گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال ۲۸ مرداد ۱۴۰۰

۲۸ مرداد ۱۴۰۰
گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال 28 مرداد 1400

قیمت بیت کوین اصلاح به زیر حمایت ۴۵۵۰۰ دلار را آغاز کرده است. بیت کوین حتی سطح ۴۵۰۰۰ را نیز شکسته و افت بیشتری نموده است. اکنون این ارز دیجیتال مهم پایین تر از ۴۵۰۰۰ دلار در حال معامله است و احتمال ادامه افت تا ۴۴۰۰۰ دلار نیز وجود دارد.

اکثر آلت کوین ها هم در حال کاهش قیمت هستند. اتریوم پایین‌تر از حمایت های ۳۰۵۰ و ۳۰۰۰ دلار در حال معامله است. ریپل بالاتر از سطوح حمایتی ۱.۰۵ و ۱.۰۸ دلار ر حال تقویت است اما کاردانو با یک حرکت قوی به بالای مقاومت ۲ دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین

به تازگی قیمت بیت کوین حرکت نزولی به زیر ۴۵۵۰۰ دلار را آغاز کرده است. قیمت پایین‌تر از سطح حیاتی ۴۵۰۰۰ تثبیت شده و نزدیکترین حمایت به آن محدوده ۴۴۰۰۰ می باشد. اگر شکست به زیر ۴۴۰۰۰ دلار رخ بدهد احتمال افت بیشتر تا ۴۳۲۰۰ نیز وجود دارد. حمایت اصلی بعدی در نزدیکی سطح ۴۲۰۰۰ دلار قرار گرفته است.

در بالا نزدیکترین مقاومت ۴۴۸۰۰ قرار دارد. اولین مقاومت کلیدی در سطح ۴۵ هزار دلار واقع است. مقاومت اصلی اکنون در سطح ۴۵۵۰۰ در حال تشکیل است که بالاتر از آن قیمت احتمال تست ۴۷۰۰۰ را نیز خواهد داشت.

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم پایین تر از سطح حمایت ۳۰۵۰ دلار در حال سرعت گرفتن است و به حمایت ۲۹۵۰ نزدیک شده است. اگر شکست به زیر ۲۹۵۰ دلار رخ بدهد احتمال ادامه افت تا ۲۸۸۰ یا حتی تا ۲۸۵۰ دلار نیز وجود دارد. نزدیکترین مقاومت در سطح ۳۰۲۰ واقع است. اولین مقاومت کلیدی در نزدیکی ۳۰۵۰ دلار قرار دارد که بالاتر از آن قیمت می تواند تا سطح  ۳۱۱۰ دلار افزایش یابد.

ارزهای برتر

کاردانو با تقاضای خوبی بالاتر از حمایت ۱.۹۲ مواجه شده و در نتیجه یک موج صعودی را به بالای مقاومت ۲ دلار تجربه کرده است. این ارز دیجیتال ۸ درصد رشد داشته و شکست واضح سطح ۲.۱۰ را نیز ثبت کرده است. رشد بیشتر قیمت می تواند تا سطح ۲.۲۰ ادامه یابد.

لایت کوین به زیر حمایت ۱۷۲ دلار افت کرده است و محدوده ۱۶۵ را نیز تست نموده است. اگر خریداران در اوج قدرت باقی بماند احتمال افت بیشتر قیمت تا محدوده حمایتی ۱۵۵ دلار وجود خواهد داشت. برخلاف آن، اگر قیمت مسیر بازیابی را در پیش بگیرد اهداف بعدی ۱۷۰ و ۱۷۲ دلار خواهد بود.

دوج کوین به پایین تر از سطوح حمایتی ۰.۲۸۸ و ۰.۲۸۵ دلار رسیده بود اما اکنون با تقاضای خوبی مواجه شده است. این ارز دیجیتال یک موج صعودی جدید را آغاز کرده و قیمت آن به بالاتر از مقاومت ۰.۳ دلار رسیده است. نزدیک‌ترین مقاومت در سطح ۰.۳۱۲ قرار دارد که بالاتر از آن محدوده مقاومتی ۰.۳۳۵ دلار وجود دارد.

قیمت ریپل پایین‌تر از سطح حیاتی ۱.۲۰ تثبیت شده است. با این وجود خریداران در حال دفاع از حمایت های ۱.۰۵ و ۱.۰۸ هستند. تا زمانی که قیمت بالاتر از ۱.۰۵ باقی بماند احتمال ایجاد یک موج جدید به بالااتر از محدوده مقاومتی ۱.۲۰ وجود دارد.

سایر آلت کوین ها

برخی از آلت کوین ها بیش از ۱۰ درصد رشد کردند از جمله LUNA, AVAX, ATOM, AR, PERP, AUDIO, VGX, FTM, QNT و XDC. از میان این ها لونا ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته و از سطح ۳۰ دلار عبور کرده است.

به طور کلی قیمت بیت کوین پایین تر از سطح حمایتی ۴۵۵۰۰ دلار نشانه‌های نزولی بروز داده است. اگر افت قیمت بیت کوین تا زیر ۴۴۰۰۰ دلار ادامه یابد احتمال ادامه کاهش قیمت تا ۴۲ هزار دلار نیز وجود دارد.

 

منبع:کریپتونیوز
3 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

یک نظر

  • سلام اگه مسافرین از کد معرف XXOAP2 استفاده کنین تا ۱۵.۰۰۰ تومن تخفیف بگیرید.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *