تحلیل ریپل 28 شهریور 99

قیمت ریپل در ۸ ماه اخیر روند متفاوتی با ارزهای دیجیتال داشته چرا که هم‌زمان در حال مبارزه در یک پرونده حقوقی است. از دسامبر ۲۰۲۰ که کمیسیون بورس آمریکا تعقیب قضایی ریپل را شروع کرد تا امروز قیمت ریپل فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است اما سرمایه‌گذاران انتظار یک برد را در آینده نزدیک می‌کشند.

نکات مهم تحلیل:

  • قیمت ریپل ۲۰ درصد از زیان کوتاه‌مدت خود را جبران کرده است.
  • ریپل توانسته یک روند نزولی ۶۰ روزه را بشکند.
  • میانگین متحرک ۲۰۰ به‌عنوان حمایت عمل می‌کند.

در چند روز گذشته، خریداران قیمت ریپل را به بالای خط روند بلندمدت آن رسانده‌اند. این روند به مدت ۲ ماه قیمت را پایین نگه‌داشته است. این یک نشانه صعودی و معمولاً اولین گام برای تغییر روند است. تا زمانی که خریداران بتوانند قیمت را بالای این خط روند حفظ کنند، می‌توانیم انتظار بالارفتن قیمت تا منطقه ۰.۷ را در کوتاه‌مدت داشته باشیم.

نمودار چهارساعته قیمت ریپل / تتر

نمودار چهارساعته قیمت ریپل / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

علاوه بر مقاومت‌هایی که صعود قیمت را متوقف کرده‌اند، میانگین متحرک ۲۰۰ هم بیش از ۲ ماه است بالاتر از قیمت قرار گرفته است. به‌محض شکسته شدن این مقاومت بازگشت ریپل به سمت ۱ دلار آغاز خواهد شد.

درصورتی‌که فروشندگان در کوتاه‌مدت قدرت را به دست بگیرند، قیمت تا حمایت ۰.۵۸ می‌تواند افت کند. سطح ۰.۵۶ نیز یک حمایت کلیدی است که برای ادامه روند صعودی قیمت باید بالاتر از آن حفظ شود. در غیر این صورت احتمال افت شدید وجود خواهد داشت.

RSI در خط مقاومت ۶۱ متوقف شده است. ۸۲ روز است که این اندیکاتور نتوانسته از این سطح بالاتر برود. به‌محض شکسته شدن این سطح، ریپل روند گاوی بزرگی را تجربه خواهد کرد.

هیستوگرام مکدی سه روز است که وضعیت سبز پیدا کرده است. برخورد خرسی میانگین‌های متحرک برتری جزئی دیدگاه خرسی را منعکس می‌کند. اگر قیمت به زیرسطح صفر برسد احتمال وقوع یک پولبک تا محدوده حمایتی بعدی در کوتاه‌مدت وجود خواهد داشت.

نزدیک‌ترین مقاومت ۰.۶۱۲ و نزدیک‌ترین حمایت ۰.۵۸۹ دلار می‌باشد.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *