ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

ارز APENFT چیست؟ | آشنایی با ایپ ان اف تی (Apenft)و بررسی اهداف آن

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
ارز apenftچیست؟

ارز Apenft به طور رسمی در تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۲۱ در سنگاپور ثبت شد تا فرصت‌های معاملاتی زیادی را پیش روی معامله‌گران قرار دهد و نقاط ضعف موجود در صنعت ارزهای دیجیتال را برطرف نماید.
کسب و کارهای اصلی Apenft شامل سرمایه گذاری در پلتفرم‌های برتر NFT و آثار هنری، ساخت یک پل بین هنرمندان جهان واقعی و جهان NFT، حمایت از گالری‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های هنری یا نشریات، راه‌اندازی جوایز برای حمایت از ایجاد هنر و انتقاد، ایجاد مجموعه‌های هنری و غیره است.
صندوق Apenft موارد استفاده از بلاک چین را گسترش می‌دهد. این صندوق، خرید آثار هنری سنتی و NFT به‌عنوان دارایی‌های اساسی را امکان‌پذیر می‌کند و برای بهبود استاندارد تجارت توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTها) به کار می‌رود. از طرفی از سازمان‌های دولتی، دانشگاه‌ها، وکلا و نخبگان صنعت در صدور سیاست‌هایی که توسعه سالم صنعت را موجب می‌شوند، پشتیبانی می‌کند.
این ارز دیجیتال در حال حاضر سه مورد کاربرد در صنعت بلاک چین دارد که شامل مبادله ارزش، همکاری و ثبت و ضبط است. NFT با هر سه مورد این کاربردها سازگاری دارد. این نه تنها یک ترند داغ در صنعت بلاک چین ایجاد می‌کند بلکه یک عنصر حیاتی است که به احتمال زیاد به رخداد یک انقلاب در این صنعت تبدیل می‌شود و آن را به سطح بعدی می‌برد.
Apenft به‌عنوان یک شرکت فعال در حوزه بلاک چین، در آثار هنری سرمایه گذاری کرده و هنرهای سنتی و دیجیتالی را با هدف معرفی بلاک چین به کار می‌گیرد. در این میان از ارز Apenft به‌عنوان رمزارز اختصاصی این پلتفرم استفاده می‌شود.

ارز Apenft چیست؟

اهداف Apenft

Apenft با مأموریت ثبت نام آثار هنری در سطح جهانی به‌عنوان NFT در بلاک چین متولد شد. هدف از ایجاد آن، ساخت یک پل بین هنرمندان مشهور و فناوری بلاک چین بود. این در حالی است که افزایش هنرمندان فعال در حوزه آثار هنری دیجیتالی که در قالب NFT عرضه می‌شوند و گاهی طرفداران بسیار زیادی دارند نیز مدنظر قرار داشت. هدف Apenft این است که قطعات هنری را که منحصر به فرد هستند به چیزی که متعلق به همه است تبدیل کند. شعار آنها این است که «هنر برای همه است».

تیم توسعه دهنده ارز Apenft چه کسانی هستند؟

مدیر‌عامل Apenft، استیو لیو (Steve Z. Liu)، دارای لیسانس مهندسی برق از دانشگاه ژجیانگ و MBA در امور مالی از دانشکده کسب‌وکار کلمبیا است. او تجربه گسترده‌ای از حدود ۲۰ سال فعالیت در بازارهای بین‌المللی سرمایه دارد. وی برای مؤسسات مالی بزرگی از جمله  فیدلیتی اینترنشنال (Fidelity International)،  سالمون اسمیت بارنی (Salomon Smith Barney)، نومورا اینترنشنال (Nomura International )، گروه مالی انت (INT Financy Group) کار کرده است. استیو کسب‌وکار نهادی را برای تعدادی از آنها تأسیس کرده و به مدیریت شرکت‌های اوراق بهادار چینی پرداخته است.
اکثر اعضای تیم Apenft کارشناسان باتجربه در صنعت هنر سنتی هستند و سابقه فعالیت در مؤسسات هنری مشهور، مانند کریستیز (Christie’s) و ساتبیز (Sotheby’s) را دارند. اعضای اصلی این تیم شامل مهندسان حرفه‌ای باتجربه مربوط به Blockchain و رمزنگاری از شرکت‌های پیشرو مانند BAT است. پس Apenft یک بازیکن پیشرو در زمینه NFT از لحاظ تیم توسعه و ظرفیت فنی است.

ارز Apenft بر روی کدام بلاک چین ساخته شده است؟

توکن apenft

این رمزارز در اکوسیستم ترون ساخته و توسط BitTorrent، بزرگ‌ترین سیستم ذخیره‌سازی داده‌های توزیع شده در جهان طراحی شده است. ترون (Tron) در حال حاضر با بیش از ۳۰ میلیون نفر کاربر و بیش از ۱.۸ میلیارد معامله، بزرگ‌ترین سیستم معاملاتی برای خریدوفروش استیبل کوین و یک اکوسیستم کسب‌وکار غنی و پررونق در جهان است.
تمام آثار NFT که در Apenft عرضه می‌شوند، در زنجیره‌ای منحصر به فرد شامل ERC-721 / TRC-721 قرار می‌گیرند. توکن‌ها در قراردادهای هوشمند ERC20 / TRC20 به صورت NFT ذخیره می‌شوند و حقوق و منافع آثار هنری اساسی متعلق به صاحبان NFT هستند. سوابق آثار هنری به طور دائم در شبکه BTFS (در سیستم فایل BitTorrent) ذخیره می‌شود.

جزئیات ارز Apenft

نام توکن ایپ ان اف تی (Apenft)
نماد اختصاری ان اف تی (NFT)
وب سایت رسمی apenft.io
رتبه در سایت کوین مارکت کپ (coinmarketcap) ۱۳۰
تاریخ عرضه اولیه ژوئن ۲۰۲۱
قیمت عرضه اولیه ۰.۰۰۰۰۰۰۱۲ دلار
عرضه کل ۹۹۹,۹۹۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
وایت پیپر دانلود وایت پیپر Apenft
شبکه ترون

کاربران، NFT را با شرکت در اظهارنظر، ایجاد، توصیه و نمایش آثار در Apenft، ارائه اطلاعات صنعت، تجزیه و تحلیل سیاست‌ها و سایر رفتارها و یا شرکت در ایردراپ‌ها و نیز از طریق ماینینگ به دست می‌آورند.

نحوه توزیع ارز Apenft:

 • خرید و فروش آثار ۲۰درصد
 • ایردراپ دیفای و ماینینگ ۱۹درصد
 • تیم ۱۹درصد
 • شرکا ۱۰درصد
 • لیست شدن در صرافی ها ۲درصد
 • هنرمندان ۳۰درصد

پروژه Apenft چگونه کار می‌کند؟

آثار هنری سنتی مانند نقاشی‌ها ارزشمند هستند زیرا منحصربه‌فرد هستند. اما فایل‌های دیجیتالی به‌راحتی و به تعداد بی‌نهایت می‌توانند کپی شوند. با Apenft، آثار هنری به “توکن‌های غیرقابل تعویض” (NFT) تبدیل خواهند شد. بدین ترتیب یک گواهی مالکیت دیجیتالی ایجاد شده و به صورت مزایده در بلاک چین فروخته می‌شود.
تیم Apenft ایجاد مجدد آثار هنری و ایجاد حق رأی دادن به افراد مشهور و سفارشNFTهای خاص را میسر می‌کنند. ارز Apenft یا همان NFT، به‌عنوان یک توکن بومی برای Apenft، توسط قراردادهای هوشمند اداره می‌شود و تمام اطلاعات موردنیاز درباره آن در بلاک چین در دسترس است.
اعضای جامعه، ویژگی‌های قراردادهایی را که در آن NFT مورد معامله قرار می‌گیرد موردبحث و گسترش قرار می‌دهند.

NFT در آینده به دنبال گسترش برنامه‌های خود در حوزه پروژه‌های دیفای Defi (امور مالی غیرمتمرکز) برای افزایش اتصال با استفاده از قراردادهای هوشمند و ماشین مجازی در زنجیره عمومی TRON است.

پیش بینی قیمت ارز Apenft در آینده

پیش بینی قیمت
حداقل قیمت در سه سال آینده ۰.۰۰۰۰۰۲۲۹ دلار
حداکثر قیمت در سه سال آینده ۰.۰۰۰۰۲۶ دلار
قیمت تا پایان سال ۲۰۲۲ ۰.۰۰۰۰۰۷۵۱ دلار
قیمت تا پایان سال ۲۰۲۳ ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار
قیمت تا پایان سال ۲۰۲۴ ۰.۰۰۰۰۱۹ دلار
قیمت تا پایان سال ۲۰۲۵ ۰.۰۰۰۰۱۰۵۸ دلار

آیا پروژه Apenft می‌تواند یک بازار جدید برای شاهکارهای هنری ایجاد کند؟

موارد استفاده از NFT‌ها بسیار زیاد هستند. اما اگر به کاربرد اصلی Apenft از یک دیدگاه تجاری نگاه کنیم، آن را در کنار استفاده از هنر، یک گزینه سرمایه گذاری می‌یابیم. هر دارایی که ارزش دارد، یک گزینه سرمایه گذاری خوب است؛ بنابراین سؤال این است که چگونه می‌توانیم ارزش برای دارایی خود ایجاد کنیم؟
کمبود و دسترسی دو چیزی است که هر چیزی را ارزشمند می‌سازد. ارزش آثار هنری نیز به دلیل کمبود و پذیرش آن توسط سرمایه گذاران تعیین می‌شود. نادر بودن چیزی است که مردم را به پرداخت میلیون‌ها دلار در مزایده‌های هنری برای خرید یک قطعه هنری ترغیب می‌کند.
راه دیگر این است که از این صنعت حمایت شود و سرمایه گذاری‌های بیشتری در آن ایجاد گردد. در این میان هنرمندان جدیدتر می‌توانند وارد عمل شوند و به حمایت از صنعت بپردازند و نسل‌های جدید هنر را برای هزاره بعدی ایجاد کنند.
Apenft قصد دارد هر دوی این موارد را انجام دهد. هنر یک جامعه شامل مشتریان و هنرمندان است. این جامعه می‌تواند به‌عنوان یک نوع سیستم مبادله دیجیتال، توکن‌های تجاری را اتخاذ کند. تا زمانی که مردم مایل به استفاده از NFT به‌عنوان یک ابزار مبادله ارزش برای سرمایه گذاری باشند، همیشه در دنیای واقعی مورداستفاده برای آن وجود خواهد داشت.
NFT می‌تواند به‌عنوان یک دسته از دارایی‌های دیجیتالی موفق شناخته شود؛ دارایی‌هایی که با پروتکل‌های  دیفای (defi) هماهنگ شده‌اند. آنها یک جامعه خاص و اختصاصی دارند که متعهد به انجام معاملات با آن هستند. در این جامعه، قوانین، مقررات، ایمنی و نوسان مدیریت شده و معاملات در دنیای واقعی امکان‌پذیر است. در این میان ارز apenft می‌تواند بسیار مورداستفاده قرار بگیرد.

خرید و نگهداری ارز Apenft

کیف پول های ارز ایپ ان اف تی

بهترین صرافی های خارجی  که ارز apenft را برای خرید و فروش لیست کرده اند:

بهترین صرافی های داخلی که ارز apenft را برای خرید و فروش لیست کرده اند:

بهترین کیف پول‌های نرم‌افزاری و سخت افزاری برای نگهداری ارز apenft :

منابع:

https://coinmarketcap.com/currencies/apenft/

https://medium.com/metapherse/what-is-apenft-11fe5257cde5

https://apenft.io/

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارز APENFT چیست؟ | آشنایی با ایپ ان اف تی (Apenft)و بررسی اهداف آن» با ما درمیان بگذارید.

4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

‫3 نظر

 • گراف،گالا،پیت بول،دوج ایلان مارس،لوناک،ای کش،ان اف تی

 • سلام وقت بخیر می خواستم بدونم صرافی های داخلی ام از این ارز پشتیبانی میکنه؟

 • نمایش کامنت بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *