شیباریوم چیست؟ | تاریخ دقیق رونمایی شیباریوم

۱۷ اسفند ۱۴۰۱
Shibarium

بلاک چین شیباریوم راه حل شیبا اینو برای مشکل مقیاس پذیری در بلاک چین اتریوم است. این راه حل یک لایه بلاک چین است که روی اتریوم اجرا می شود و به افزایش قیمت توکن SHIB کمک می کند. تیم توسعه Shiba Inu قرار بود Shibarium را در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ منتشر کند اما موفق نشدند و تاریخ انتشار را تغییر دادند. اکنون این سوال مطرح می شود که تاریخ عرضه  Shibarium چه زمانی است؟ آیا راه اندازی بلاک چین Shibarium قیمت توکن SHIB را افزایش می دهد؟ Shibarium چه مزایایی دارد؟ ما در این مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم. پس با ما همراه باشید.

پلتفرم Shibarium به عنوان یک راه حل لایه دوم برای حل مشکل مقیاس پذیری شبکه اتریوم تقریباً آماده راه اندازی است. طبق گفته توسعه دهنده اصلی، Shytoshi Kusama، انتشار آن در ابتدا برای فوریه ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده بود، اما به تعویق افتاد. با وجود این تاخیر، بسیاری از پروژه های رمزنگاری از این پروژه حمایت کرده و پس از راه  اندازی، برای ساخت  Shibarium ثبت نام نموده اند. برخی حتی مشتاقانه منتظر توکن بومی آن با نام BONE هستند.

Shytoshi Kusama در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند توییتر و مدیوم فعال بوده و چندین پست منتشر کرده و در آنها از ورود کاربران ارزهای دیجیتال به شبکه Shibarium استقبال کرده و نحوه عملکرد آن را توضیح داده است. او اخیراً توییتی را مبنی بر برخی گمانه زنی ها در مورد تکمیل نسخه بتای شیباریوم به اشتراک گذاشته است.

نسخه بتای شیباریوم چه زمانی منتشر میشود؟

پاسخ به این سوال تقریبا مثبت است اما زمان راه اندازی به صورت دقیق مشخص نشده است. این شبکه جدید بستری را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا توکن های سفارشی در اکوسیستم Shiba Inu ایجاد کنند. گفته می شود که Shibarium به سرعت قابل توجهی در زمان معاملات و کاهش هزینه های گس (هزینه های انجام تراکنش ها در شبکه اتریوم) کمک می کند.

علاوه بر این، BONE به عنوان توکن حاکمیتی Shibarium عمل می کند و تمام هزینه های ثابت گس از طریق آن پرداخت می شود. با وجود اینکه تاریخ عرضه رسمی  تاکنون مشخص نشده است، انتظار می رود که Shibarium در هر دو نسخه بتا و نسخه رسمی به زودی منتشر شود.

Shyoshi Kusama با انتشار توییتی در توییتر اعلام کرده که هنوز تاریخی برای راه اندازی Shibarium مشخص نشده است، زیرا او می خواهد از هرگونه نارضایتی در مورد تاخیرهای احتمالی در طول مسیر جلوگیری کند. در ۳ فوریه، Unification اعلام کرد که پیشرفت هایی در Oracle of Oracles (OoO) برای پلتفرم بلاک چین Layer-2 آنها، Shibarium، حاصل شده است.

تیم توسعه در ماه دسامبر با Unification ملاقات کرد تا راه اندازی نسخه بتای Shibarium را برنامه ریزی کند. برای تسهیل درخواست های قیمت از صرافی های غیرمتمرکز (DEX) و ارائه خدمات بهتر، AdHoc برای استقرار نسخه بتا بهینه سازی شده است. ریوشی، بنیانگذار Shiba Inu، این بلاک چین ترکیبی را انتخاب کرد، زیرا راه حلی مطمئن و کارآمد برای برنامه های غیرمتمرکز مقرون به صرفه ارائه می دهد و آن را به تنها گزینه منطقی برای ایجاد شیباریوم تبدیل می کند.

تاریخ انتشار بلاک چین Shibarium با توجه به سخنان Shytoshi Kusama

Shytoshi Kusama، به روزرسانی مرموزی را در مورد راه اندازی بلاک چین Shibarium، ارائه کرد. سخنان او درباره تاریخ انتشار Shibarium در پست توییتر خود نشان می دهد که آماده سازی برای اولین نمایش به خوبی در حال انجام است.

جامعه Shiba Inu مشتاقانه منتظر راه اندازی Shibarium، است. Shytoshi Kusama یک نسخه آتی برای ماه مه امسال منتشر کرده است، اگرچه ممکن است نزدیک به آن زمان منتشر شود. با شرکت در گفتگوی گروه رسمی تلگرام شیبا اینو، کاربران می توانند از آخرین به روزرسانی ها و نکات مربوط به زمان راه اندازی Shibarium مطلع شوند.

Shytoshi، اعلام کرده است که تاریخ دقیق انتشار توکن Shibarium نامشخص است. او استدلال کرد که موارد مختلفی وجود دارد که برای تحقق آنها باید آماده باشند. به این ترتیب، او نمی تواند یک جدول زمانی دقیق ارائه دهد.

بلاک چین شیباریوم چیست؟

Shibarium  یک راه حل مقیاس بندی لایه دو است که توسط خالق شیبااینو، Ryoshi، برای کاهش وابستگی Shiba Inu به زنجیره میزبان خود، Ethereum، ارائه شده است. Shubarium همچنین می تواند مقیاس پذیری را بهبود دهد و موجب افزایش سرعت تراکنش شود.

پس از راه اندازی شیباریوم، SHIB به لایه ۲ منتقل می شود. این مورد ممکن است به افزایش قیمت SHIB کمک کند تا به بالاترین حد خود برسد. به همین دلیل است که دانستن تاریخ انتشار شیباریوم برای بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال ضروری است.

راه حل لایه ۲ چیست؟

راه حل های لایه ۲ به نوعی فناوری اشاره دارد که یک پروتکل برای افزایش کارایی و سرعت بلاک چین زیربنایی خود از آن استفاده می کند.  چرا باید کارایی و سرعت را در بلاک چین افزایش دهیم؟ برای حل مشکلات سه گانه بلاک چین.

دانستن اینکه لایه های بلاک چین چیست و راه حل های L2 چگونه کار می کنند ضروری است. اما در اینجا که موضوع اصلی موردبحث ما تاریخ راه اندازی بلاک چین Shibarium است قصد نداریم در این باره صحبت کنیم.

هدف از راه اندازی بلاک چین شیباریوم چیست؟

با اینکه Shibarium بلاک چین نامیده می شود، اما عملاً یک بلاک چین نیست، بلکه یک لایه از بلاک چین بر روی شبکه اتریوم است. هدف Shibarium کنترل و پشتیبانی از بخش بزرگی از تراکنش های توکن SHIB برای کاهش وابستگی Shiba Inu به اتریوم است.

شیباریوم (Shibarium) چگونه کار می کند؟

با Shibarium تراکنش های Shiba Inu بین دو زنجیره تقسیم می شوند، زنجیره اول زنجیره لایه ۱ اتریوم و زنجیره دوم، پروتکل لایه ۲ Shibarium است. ممکن است چنین فکر کنید که دو سیستم در عمل باعث کاهش سرعت تراکنش می شوند، اما Shibarium تعداد زیادی از تراکنش ها را پوشش می دهد. بنابراین، تراکنش های اتریوم سیستم را به تاخیر نمی اندازد، بلکه فقط بار شبکه کاهش می یابد.

Shibarium همچنین دارای مکانیزم سوزاندن توکن است. مکانیزمی که به طور مداوم توکن های SHIB را می سوزاند تا به افزایش قیمت توکن کمک کند و هزینه کمی را برای استفاده در فرایند رایت دریافت نماید. دارندگانی که در رایت توکن شرکت می کنند، با کارمزد تراکنش کمتری پاداش خواهند گرفت.

بلاک چین شیباریوم (Shibarium) چه تفاوتی با بلاک چین های دیگر دارد؟

اولین تفاوت شیباریوم با دیگر بلاک چین ها این است که بلاک چین Shibarium اصلا بلاک چین نیست! همه آن را با نام بلاک چین می شناسند، اما در واقع، این طور نیست! همان طور که در بالا ذکر شد، تنها یک لایه از بلاک چین بر روی بلاک چین اتریوم است.

با توجه به این واقعیت که سایر بلاک چین ها فی نفسه بلاک چین هستند، نمی توانیم آنها را تنها با یک لایه بلاک چین مقایسه کنیم. بنابراین از نظر فنی، درست نیست که Shibarium را یک بلاک چین مستقل مانند بلاک چین اتریوم بنامیم.

مزایای بلاک چین شیباریوم (Shibarium)

راه حل لایه ۲ Shibarium مزایای زیادی دارد که برخی از آنها در زیر آمده است:

 • توان عملیاتی بهبودیافته
 • هزینه های گس کمتر
 • افزایش ابزار توکن
 • شفافیت
 • امنیت
 • ساده سازی بازی Shiba Inu NFT
 • توسعه DApps
 • گسترش متاورس

شیباریوم چگونه بر قیمت توکن SHIB تأثیر می گذارد؟

بلاک چین  Shibarium برای افزایش ثبات قیمت SHIB و کمک به افزایش قیمت آن از طریق مکانیزم سوزاندن در حال توسعه است. کارمزد تراکنش کمتر چیزی است که همه در حوزه کریپتو به دنبال آن هستند و پروژه هایی که واقعاً آن را ارائه می دهند از استقبال و حمایت کاربران لذت می برند، یعنی شاهد انجام تراکنش های بیشتری در شبکه خود هستند.

توکن های کاربردی شیباریوم: SHIB، LEASH، BONE

شیباریوم یک راه حل لایه ۲ برای پروتکل Shiba Inu است و از هر سه توکنی که پروتکل Shiba ارائه می کند، یعنی SHIB، LEASH و BONE بهره می برد. بیایید در زیر با هر یک از این توکن ها آشنا شویم.

۱. SHIB

توکن SHIB ارز اصلی شبکه Shiba Inu است. این توکن اولین توکن فهرست شده در صرافی متمرکز ShibaSwap است.

۲. LEASH

LEASH دومین توکنی است که در ShibaSwap فهرست شد. دارندگان توکن LEASH برای تامین نقدینگی شبکه پاداش های قابل توجهی دریافت می کنند.

۳. BONE

BONE سومین توکنی بود که از پلتفرم Shiba Inu منتشر شد تا خلأ بین دو توکن دیگر پلتفرم را از نظر عرضه پر کند. BONE یک توکن حاکمیتی است که به دارندگان این امکان را می دهد که در مورد پیشنهادات Doggy DAO رأی دهند.

جمع بندی

ما در اینجا شما را با نکات ضروری در مورد راه حل لایه ۲ Shiba Inu، یعنی شیباریوم و نحوه عملکرد آن آشنا کردیم. کسانی که تاریخ انتشار Shibarium را دنبال می کنند و به قیمت SHIB اهمیت می دهند، مطمئناً از اطلاع داغ ترین به روزرسانی ها لذت خواهند برد.

سوالات متداول

آیا Shibarium توکن های شیبا را می سوزاند؟

بله، Shibarium دارای یک مکانیزم داخلی است که به دارندگان اجازه می دهد توکن ها را بسوزانند تا از گردش خارج شوند. بدین ترتیب از کاهش قیمت آنها به دلیل زیاد بودن جلوگیری می کند. برای افزایش قیمت SHIB طبق به روزرسانی های اخیر، Shibarium ممکن است هزینه هایی را دریافت کند و از آنها در رایت (سوزاندن) توکن ها استفاده نماید.

آیا Shibarium یک توکن است؟

خیر، Shibarium یک سکه یا توکن نیست، در واقع اصلا بلاک چین نیست که سکه یا توکن باشد. بلکه یک لایه از بلاک چین در بلاک چین اتریوم است که هدف آن به عنوان یک راه حل لایه ۲، حل مشکل مقیاس پذیری اتریوم است.

مکانیسم سوزاندن Shibarium چیست؟

Shibarium دارای یک مکانیزم داخلی برای دارندگان توکن SHIB است تا آنها را قادر سازد توکن های خود را بسوزانند. توکن های سوزانده شده SHIB دیگر در گردش نیستند. این مکانیزم به افزایش قیمت توکن SHIB کمک می کند.

Shibarium چه زمانی راه اندازی می شود؟

تاریخ انتشار Shibarium ابتدا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ بود، اما به دلیل برخی مشکلات در توسعه، Shibarium هنوز راه اندازی نشده است. تاریخ انتشار در حال حاضر مشخص نیست، اما گفته می شود به زودی این اتفاق می افتد!

نظرتان را درباره‌ی مقاله «شیباریوم چیست؟ | تاریخ دقیق رونمایی شیباریوم» با ما درمیان بگذارید.

2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

یک نظر

 • سلام
  من چندماهی هست استارت زدم وسودهاموبه موقه دریافت کردم‌ونقدکردم وشاهدتغیرخیلی ازاطرافیانم بودم خداروشکر

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *