ارز دیجیتال شیبا بخریم یا نه؟ | بهترین زمان خرید Shiba

۲۱ آذر ۱۴۰۱
الان شیبا اینو بخریم یا نه؟ | بهترین زمان خرید SHIB

با توجه به نوسانات شدید قیمت شیبا اینو و کاهش بیش از ۸۰ درصدی قیمت شیبا اینو آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید و سرمایه گذاری در ارزهای پر ریسکی مثل شیبا اینو است؟ُ آیا الان شیبا اینو بخریم یا نه ؟ برخی از سرمایه گذاران معتقدند در کف های قیمتی فعلی باید اقدام به خرید و نگهداری ارزهای دیجیتال پرپتانسیل کرد زیرا به زودی قیمت ها به سطوحی بسیار بالاتر از اوج های تاریخی قبلی خود دست می یابد.

برخی سرمایه گذاران نیز معتقدند با کاهش شدید قیمت ها و حاکم شدن احساسات منفی بر بازار، شیبا اینو و ارزهای دیجیتال پیرو آن حداقل در آینده نزدیک نمی توانند بازیابی شوند. برای یافتن بهترین زمان برای خرید شیبا اینو با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال شیبا اینو (SHIB) چیست؟

شیبااینو با نام اختصاری SHIB یک ارزدیجیتال غیرمتمرکز است که در آگوست ۲۰۲۰ توسط یک فردن اشناس به نام Ryoshi ساخته شده است. نام این توکن از نام یک نژاد سگ به زبان ژاپنی گرفته شده که در نماد دوج کوین هم تصویر آن وجود دارد. ارز شیبا یک توکن ERC-20 است که بر روی بلاک چین اتریوم ایجاد شده و شبکه مختص خود ندارد.

کل عرضه شیبا اینو یک کوادتریلیون (۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰) توکن است که در سال ۲۰۲۰ همزمان با آغاز به کار رسمی آن ایجاد شده است. ۵۰ درصد از این مقدار در یک استخر لیکوئیدیتی شیبا/اتریوم در یونی سواپ (صرافی غیرمتمرکز) قفل شده و به عنوان یک سیستم بازارسازی عمل می کند.

دنیای شیبا یک صرافی غیرمتمرکز به نام Shibaswap و دو توکن دیگر به نام های LEASH و BONE هم دارد. این صرافی امکان معاملات شیبا و سایر ارزها را بدون واسطه فراهم کرده و قابلیت فراهم کردن نقدینگی و استیکینگ را برای دریافت سود با استفاده از توکن شیبا و دو توکن دیگر آن دارد.


وضعیت شیبا اینو الان چگونه است؟

قیمت شیبا افت قابل توجهی را تجربه کرده و این باعث شده برخی کارشناسان این وضعیت را هشدار پامپ و دامپ تلقی کنند.

نمودار یک روزه قیمت شیبا اینو / تتر

نمودار یک روزه قیمت شیبا اینو / تتر

طبق پیش بینی های قبلی، قیمت شیبا از محدوده ۰.۰۰۰۰۱۷ دلار دچار افت شده و تاکنون تا محدوده ۰.۰۰۰۰۱۳ دلار کاهش پیدا کرده است.

هر واحد شیبا اینو با نماد اختصاری SHIB یک ارزدیجیتال با قیمت ۰.۰۰۰۰۲۷۹۹ ارزش بازار ۱۶,۴۹۵,۰۵۷,۶۹۲$ است. قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته %۱۰.۲۷۵۲ تغییر کرده است. در بین تمام ارزهای دیجیتال، Shiba Inu رتبه ۹ را به خود اختصاص داده است و حجم معاملات روزانه آن ۱,۹۱۹,۴۵۴,۴۸۹$ است.

در تایم فریم روزانه، قیمت یک کندل سبز را پس از سه کندل قرمز ثبت کرده است. این در حالی است که باندهای بولینگر از هم فاصله زیادی پیدا کرده اند و احتمال حرکات نوسانی قیمت به شدت افزایش یافته است.

اندیکاتور RSI کمی بالاتر از خط میانی و شیب رو به بالا دارد که گرایش صعودی بازار در امروز را نشان می دهد. بر خلاف آن، در اندیکاتور مکدی یک برخورد نزولی رخ داده و رنگ هیستوگرام قرمز شده است. با وجود این، در مجموع اندیکاتورها گرایش گاوی دارند. ۱۱ اندیکاتور از ۲۶ اندیکاتور مهم سیگنال خرید صادر کرده اند در حالی که تنها ۵ اندیکاتور هشدار فروش صادر کرده و ۱۰ اندیکاتور هم در وضعیت خنثی قرار دارند.

نگاهی به وضعیت اندیکاتورها و اوسیلاتورهای شیبا اینو

در میان ۱۱ اوسیلاتور مهم هم اکثریت آنها یعنی ۹ مورد وضعیت خنثی را نشان می دهند در حالی که ۲ مورد در وضعیت خرید قرار دارند. در میان میانگین های متحرک هم ۹ مورد سیگنال خرید، یک مورد وضعیت خنثی و ۵ مورد سیگنال فروش را نشان می دهند.

نگاهی به وضعیت اندیکاتورها و اوسیلاتورهای شیبا اینو

نگاهی به وضعیت اندیکاتورها و اوسیلاتورهای شیبا اینو

مقاومت های پیش رو طبق سطوح فیبوناچی، ۰.۰۰۰۰۱۳۶۳ و ۰.۰۰۰۰۱۴۹۳ دلار هستند و حمایت های موجود در ۰.۰۰۰۰۱۲۸۳ و ۰.۰۰۰۰۱۱۵۴ دلار حضور دارند.

صعود یا افت قیمت بعد از توکن سوزی شیبا اینو ؟

دیروز یک مرحله دیگر از توکن سوزی شیبا اینو رخ داد و طی آن بیش از ۱۳۳ میلیون توکن شیبا به کیف پول های غیر فعال انتقال پیدا کرد تا از دسترس و گردش خارج شود. پس از این افزایش غیرمنتظره توکن سوزی، قیمت شیبا دچار ۱۳ درصد افت شد.

همزمان با افت قیمت نهنگ ها بیش از ۳۳ میلیون دلار از دارایی های شیبای خود را فروختند. سهم شیبا اینو که یکی از محبوب ترین توکن ها نزد نهنگ ها بوده اکنون کاهش قابل توجهی داشته است. در حال حاضر تنها ۱۵۸.۵ میلیون دلار از دارایی های نهنگ ها یعنی تنها ۵ درصد از پورتفوی آنها به شیبا اختصاص یافته است. کاهش دارایی نهنگ ها می تواند نشانه ای از کمرنگ شدن امیدها به آینده صعودی این ارز دیجیتال باشد.

آینده قیمت شیبا در ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) چقدر خواهد شد؟

به گفته برخی کارشناسان میم کوین ها آینده درخشانی ندارند اما برخی دیگر نیز معتقدند توکن شیبا اینو چون از حمایت خوبی در جامعه و افراد سرشناسی مانند ایلان ماسک برخوردار است می تواند آینده متفاوتی را نسبت به سایر میم کوین ها رقم برند. اگر قیمت این آلت کوین طبق پیش بینی ها افزایش پیدا کند، می توان آن را یک سرمایه گذاری ارزشمند در نظر گرفت.

طبق تحلیل شیبا اینو ، انتظار می رود قیمت شیبا در سال جاری بین بازه ۰.۰۰۰۰۱۳۹۳ تا ۰.۰۰۰۰۱۵۳۰ دلار نوسان کند.

آیا شیبا اینو قاتل دوج کوین خواهد بود؟

آیا شیبا اینو قاتل دوج کوین خواهد بود؟

تحلیل شیبا در بلند مدت تا سال ۲۰۳۰

رفتار قیمت در آینده به افزایش کاربرد آن و شرایط کلی بازار بستگی دارد. پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال با توجه به نوسان شدیدی که در بازار وجود دارد دشوار است اما کارشناسان با تحلیل حرکات تاریخی قیمت، تخمین هایی ارائه کرده اند. کارشناسان والت اینوستور معتقدند قیمت شیبا تا پایان سال ۲۰۲۲ با میانگین ۰.۰۰۰۲۲۱ دلار معامله خواهد شد. بر این اساس،پیش بینی می شود قیمت این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۵ به ۰.۰۰۰۰۱۵۳ دلار کاهش یابد. این در حالی است که گوکپیتال معتقد است قیمت شیبا تا ۵ سال آینده به ۰.۰۰۰۴۴۵ دلار خواهد رسید. دیجیتال کوین پرایس در پیش بینی بلندمدت خود میانگین ۰.۰۰۰۰۷۲۸ دلار را تا سال ۲۰۳۰ تخمین زده است.

تحلیل های بلندمدت نشان می دهند قیمت شیبا در سال ۲۰۲۳ بین ۰.۰۰۰۰۲۲ تا ۰.۰۰۰۰۳۴ دلار خواهد بود. برای سال ۲۰۲۴، حداکثر قیمت ۰.۰۰۰۴۴ دلار و برای سال ۲۰۲۵، حداکثر ۰.۰۰۰۰۵۸ دلار پیش بینی شده است. همچنین انتظار می رود در سال ۲۰۲۸ قیمت بتواند از سطح ۰.۰۰۰۱ دلار عبور کند و دوره جدیدی از افزایش قیمت را رقم بزند. در این صورت  تا سال ۲۰۳۰ قیمت شیبا می تواند به محدوده ۰.۰۰۰۲۱ دلار دست پیدا کند.

آیا قیمت شیبا به یک دلار می رسد؟

با نرخ  رشد کنونی و وضعیت فعلی بازار به نظر نمی رسد قیمت شیبا در آینده نزدیک بتواند سطوح بالایی مانند یک دلار را لمس کند. اما در بازار ارزهای دیجیتال نوسان زیادی وجود دارد. همان طور که قیمت بیت کوین با انتشار یک خبر نامساعد شروع به افت کرد و حدود ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داد، این احتمال وجود دارد که با انتشار اخبار بنیادی مثبت، دوره جدیدی از حرکات صعودی و چرخه های گاوی در بازار شکل بگیرد و این می تواند قیمت ارزهای دیجیتال محبوبی مانند شیبا را به اوج ببرد.

آیا ممکن است قیمت شیبا اینو صفر دلار شود؟

نوسان در بازارهای مالی طبیعی است و این باعث می شود قیمت هر دارایی افت و خیزهای زیادی را تجربه کند. شیبا اینو هم یک دارایی دیجیتال پرنوسان است که در یک سال گذشته اوج قیمت و سپس کف قیمت را لمس کرده است.

عوامل متعددی می توانند بر افت شدید قیمت شیبا تأثیر بگذارند اما برای اینکه اینت ارز دیجیتال محبوب تمام ارزش خود را از دست بدهد باید عوامل متعددی همزمان دست به دست هم بدهند و با توجه به گسترش روزافزون کاربرد ارزهای دیجیتال در زندگی روزمره افراد و بین شرکت های بزرگ، این امر غیرمحتمل به نظر می رسد.

علاوه بر این، افزایش تورم در جهان و به خصوص اقتصاد آمریکا موجب کاهش ارزش دلار شده که این خود عاملی برای افزایش قیمت بیت کوین و به تبع آن آلت کوین ها است. اگرچه هیچ غیرممکنی وجود ندارد، امکان رسیدن قیمت شیبا به صفر دلار با توجه به شرایط فعلی کم است.


چگونه شیبا اینو بخریم؟

مراحل خرید ارز دیجیتال در ایران

مراحل خرید شیبا اینو در ایران

برای خرید شیبا اینو شما باید ۴ مرحله زیر را به درستی انجام دهید:

  1. ساخت حساب کاربری در یک صرافی ارز دیجیتال معتبر : برای اینکار بهتر است مقاله بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی را بخوانید.
  2. شارژ حساب صرافی با کارت های تحت شتاب : با یک کارت بانکی که به نام خودتان است ، حساب خود را شارژ کنید.
  3. خرید شیبا اینو با کارمزد کم و قیمت مناسب : برای اینکار مقاله کم کارمزد ترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی را بخوانید.
  4. انتقال شیبا اینو به کیف پول شخصی شما : برای این منظور میتوانید از تراست والت یا متامسک و یا لجر استفاده کنید.

سخن پایانی

اگرچه بازار ارزهای دیجیتال بسیار نوسانی و غیرقابل پیش بینی است اما می توان با استفاده از استراتژِی های معاملاتی مناسب، مدیریت سرمایه، مدیریت ریسک و کنترل هیجان، بهترین بازده را از آن کسب کرد. برای رسیدن به این سطح باید از آموزش های به روز استفاده کرد و پیش از انجام معاملات، شرایط لحظه ای، روندهای تاریخی، وضعیت تکنیکال و اخبار روز را مدنظر قرار داد.

با توجه به پر حاشیه بودن شیا اینو در میان رقبای خود، انتظار می رود سطوح فعلی قیمت نقطه آغازی برای ادامه رشد خیره کننده ارزهای دیجیتال و فراگیر شدن آنها به عنوان نقطه عطف سیستم اقتصاد جهانی باشد. امیدواریم مقاله الان شیبا اینو بخریم یا نه؟ | بهترین زمان خرید Shiba برایتان مفید بوده باشد.

منابع:

https://ambcrypto.com/predictions/shiba-inu-price-prediction

https://changelly.com/blog/shiba-inu-price-prediction/

سایت رسمی شیبا اینو : https://shibatoken.com/

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارز دیجیتال شیبا بخریم یا نه؟ | بهترین زمان خرید Shiba» با ما درمیان بگذارید.

7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

  • ربات آربیتراژ چقدر سود داره؟

  • نظرات بسته شده است.