واکنش بازار ارز دیجیتال در برابر افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا

۲۵ آذر ۱۴۰۱
breaking ecb and bank of england lift interest rates crypto market reacts

با افزایش نیم درصدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا و انگلیس، بازار انواع ارز دیجیتال به پایین‌ ترین سطح خود سقوط کرد.

بانک مرکزی اروپا به فدرال رزرو ایالات متحده و سایر بانک های مرکزی در سراسر جهان برای تشدید مبارزه با تورم پیوست. بانک‌ های مرکزی سوئیس، منطقه اتحادیه اروپا و بریتانیا نرخ‌های بهره را ۰.۵ واحد درصد افزایش دادند. در این صورت با قیمت‌های بالایی که مصرف ‌کنندگان در کشورها با آن درگیر هستند، مبارزه می کنند.

شورای حکام امروز تصمیم گرفت تا نرخ های بهره را افزایش دهد، زیرا تورم بسیار بالاست و پیش بینی می شود برای مدت طولانی بالاتر از انتظار باشد.

از آنجایی که تورم کمی از سطوح بسیار بالا کاهش یافته است، درگیری بانک ها علیه افزایش قیمت های مصرف کننده به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

بازارهای ارز دیجیتال واکنش نشان می دهند

با اعلام افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره از سوی فدرال رزرو ایالات متحده، بازار ارز دیجیتال همراه با بازار سهام سقوط کرد. به این ترتیب تمام سودهای قبل از اعلام را از بین برد.

بازار پس از اعلام ECB (بانک مرکزی اروپا) نیز به روند نزولی خود ادامه داد.

در حال حاضر، بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، از ۱۷۸۰۰ دلار به ۱۷۵۰۷ دلار کاهش یافت. متقاعبا دومین ارز دیجیتال بزرگ، اتریوم، از ۱۳۱۵ دلار به ۱۲۷۵ دلار کاهش یافت. هر دو کریپتو در عرض چند دقیقه پس از اعلام این خبر افت ۱.۲ درصدی را ثبت کردند.

طبق داده های میهن سیگنال با اعلامیه‌ های افزایش این نرخ ها، بیت‌کوین و سایر آلت ‌کوین ‌های بزرگ نتوانسته‌ اند ضررهای قبلی را جبران کنند.

طبق تحلیل شاخص ترس و طمع بیت کوین، این اندیکاتور به آرامی به علامت “ترس شدید” نزدیک می شود. این علامت نشان دهنده وضعیت وحشت در بازار ارز دیجیتال است.

 

منبع:کوین گیپ
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • تو بهترین شدی‌برایم نمیبینمت‌اماامیدت‌را‌کرفتم‌پس‌با‌رفتارت‌خدا‌را‌به‌من‌متظره‌دیدن‌اش‌رساندی

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *