجه سانتی گراد
 • وزن: ۲۵۰۰ گرم
 • قیمت تقریبی: ۴۱۳ دلار

دستگاه دراگون مینت تی۱ (DragonMint T1)

دستگاه دراگون مینت تی1 (DragonMint T1)

DragonMint T1 در آوریل ۲۰۱۸ عرضه شد و در میان دستگاه های بررسی شده در این لیست، احتمالاً بالاترین نرخ هش را با ۱۶ Th/s مدیریت می کند. با توجه به مصرف برق نیز انتظار می رود با توجه به راندمان انرژی ۰.۰۹۳ j/Gh، به طور میانگین در حدود ۲.۲۵ دلار در روز سود ایجاد کند.

این سخت افزار به عنوان یکی از انواع دستگاه های ماینر، با شش ماه ضمانت به خریدار اصلی فروخته می شود. همچنین در مقایسه با اکثر دستگاه های موجود در این لیست کاملاً مقرون به صرفه به نظر می رسد. این تجهیزات، ارزهای دیجیتال الگوریتم SHA-256 مانند بیت کوین، بیت کوین کش و BSV را استخراج می کند.

مشخصات:

 • با اندازه ۱۲۵ در ۳۴۰ در ۱۵۵ میلی متر فضای زیادی را اشغال نمی کند.
 • دارای سه برد
 • حداکثر منبع تغذیه ۱۲ ولت که باعث اطمینان بیشتر آن می شود.
 • هش ریت: ۱۶ Th/s
 • مصرف برق: ۱۴۸۰ وات
 • سطح نویز: ۷۶ دسی بل
 • محدوده دما: ۰ – ۴۰ درجه سانتی گراد
 • وزن: ۶۰۰۰ گرم
 • قیمت تقریبی: ۱۳۷۱ دلار

دستگاه پانگولین ماینر ام ۳ ایکس (PangolinMiner M3X)

دستگاه پانگولین ماینر ام 3 ایکس (PangolinMiner M3X)

PangolinMiner M3X یک ماینر جدید در بازار است اما می تواند بر اساس بررسی ها حدود ۹۰۱ دلار ROI تولید کند. با قیمت ۱۱۸۸ دلار، این سخت افزار ماینر بیت کوین در مقایسه با بسیاری دیگر از این لیست، مقرون به صرفه است، حتی زمانی که نرخ هش در نظر گرفته شود.

این سخت  افزار ماینر بیت کوین برای استخراج ارزهای دیجیتال الگوریتم SHA-256 مانند بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین SV استفاده می شود. می توانید از آن برای استخراج بیش از ۴۲ ارز استفاده کنید. شما همچنین ۱۸۰ روز ضمانت دریافت می کنید. انتظار می رود که دوره سر به سر حدود ۱۸۰ روز باشد.

با راندمان انرژی ۰.۱۶۴ J/Gh/s، به نظر نمی رسد که یک سخت افزار استخراج سودآور برای استخراج بیت  کوین باشد، اگرچه به قیمت و هزینه انرژی بستگی دارد. برآوردها سودآوری روزانه را ۰.۴۴- دلار در روز برای مصرف برق ۲۰۵۰ وات و ۱۲.۵ Th/s نرخ هش می دانند.

این دستگاه از فناوری گره پردازش ۲۸ نانومتری استفاده می کند که باعث می شود راندمان انرژی چندان خوب نباشد. راه اندازی آن آسان است. می توان فیلم های آموزشی در مورد نحوه انجام آن را در وب سایت رسمی شرکت سازنده این دستگاه پیدا کنید.

مشخصات:

 • اندازه ۳۳۵ در ۱۵۵ در ۱۲۵ میلی متر است.
 • دو عدد فن خنک کننده دارد.
 • یونیت برق سفارشی ۲۱۰۰ وات.
 • اتصال اترنت
 • هش ریت: ۱۱.۵-۱۲.۰ TH/s
 • مصرف برق: ۱۹۰۰ وات تا ۲۱۰۰ وات
 • سطح نویز: ۷۶ دسی بل
 • محدوده دما: -۲۰ – ۷۵ درجه سانتیگراد
 • وزن: ۴۱۰۰ گرم منبع تغذیه ۴۰۰۰ گرم وزن دارد.
 • قیمت تقریبی: ۱۱۸۸ دلار

جمع بندی: انواع ماینر

سخت افزار ماینینگ همچنان در حال تغییر است و دستگاه هایی با نرخ هش بالاتر تولید می شوند. بهترین دستگاه ماینر دارای نرخ هش بالا تا ۱۰ Th/s، مصرف انرژی عالی و کارایی بالا است. با این حال، سودآوری به مصرف برق، هزینه برق در منطقه شما و قیمت بیت کوین بستگی دارد.

در کل AvalonMiner A1166 Pro، WhatsMiner M30S++، AvalonMiner 1246، Antminer S19 Pro و WhatsMiner M32-62T دستگاه هایی هستند که توصیه می شوند. این در حالی است که استفاده از این ماینرها در استخر ماینینگ به جای ماینینگ انفرادی بهتر است.

همه دستگاه های موجود در این فهرست ارزهای دیجیتال الگوریتم SHA-256 را استخراج می کنند، بنابراین برای استخراج بیت کوین، بیت کوین کش و بیت کوین SV توصیه می شوند. اکثر آنها همچنین می توانند تا بیش از ۴۰ ارزدیجیتال دیگر را استخراج کنند.

منابع:

https://www.fool.com/investing/stock-market/market-sectors/financials/cryptocurrency-stocks/bitcoin-mining/

https://www.softwaretestinghelp.com/bitcoin-mining-hardware/

نظرتان را درباره‌ی مقاله «انواع دستگاه ماینر | ویژگی های بهترین دستگاه های ماینر» با ما درمیان بگذارید.

1 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
بیت کوین رایگان

با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره نوبیتکس، بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت هدیه

‫2 نظر

 • این صرافی رمزینکس حذف کنید بابا پدر آدمو در میاره برا برداشت تتر،، میکه ۳۶ ساعت باید صبر کنی

 • پیشنهاد شما برای خرید shiba اهرام چند است؟

 • نمایش کامنت بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *