ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
علت ریزش بیت کوین | ریزش بیت کوین تا کی ادامه دارد؟

امسال شاهد کاهش قابل توجه قیمت در بازار ارزهای دیجیتال بودیم. یکی از مهم ترین این ارزها بیت کوین است که از قله ۶۷۵۵۹ دلار تا ۱۸۹۵۶ دلار سقوط کرد. ما در این مطلب قصد داریم در مورد دلایل ریزش قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال و زمان پایان آن با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

وضعیت فعلی بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین

بیت کوین همچنان در محدوده بالای ۲۲۰۰۰ دلار گیر کرده و از زمان رسیدن به رکورد ۶۸۰۰۰ دلاری در نوامبر سال گذشته، بیش از دو سوم ارزش خود را از دست داده است. وضعیت دیگر ارزهای دیجیتال نیز مشابه بوده است. ارزش اتریوم کمتر از یک چهارم بالاترین قیمت ۴۷۰۰ دلاری خود است، در حالی که برخی از ارزها مانند Luna به طور کامل سقوط کرده و میلیاردها تومان ضرر برای سرمایه گذاران به همراه داشته است.

هر واحد بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارزدیجیتال با قیمت ۲۴,۳۱۴.۰۳ ارزش بازار ۴۶۴,۹۲۱,۵۲۴,۱۹۵$ است. قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته %-۶.۱۵۸۹ تغییر کرده است. در بین تمام ارزهای دیجیتال، Bitcoin رتبه ۱ را به خود اختصاص داده است و حجم معاملات روزانه آن ۲۲,۴۰۵,۶۱۹,۶۲۰$ است.


آیا ریزش بیت کوین تمام شده است؟

تحلیل بلند مدت بیت کوین هشدار  می دهد که بیت کوین ممکن است تا قبل از پایان سال ۲۰۲۲ به ۱۴ هزار دلار هم برسد. در واقع تحلیلگران پیش بینی  می کنند که :

بیت کوین ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۲ بیشتر از این پایین بیاید.

بازار کریپتو از پایان سال ۲۰۲۱ به حالت رکود کامل رفت و یک فصل فروش پیش بینی نشده را آغاز نمود. حتی افراد مشهور مانند غول های فناوری مانند ایلان ماسک ، پیتر شف و جاستین سان و سی زی بایننس، در مورد کاهش ارزش ارزهای دیجیتال و تأثیر آن بر آنها صحبت کرده اند.

قیمت بیت کوین از قله 2021 تا امروز-آیا ریزش بیت کوین تمام شده؟

قیمت بیت کوین از قله ۲۰۲۱ تا امروز-آیا ریزش بیت کوین تمام شده؟

نظر کارشناسان در مورد وضعیت بازار ارزهای دیجیتال و ریزش بیت کوین

زمانی که بیت کوین سقوط کرد، کل بازار کریپتو را نیز به همراه خود پایین برد. برای مدت طولانی، بیت کوین در بالای مرز ۳۰۰۰۰ دلار آمریکا قرار داشت اما به طور ناگهانی به زیر این سطح سقوط کرد و سرمایه گذاران را نسبت به چشم انداز آینده بیت  کوین نگران کرد. در حال حاضر بیت کوین در محدوده ۲۲۰۰۰ دلار آمریکا تثبیت شده است. اما به نظر  می رسد که تحلیلگران رمزارز در مورد ثبات آن مطمئن نیستند.

در بحبوحه سقوط بزرگ کریپتو و ریزش قیمت بیت کوین، این رمزارز در این هفته شاهد یک روند صعودی بود. زیرا قیمت آن از زیر محدوده ۲۰۰۰۰ به بالای سطح ۲۳۰۰۰ دلار آمریکا رفت. اما پس از آن دوباره به مرز ۲۲۰۰۰ دلار آمریکا سقوط کرد و نتوانست وضعیت صعودی خود را حفظ کند. کارشناسان بر این باورند که بیت کوین ممکن است بیشتر از این پایین بیاید و حتی بتواند حمایت ۱۴۰۰۰ دلار آمریکا را نیز لمس کند.

گزارش ها نشان می دهند که سرمایه گذاران بیت  کوین در حال بازگشت هستند، حتی اگر آلت  کوین های اصلی به ریزش ادامه دهند. تحلیلگران اعلام کرده اند که حرکت صعودی فعلی بیت کوین ممکن است محدود باشد و افزایش قیمت تصاعدی یکی از آخرین چیزهایی است که سرمایه گذاران باید از این ارز دیجیتال انتظار داشته باشند.

علاوه بر این، بازار کریپتو به طرز عجیبی از بازار سهام پیروی  می کند که توسط چندین عامل کلان اقتصادی و مالی جهانی هدایت  می شود. این یکی از دلایل متعددی است که باعث می شود سرمایه گذاران از دارایی های پرریسک تر مانند بیت  کوین به سوی پناهگاه های امن مانند املاک و مستغلات و طلا فرار کنند.

سخن بنیان گذار بایننس در خصوص ریزش بیت کوین

سخن بنیان گذار بایننس در خصوص ریزش بیت کوین

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال بعد از ریزش بیت کوین

با توجه به الگوهای تاریخی مربوط به پدیده هاوینگ بیت کوین، امسال قرار نیست سرمایه گذاران زیادی در بازار ارزهای دیجیتال حضور داشته باشند. سال ۲۰۲۲ به احتمال زیاد مشابه بازار نزولی کریپتو در سال ۲۰۱۸ خواهد بود. شاخص های کلیدی تخمین زده اند که با توجه به ریزش های قبلی در شرایط نزولی بازار، قیمت BTC  می تواند چیزی بین ۱۴۰۰۰ تا ۲۱۰۰۰ دلار آمریکا باشد.

چنین تحولات قیمتی عموماً سرمایه گذاران را از تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری خود با افراط در دارایی های دیجیتال منصرف می کند. اگر ریزش بیت کوین ادامه داشته باشد و قیمت آن به کمتر از ۱۴۰۰۰ دلار سقوط کند، در واقع منجر به از دست دادن حدود ۸۰٪ از ارزش آن نسبت به بالاترین قیمت یعنی ۶۸۰۰۰ دلار شده است.

با این حال سرمایه گذاران زیادی وجود دارند که عاشق نوسان ارزهای دیجیتال هستند. آنها با خوشحالی در شرایط خاص روی بیت  کوین سرمایه گذاری می کنند. صرافی های بزرگ ارزهای دیجیتال گزارش داده اند که فعالیت ها در بازار ارزهای دیجیتال به طور تصاعدی افزایش یافته و روندهای گسترده تری دنبال می کنند. سرمایه گذاران حرفه ای بیشتری به بازار می پیوندند و بیت کوین را پذیرفته اند، که نشان می دهد بیت کوین هنوز بزرگترین و قابل اعتمادترین سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال تا به امروز است.


 

علت اصلی ریزش بیت کوین چیست؟

در مورد این سقوط قیمت می توان گفت مجموعه ای از عوامل دست به دست هم داده اند. شرایط اقتصاد ماکرو بسیار منفی است تا جایی که دیروز شاخص S&P 500 حدود ۴٪ سقوط کرد. در کنار این عوامل ماکرو، عوامل بسیار منفی خاص فضای کریپتو مانند ماجرای مسدود کردن برداشت توسط سلسیوس و مسدود کردن موقت برداشت توسط بایننس و لغزش برابری استیبل کوین ترون با دلار نیز بر شدت نزولی شدن بازار رمزارزها افزوده است.

علت اصلی ریزش بیت کوین چیست؟

این موارد مهمترین علت ریزش بیت کوین است.

در واقع ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین ماه هاست که با مشکل مواجه شده اند و عوامل متعددی از افزایش تورم گرفته تا افزایش مقررات و سرکوب استخراج کریپتو در کشورهایی مانند چین، باعث این امر شده است. به نظر می رسد که خریداران ارزهای دیجیتال در مواجهه با تورم جهانی و ریزش بیت کوین از ارزهای دیجیتال دور شده و به سمت سرمایه گذاری های کم خطرتر حرکت می کنند.

تحلیلگران صرافی ارز دیجیتال Bitfinex می گویند:

«سطوح مارپیچی تورم باعث شده است که بازارهای مالی جهانی ریزش کنند زیرا چشم انداز رکود جهانی بزرگ به نظر می رسد».

این امر باعث می شود تمام دارایی هایی که بیش از یک دهه از سیاست های پولی تسهیل کننده بانک های مرکزی بهره مند شده اند، در برابر اصلاحات با افزایش نرخ های بهره آسیب پذیر شوند.

مورگان استنلی می گوید علاقه سرمایه گذاران نهادی به ارزهای دیجیتال، آن را نسبت به تغییر نرخ های بهره حساس تر می کند و باعث می شود بیشتر شبیه بازار سهام سنتی رفتار کند.

سرمایه گذاران خرد، دیگر معامله گران مسلط بر ارزهای دیجیتال نیستند. بیشترین نسبت حجم معاملات روزانه کریپتو مربوط به مؤسسات مربوط به ارز دیجیتال مانند صرافی ها و صندوق های سرمایه گذاری کریپتو است که بیشتر آن از معاملات آنها با یکدیگر ناشی می شود.


ریزش بیت کوین تا کی ادامه دارد؟

چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار بزرگترین صرافی بایننس ، گفته است که بهبود بیت کوین از سقوط اخیر ممکن است سال ها طول بکشد:

«من فکر می کنم با توجه به این کاهش قیمت، از بالاترین قیمت ۶۸۰۰۰ دلاری به ۲۰۰۰۰ دلار در حال حاضر، احتمالاً مدتی طول می کشد تا بازگردیم»

با این حال، کارشناسان دیگر نسبت به آینده ارزهای دیجیتال خوش بین هستند. کیانا دانیال، بنیانگذار Invest Diva و نویسنده Cryptocurrency Investing For Dummies، می گوید:

«آنچه که من از بیت کوین انتظار دارم، نوسان کوتاه مدت و رشد بلندمدت است».

نمودار فروش بیت کوین توسط سرمایه گذاران عمده - منبع : Material Indicators

نمودار فروش بیت کوین توسط سرمایه گذاران عمده – منبع : Material Indicators

شرکت بزرگ حسابداری PricewaterhouseCoopers گزارش سالانه صندوق پوشش ریسک جهانی خود را در اوایل ماه ژوئن منتشر کرد. نتایج این گزارش نشان داد در حالی که کل بازار کریپتو نزولی و ریزش بیت کوین کاملاً مشهود بود، دیدگاه مدیران به شدت نسبت به بیت  کوین صعودی باقی ماند و ۴۲ درصد پیش بینی کردند بیت  کوین تا پایان سال ۲۰۲۲ بین ۷۵ تا ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود. ۳۵ درصد هم قیمتی بیش از ۵۰۰۰۰ دلار را پیش بینی کردند.

جمع بندی ریزش بیت کوین

سرمایه گذاران در مورد تأثیر رویدادهای جهانی بر بازار ارزهای دیجیتال کاملاً نگران هستند. حتی پس از نوسانات گسترده در بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین هنوز توسط برخی از کشورهای بزرگ پذیرفته نشده است. در واقع، کریپتو نقش بزرگی در جنگ اوکراین و روسیه داشت، به طوری که قانونگذاران اتحادیه اروپا قصد داشتند بیت کوین را به طور کامل ممنوع کنند! با این وجود، سرمایه گذاران BTC تلاش  می کنند تا موقعیت آن را به عنوان برترین ارز دیجیتال جهان حفظ کنند. اما کاهش بیشتر ارزش آن ممکن است راه را برای پیشی گرفتن آلت کوین های بزرگ مانند اتریوم در آینده هموار کند.

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.