ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

۱۳ مرداد ۱۴۰۰
گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال 13 مرداد 1400

قیمت بیت کوین سطح حمایتی ۳۸۰۰۰ را شکسته است. افت قیمت تا پایین‌تر از ۳۸۰۰۰ هم ادامه پیدا کرده و اکنون این ارز دیجیتال پرچمدار در حال تقویت است. احتمال ادامه افت تا ۳۷۰۰۰ نیز همچنان وجود دارد.

اکثر آلت‌کوین‌ها برای افزایش قیمت دچار مشکل شده‌اند. اتریوم تا زیر حمایت ۲۴۵۰ افت پیدا کرده است. ریپل هم به زیر محدوده حمایتی ۰.۷ دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین

پس از افت به زیر ۴۰ هزار بازیابی قیمت دچار مشکل شد. کاهش قیمت بیت کوین تا کمتر از ۳۸۵۰۰ و ۳۸۰۰۰ نیز ادامه یافت. خریداران اکنون در حال حفاظت از حمایت ۳۷۵۰۰ هستند. بااین‌حال خطر افت بیشتر تا حمایت ۳۷۰۰۰ نیز وجود دارد. حمایت بعدی در نزدیکی سطح ۳۶۲۰۰ قرار گرفته است.

در بالا، سطح ۳۸۵۰۰ یک مقاومت کوتاه‌مدت است. اولین مقاومت مهم در نزدیکی ۳۹۰۰۰ قرار دارد و بالاتر از آن احتمال افزایش قیمت تا مانع مهم ۴۰۰۰۰ نیز وجود دارد.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم تا پایین‌تر از ۲۵۵۰ دلار کاهش‌یافته است. اتریوم حمایت ۲۴۵۰ را تست کرده و اکنون در تلاش است افت خود را جبران نماید. اگر شکستی به زیر ۲۴۵۰ صورت بگیرد، قیمت تا حمایت ۲۴۰۰ نیز افت خواهد کرد.

در بالا نزدیک‌ترین مانع در سطح ۲۵۵۰ دلار قرار گرفته است. مقاومت اصلی بریک اوت در سطح ۲۶۰۰ دلار در حال تشکیل است.

ارزهای برتر

کاردانو در حال بازیابی است و بالاتر از مقاومت ۱.۳۲ دلار معامله می‌شود. نزدیک‌ترین مقاومت در ۱.۳۵ دلار قرار دارد. در صورت عبور از این سطح، احتمال حرکت به سمت مقاومت ۱.۴۰ بیشتر می‌شود. در پایین هم در سطح ۱.۳۲ و ۱.۳۰ دلار خریداران از افت قیمت جلوگیری خواهند کرد.

لایت‌کوین زیر حمایت ۱۴۰ دلار معامله می‌شود. قیمت در ۱۳۵ دلار فعلاً حمایت شده اما در صورت شکست واضح به زیر ۱۳۵ دلار، خریداران باید از سطح ۱۳۰ دفاع کنند. حمایت اصلی بعدی نیز در سطح ۱۲۵ قرار گرفته است. سطح ۱۴۲ دلار هم به‌عنوان نزدیک‌ترین مقاومت شناسایی شده است.

دوج کوین بیش از ۲ درصد افت پیدا کرده و پایین‌تر از ۰.۲ دلار معامله می‌شود. این ارز دیجیتال به‌زودی حمایت ۰.۱۸ را تست خواهد کرد. اگر فروشندگان در اوج قدرت باقی بمانند، احتمال افت بیشتر تا سطح ۰.۱۶۵ دلار نیز وجود دارد. در سوی دیگر در سطوح ۰.۲۰۵ و ۰.۲۰۸ قیمت با مقاومت روبه‌رو خواهد شد.

قیمت ریپل در حال نزدیک شدن به سمت حمایت ۰.۷۰ دلار است. اگر شکست واضحی به زیر ۰.۷ دلار رخ بدهد، خرس‌ها کنترل این ارز را به دست می‌گیرند. در این صورت خطر افت بیشتر تا سطح ۰.۶۵ دلار نیز در کوتاه‌مدت وجود خواهد داشت.

تعداد کمی از آلت‌کوین‌ها بیش از ۵ درصد رشد قیمت داشته‌اند. از این میان می‌توان به  LUNA, RVN, PERP, KCS, QNT, CELO, ZRX و ZEN اشاره کرد. لونا رالی ۲۰ درصدی داشته و از ۱۴ دلار عبور کرده است. اما به‌طورکلی به دلیل افت قیمت بیت کوین، نشانه‌های خرسی در سراسر بازار گسترش‌یافته است.

منبع:کریپتونیوز
4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *