۴ ارزی که در این ماه به اوج تاریخی جدید خواهند رسید

۰۸ مرداد ۱۴۰۲
آلت کوین های پر پتانسیل

ماه جولای برای ارزهای دیجیتال نزولی سپری شد. مخصوصا بیت کوین که پس از رسیدن به یک سقف سالانه جدید دوباره سقوط کرد. ماه آگوست برای بازار ارزهای دیجیتال بسیار مهم است. نرخ دامیننس بیت کوین ممکن است روی نوار افول قرار بگیرد. در این مقاله قصد داریم ۴ ارز دیجیتالی که در ماه آگوست احتمال سقف تاریخی جدیدی را ثبت خواهند کرد معرفی و تحلیل کنیم.

ارز دیجیتال OKB

موج شماری نمودار OKB از ژوئن ۲۰۲۲ یک  حرکت صعودی ۵ موجی را نشان می دهد. طبق امواج الیوت اکنون قیمت در موج چهارم قرار دارد. حضور یک مثلث متقارن در موج چهارم و شکل موج سوم این موضوع را تایید می کنند.

اگر این پیش بینی درست باشد، انتظار می رود قیمت OKB از مثلث خارج شود و تا مقاومت بعدی در ۷۲.۱۰ دلار افزایش یابد تا یک سقف تاریخی جدید ثبت کند. این سطح همان سطح ۱.۶۱ اکستنشن فیبوناچی در موج ۴ است.

نمودار روزانه قیمت OKB / تتر

نمودار روزانه قیمت OKB / تتر

اما اگر قیمت از پایین مثلث خارج شود، این پیش بینی صعودی اعتبارش را از دست می دهد و ممکن است قیمت تا ۳۴.۳ دلار افت  کند.

ارز دیجیتال میکر

قیمت میکر (MKR) دو پیشرفت قابل توجه در ماه جولای داشت: اول اینکه قیمت خط مقاومت نزولی ۷۹۰ روزه را شکست و دوک اینکه از محدوده مقاومتی ۱۰۰۰ دلار عبور کرد. به دلیل شکسته شدن این دو مقاومت بسیار قوی، احتمال صعودی شدن روند زیاد است.

مقاومت مهم بعدی در ۲۱۰۰ دلار قرار دارد. این افزایش ۷۰ درصدی از قیمت فعلی است. با اینکه سقف تاریخی ۴۱۰ درصد بالاتر از قیمت است و شکسته شدن آن دشوار به نظر می آید اما محدوده ۲۱۰۰ دلار قابل دسترسی است.

نمودار روزانه میکر / تتر

نمودار روزانه میکر / تتر

با وجود پیش بینی صعودی میکر، بسته شدن قیمت زیر ۱۰۰۰ دلار این نگاه مثبت را باطل خواهد کرد. اگر چنین اتفاقی بیفتد احتمالا افت قیمت تا نزدیک ترین حمایت در ۷۵۰ دلار محتمل خواهد بود.

ارز دیجیتال توموچین

قیمت تومو (Tomo) هم نشانه های صعودی دارد. مهم ترین آن حرکت صعودی ۴۵۰ درصدی از ابتدای سال است. در این دوره رشد، قیمت از محدوده مقاومت ۰.۹۵ دلار عبور کرده که آخرین مقاومت قبل از سقف تاریخی است. علاوه بر این، موج شماری نشان می دهد قیمت به یک سقف تاریخی جدید خواهد رسید. طبق این تفسیر، قیمت در موج پنجم و نهایی افزایشی است مه از ابتدای سال شروع شده است.

نمودار روزانه توموچین / تتر

نمودار روزانه توموچین / تتر

اگر این دیدگاه درست باشد، خیز قیمت از محدوده ۰.۹۵ (علامت سبز) انتهای موج ۴ و آغاز موج ۵ را نشان می دهد. طبق تحلیل میهن سیگنال، یک حرکت صعودی به سقف تاریخی جدید، افزایش ۱۶۰ درصدی نسبت به قیمت فعلی را نشان می دهد.

اما اگر خلاف این اتفاق رخ دهد، بسته شدن قیمت زیر ۰.۹۵ دلار به معنی نزولی شدن روند خواهد بود. اگر چنین شود، افت تا حمایت ۰.۷۰ دلار محتمل است.

ارز دیجیتال اوشن

قیمت اوشن پروتکل (OCEAN) پس از ثبت سقف تاریخی ۱.۹۴ دلار در آوریل ۲۰۲۱ در حال افت بوده است. خط مقاومت نزولی قبلا ۶ بار مورد حمله ناموفق قرار گرفته است. چون در هر تلاش خط ضعیف تر شده احتمال شکسته شدن آن بیشتر شده است.

علاوه بر این، قیمت از ابتدای فوریه درون یک کانال نزولی در حال معامله است که الگوهای اصلاحی را دربرگرفته است. بنابراین، شکسته شدن کانال و مقاومت نزولی محتمل ترین سناریو است.

نمودار 3 روزه قیمت اوشن / تتر

نمودار ۳ روزه قیمت اوشن / تتر

با این وجود، چون سقف تاریخی بیش از ۴۶۰ درصد از قیمت فعلی فاصله دارد، دسترسی به آن دشوار خواهد بود. هدف منطقی تر در صورت بریک اوت بلندمدت، محدوده مقاومت ۱ دلار خواهد بود که رشد ۱۹۰ درصدی را به دنبال خواهد داشت.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «۴ ارزی که در این ماه به اوج تاریخی جدید خواهند رسید» با ما درمیان بگذارید.

منبع:beincrypto
7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *