ارز شیبا اینو چیست؟ | آیا Shiba Inu ارزی آینده دار است؟

۲۸ فروردین ۱۴۰۲
ارز شیبا اینو چیست؟ | آیا Shiba Inu ارزی آینده دار است؟

شیبا اینو یک میم کوین است که توجه بازار را به سمت خود جلب کرده است. Shiba Inu خود را به عنوان قاتل دوج کوین یا Dogecoin Killer (ارزدیجیتالی که به عنوان یک شوخی شکل گرفت اما در بازار رمزنگاری به جایگاه بسیار خوبی رسید) معرفی می کند. Shiba Inu در جامعه ارزدیجیتال که پروتکل های غیرمتمرکز می توانند نسبت به همتایان متمرکز خود مزایای زیادی ارائه دهند حرف های زیادی برای گفتن دارد.

 شیبا اینو (Shiba Inu) چیست؟

 شیبا اینو چیست؟

رتبه فعلی ارز شیبااینو – عکس از سایت کوین مارکت کپ

Shiba Inu اولین توکنی است که ۱۰۰٪ توسط جامعه خود اجرا می شود و هدف آن ایجاد یک استاندارد غیرمتمرکز است. ارزهای دیجیتالی که نمی توانند استقلال خود را حفظ کنند، با موجودیت شکننده ای روبرو هستند. جامعه Shiba Inu که به عنوان یک ارتش شناخته می شود، در حال تلاش برای بررسی تمرکززدایی است. آنها می خواهند ببینند وقتی یک ارزدیجیتال تیم متمرکز، بودجه و رهبر مستقیم ندارد آیا می تواند موفق شود.

به چپ و راست بکشید.
نام ارز دیجیتال شیبا اینو (Shiba Inu)
نام اختصاری SHIB
قیمت شیبا اینو ۰.۰۰۰۰۲۱۰۰ دلار
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۱۲
حجم معاملات روزانه ۸۶۴,۲۰۴,۱۱۵ دلار
عرضه ی کل ۵۸۹,۵۳۴,۰۸۶,۴۹۱,۲۴۰ دلار
مقدار در گردش ۵۸۹,۲۸۹,۴۱۰,۸۱۲,۶۹۰ دلار
وب سایت رسمی https://shibatoken.com/
وایت پیپر https://github.com/shytoshikusama/woofwoofpaper/raw/main/SHIBA_INU_WOOF_WOOF.pdf

لینک های مفید: خبر جدید شیبا امروزتحلیل شیبا اینوشیبا اینو چیست؟ارز دیجیتال شیبا بخریم یا نه؟ | بهترین زمان خرید Shiba

تاریخچه شیبا اینو (Shiba Inu)

شیبا اینو در آگوست ۲۰۲۰ توسط شخصی ناشناس به نام ریوشی راه اندازی شد. ریوشی بعد از راه اندازی shiba inu 50 درصد از عرضه توکن آن را برای بنیان گذار اتریوم، برنامه نویس روسی – کانادایی ویتالیک بوترین ارسال کرد. نیمی از باقیمانده توکن ها در Uniswap (یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز) قفل شده است. لازم است بدانید بوترین ۹۰ درصد از توکن های SHIB خود (به ارزش تقریباً ۶.۷ میلیارد دلار در آن زمان) را سوزاند و ۱۰ درصد باقیمانده را به صندوق امداد COVID-19 هند که توسط Sandeep Nailwal، بنیان گذار شبکه Polygon، راه  اندازی شده بود فرستاد. توسعه دهندگان Shiba Inu برای سوزاندن یا اهدای توکن های بوترین برنامه ریزی نکرده بودند. از این رو، صندوق امداد باید نحوه استفاده از کمک های مالی را بدون ایجاد اختلال بیش از حد در قیمت Shiba Inu تعیین می کرد.

 شیبا اینو (Shiba Inu) چگونه کار می کند؟

ارزدیجیتال شیبا اینو یک توکن ERC-20 بوده که بر بستر اتریوم طراحی شده است. Shiba Inu همان طور که در شبکه اتریوم اجرا می شود، می تواند از قراردادهای هوشمند برای ایجاد محصولات مالی غیرمتمرکز استفاده کند. Dogecoin Killer قصد دارد از طریق صرافی غیرمتمرکز و انکوباتور هنرمند خود وارد فضای DeFi شود، فضایی که پس از افزایش قیمت و پذیرش پروتکل ها شتاب بیشتری به دست آورده است. این انکوباتور هنرمندان را قادر می سازد تا از شبکه اتریوم برای حراج توکن های غیر قابل تعویض (NFT) با قراردادهای هوشمند استفاده کنند و یک بازار NFT ایجاد کند که نیاز به اشخاص ثالث را از بین ببرد.

هنگامی  که شیبا اینو صرافی غیرمتمرکز خود را با عنوان ShibaSwap راه اندازی کرد،کاربران توانستند ارزهای دیجیتال خود را برای به دست آوردن BONES به اشتراک بگذارند. BONES توکن دیگری است که در شبکه Shiba Inu وجود دارد. طبق آنچه در وب سایت Shiba Inu آمده BONE که به عنوان یکی دیگر از قاتل های Dogecoin معرفی می شود، می تواند قدرت DeFi را به سطوح بالاتری ببرد.

تنها راه استخراج BONES قرار دادن SHIB در پلتفرم ShibaSwap است. کسانی که بر روی توکن SHIB سهام داری می کنند، می توانند سود دریافت کنند. سومین دارایی شاخص در ShibaSwap، LEASH است که مجموع عرضه آن تنها ۱۰۰۰۰۰ ارزدیجیتال است. این کوین در Uniswap نیز موجود است.

Shiba Inu همچنین قصد دارد یک پروژه NFT راه اندازی کند، ShibaSwag را منتشر کند و برنامه های کاربردی دنیای واقعی را فراتر از چشم انداز دیجیتالی اجرا نماید.

بنیان گذاران شیبا اینو (Shiba Inu) چه کسانی هستند؟

جزئیات کمی در مورد شخصی که پشت پروژه Shiba Inu قرار دارد (ریوشی) در دست است. در واقع تنها منابعی که می توان در مورد او اطلاعات به دست آورد حساب های توییتر و مدیوم او است. ریوشی در یک پست مدیوم در ماه می ۲۰۲۱ بیان کرده که «من هیچ  کس نیستم. من مهم نیستم. تلاش ها برای برداشتن نقاب از «هویت» من، حتی در صورت موفقیت  آمیز بودن، بسیار ناچیز خواهد بود. من فقط مردی قابل تعویض هستم. من ریوشی هستم.»

با این حال، این امر مردم را از حدس و گمان درباره هویت واقعی او منع نمی کند. به عنوان مثال، در Reddit، کاربری به نام No_Mulberry4575 اشاره کرد که ریوشی عکسی را منتشر کرده است که بوترین در ژاپن با کارل فلورش، متخصص توسعه سیستم های بلاک چین در حال معاشرت است. اگر درست باشد و با توجه به اینکه بوترین ۵۰ درصد از عرضه SHIB را دریافت کرده است، جامعه Reddit معتقد است که تیم اتریوم با شیبا اینو در ارتباط است.

Shiba Inu در عمر نسبتاً کوتاه خود، حمایت زیادی را به دست آورده است. وب سایت آن بیان می کند که دارای یک جامعه رو به رشد است و در حال حاضر بیش از ۴۸۰۰۰۰ نفر عضو دارد. بیش از ۷۰۰۰۰ دنبال کننده در توییتر و بیش از ۳۰۰۰ دنبال کننده در مدیوم طرفدار این شبکه ارزدیجیتال هستند.

ویژگی های منحصربه فرد شیبا اینو (Shiba Inu) کدامند؟

  • اولین و مهم ترین ویژگی Shiba Inu اداره آن توسط جامعه است. در واقع این شبکه یک سیستم غیرمتمرکز است که هیچ مقام متمرکزی بر آن کنترل ندارد. این شبکه از طریق تمرکززدایی می تواند چیزی بسیار بهتر از یک تیم متمرکز باشد.
  • درصدی از خریدهای آمازون (Amazon) به عنوان کمک مالی به انجمن نجات shiba inu اختصاص داده می شود. با این کمک مالی جامعه این رمزارز می تواند توان بیشتری برای حرکت به سمت  جلو پیدا کند.
  • Shiba Inu همچنین از هنرمندانی که در سراسر جهان به سگ علاقه دارند دعوت می کند تا به انکوباتور هنرمندان این میم کوین بپیوندند زیرا shiba در اصل یک نژاد سگ ژاپنی است. با انجام این کار، آنها امیدوارند هنرمندان جنبش هنری شیبا را ترویج دهند و به سوق دادن Shiba Inu به سمت بازار NFT کمک کنند.
  • امنیت، ویژگی مهم دیگری است که در شبکه شیبا اینو از طریق فرایند Staking Shib تأمین می شود. اجرای این فرایند مبتنی بر شبکه اتریوم است.

ارز شیبا اینو (Shiba Inu) را از کدام صرافی ها بخریم؟

صرافی های پشتیبانی کننده شیبا اینو

صرافی های ارز شیبااینو – عکس از سایت کوین مارکت کپ

صرافی های خارجی که ارز شیبا اینو را دارند عبارتند از:

صرافی های ایرانی که ارز شیبااینو را دارند عبارتند از:

بهترین کیف پول های شیبا اینو (Shiba Inu) کدامند؟

کیف پول های  Shiba Inu

کیف پول های ارز شیبااینو – عکس از سایت کوین مارکت کپ

آینده ارز شیبا اینو (Shiba Inu) چگونه است؟

آینده  Shiba Inu چه می شود؟

روند قیمتی ارز شیبااینو – عکس از سایت کوین مارکت کپ

بسیاری از کاربران و فعالان دنیای ارز دیجیتال، SHIB را یک وسیله سرمایه گذاری، یک دارایی خوب برای خرید و نگهداری می دانند زیرا این توکن به گونه ای طراحی شده است که بتواند بدون رسیدن به ۰.۰۱ دلار از Dogecoin از نظر رشد پیشی بگیرد. راه  اندازی صرافی ShibaSwap ابزار گسترده تری را برای SHIB به ارمغان می آورد زیرا دارندگان را قادر می سازد تا توکن های خود را به اشتراک بگذارند و از این طریق سود به دست آورند.

اما در کل باید گفت Shiba Inu یک سرمایه گذاری بسیار پرریسک است. خریداران اولیه ممکن است پول خوبی به دست آورده باشند، اما این موفقیت در درجه اول بر اساس تبلیغات بوده و تقریباً هیچ مزیت فنی نداشته است.

مشکل این است که برای هر کاری که شیبا اینو انجام می دهد، رقبایی وجود دارند که آن کار را بهتر انجام می دهند. Shiba Inu را می توان به عنوان یک ارزدیجیتال استفاده کرد، اما از آنجایی که بر روی اتریوم ساخته شده است، اغلب زمان پردازش کند و کارمزدهای بالایی دارد. در مقابل، سایر ارزهای دیجیتال مانند Solana تراکنش های بسیار سریع تر و ارزان تری را ارائه می کنند.

ShibaSwap یکی دیگر از موارد استفاده Shiba Inu است، اما در حال حاضر تعداد زیادی DEX از جمله Uniswap (UNI) و PancakeSwap (CAKE) وجود دارد که بسیار بزرگتر از ShibaSwap هستند.

پیش بینی قیمت ارز شیبا اینو (Shiba Inu)

ابتدا لازم است بدانید پیش  بینی های مختلفی برای هر دارایی دیجیتالی در دنیای ارزدیجیتال وجود دارد. در واقع هر تحلیلگر نظر شخصی خود را ارائه می دهد. حال این نظر ممکن است درست یا غلط باشد. متأسفانه در بسیاری از مواقع، این پیش بینی ها اشتباه خواهند بود زیرا تحلیلگران نمی توانند رویدادهایی مانند بحران های سیاسی یا محیطی را پیش بینی کنند. عاقلانه است که یک سرمایه گذار قبل از سرمایه گذاری در یک ارزدیجیتال، به ویژه در ارزی مانند SHIB که بسیار پرنوسان است، تحقیقات کاملی انجام دهد.

سال پیش بینی قیمت
۲۰۲۳ حداقل ۰.۰۰۰۰۱۱۰ و حداکثر ۰.۰۰۰۰۲۸۱ دلار
۲۰۲۴ بطور میانگین ۰.۰۰۰۰۳۶۴ دلار
۲۰۲۵ بازه قیمتی ۰.۰۰۰۰۴۲۳ تا ۰.۰۰۰۰۵۰۵ دلار
۲۰۳۰ ۰.۰۰۰۱۵۲ تا ۰.۰۰۰۱۶۵ دلار

جمع بندی

Shiba Inu یکی از ارزهای الهام گرفته شده از DOGE است که وارد بازار ارزهای دیجیتال شده و هنوز به نقطه عطف قابل توجهی نرسیده است. با وجود این، شیبا تلاش می کند با اطمینان از اینکه تمرکززدایی استاندارد زندگی روزمره ماست، به پیشرفت های تاریخی برسد.

شیبا اینو که ۱۰۰% توسط جامعه خود اجرا می شود، قصد دارد قصد دارد بازار توکن های غیرقابل تعویض را از طریق انکوباتور هنرمند خود تقویت کند. از جمله توکن های این شبکه می توان به SHIB، LEASH و BONE اشاره کرد. اینکه آیا شیبا قاتل Dogecoin خواهد بود یا خیر، در آینده مشخص می شود.

منابع:

https://kriptomat.io/cryptocurrencies/shiba-inu/what-is-shiba-inu/

https://www.fool.com/investing/stock-market/market-sectors/financials/cryptocurrency-stocks/shiba-inu/

https://learn.bybit.com/altcoins/what-is-shiba-inu-coin/

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارز شیبا اینو چیست؟ | آیا Shiba Inu ارزی آینده دار است؟» با ما درمیان بگذارید.

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

یک نظر

  • عالی و بسیار مفید 🙏👌👌👌👌

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *