ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
سه دلیل برای ادامه صعود بیت کوین تا فتح یک قله تاریخی جدید

قیمت بیت کوین ساعاتی پیش از ۱۴۷۰۰ دلار عبور کرد. این صعود به دلیل معیارهایی صورت گرفته که قبلا هم در سال ۲۰۱۷ شاهد آنها بوده ایم. از نوامبر تا دسامبر ۲۰۱۷، قیمت بیت کوین یک روند صعودی سهموی تا فتح قله تاریخی ۲۰۰۰۰ دلار را تجربه کرد.

سه دلیل برای این وجود دارد که روند مشابهی در ماه های آینده شکل خواهد گرفت. اولین دلیل این پیش بینی، تاثبر چرخه پساهاوینگ است. امکان رالی بیشتر با توجه به RSI و گرم نبودن بازار مشتقات نیز دلایل دیگر این موضوع می باشند.

RSI بلند مدت بیت کوین

در تصویری که توسط PlanB از نمودار RSI بلند مدت بیت کوین منتشر شده مشخص است بیت کوین هنوز در سطح خنثی قرار دارد و به اشباع خرید یا اشباع فروش نرسیده است.

شاخص RSI بیت کوین

شاخص RSI بیت کوین

با اینکه بیت کوین در طول یک ماه از ۱۰۵۰۰ دلار تا ۱۴۶۰۰ دلار افزایش قیمت داشت، RSI آن نشانگر فضای کافی برای صعود بیشتر قیمت است.

در سال ۲۰۱۷، RSI بیت کوین از ۹۵ هم عبور کرد. معمولا تریدرها RSI بالای ۷۵ را به عنوان اشباع خرید در نظر می گیرند. در حال حاضر RSI بلند مدت بیت کوین زیر سطح ۷۰ قرار دارد.

تکرار چرخه پساهاوینگ

در سال ۲۰۱۷ یکی از مهمترین دلایل صعود بیت کوین رخ دادن هاوینگ در سال ۲۰۱۶ بود. هاوینگ (نصف شدن) پاداش بلاک که حدودا هر ۴ سال یکبار انجام می شود باعث نصف شدن سرعت تولید بیت کوین های جدید توسط ماینرها می گردد. کند شدن سرعت ایجاد بیت کوین به افت جریان ورودی آن به صرافی ها و کاهش عرضه آن منجر می شود.

ماهها پس از هاوینگ و در سال ۲۰۱۷ بیت کوین شروع به رالی تاریخی خود نمود. آخرین هاوینگ بیت کوین در می ۲۰۲۰ صورت گرفت. رالی کنونی بیت کوین نیز به رالی های بزرگ قبلی آن پس از هاوینگ شباهت زیادی دارد.

داغ نشدن تنور رالی، تعداد کم فروشنده ها در بازار لحظه ای

در ۵ روز گذشته، نرخ سرمایه گذاری بیت کوین در صرافی های برتر به خصوص بایننس فیوچرز منفی باقی مانده است. این نشان می دهد که اکثریت بازار فیوچرز از بیت کوین موقعیت شرت گرفته اند.

زمانی رالی داغ تلقی می شود که نرخ سرمایه گذاری فیوچرز افزایش بیشتری نسبت به نرخ میانگین که ۰.۰۱ است داشته باشد. در هفته های اخیر نرخ سرمایه گذاری بیت کوین بین منفی یک صدم و سک صدم در تغییر بوده که شرایط نسبی خنثی را در بازار مشتقات نشان می دهد.

علاوه بر بازار نه چندان شلوغ فیوچرز، تعداد فروشندگان در بازارهای لحظه ای هم کاهش یافته است. با توجه به مقاومت های جزئی بین ۱۵۰۰۰ و ۲۰۰۰۰ دلار، احتمال ثبت یک رکورد تاریخی در ماههای آینده افزایش یافته است.

اگر همان چرخه پساهاوینگ قبلی تکرار شود، بیت کوین می تواند طبق پیش بینی در چهارماهه دوم سال ۲۰۲۱ به قله قبلی خود دست یابد. اگر چنین چیزی اتفاق بیفتد، احتمال بالاتر رفتن قیمت بیت کوین از ۲۰۰۰۰ دلار نیز وجود دارد.

 

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.