پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱

۲۴ آذر ۱۳۹۹
پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2021

سال ۲۰۲۰ اگرچه به دلیل بحران اقتصادی ناشی از شیوع کرونا برای همه کشورها مشکلاتی را به همراه داشت اما سال شکوفایی ارزهای دیجیتال بود. آیا رشد ارزهای دیجیتال در سال آینده میلادی ادامه خواهد داشت؟ آیا قیمت بیت کوین بازهم بالاتر خواهد رفت؟ با ما همراه باشید تا به این سوالات پاسخ دهیم.

وضعیت بیت کوین در سال ۲۰۲۰

در سال ۲۰۲۰ به دلیل چاپ بیش از حد دلار، افت ارزش دلار آمریکا و افزایش بدهی های اقتصادی ایالات متحده به دلیل بحران اقتصادی ناشی از کرونا، ارزش ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین رشد قابل توجهی را تجربه کرد. عمده این افزایش قیمت مدیون ورود موسسات حقوقی به بازار ارزهای دیجیتال بوده که این بخش را به عنوان جایگزینی مناسب برای سرمایه گذاری در بازارهای سنتی از جمله طلا پذیرفته اند. یکی از دلایل این گرایش، عملکرد درخشان ارزهای دیجیتال نسبت به سرمایه گذاری های سنتی  مانند طلا و فلزات گرانبها بوده است.

قیمت بیت کوین در ابتدای سال میلادی جاری ۷۴۱۱ دلار بوده و تا امروز با ۱۵۹ درصد افزایش به بالاتر از سطح ۱۸۰۰۰ دلار رسیده است.

پیش بینی وضعیت بازار ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱

به گفته فرانک هولمز مدیرعامل شرکت سرمایه گذاران جهانی آمریکا، سال ۲۰۲۱ برای ارزهای دیجیتال و طلا سال فوق العاده ای خواهد بود. به نظر هولمز با افزایش کاربرد ارزهای دیجیتال در سالهای اخیر در سرتاسر دنیا آینده خوبی در انتظار بیت کوین و اتریوم است.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱

با در نظر گرفتن رویداد هاوینگ بیت کوین در ماه می گذشته که میزان عرضه آن را به نصف رسانده است می توان از پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه این ارز دیجیتال نتیجه گرفت روند افزایش قیمت بیت کوین در سالهای آینده و به ویژه سال ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد.

تحلیل گران بلومبرگ پیش بینی کرده اند قیمت بیت کوین به ۵۰۰۰۰ دلار برسد. بعضی از تحلیل گران نیز اهداف ۱۰۰۰۰۰، ۱۷۰۰۰۰ و حتی ۳۱۸۰۰۰ دلار را برای قیمت بیت کوین در ۱۲ ماهه آینده پیش بینی نموده اند.

برخی از پیش بینی ها با توجه به شباهت رفتار فعلی قیمت بیت کوین با روند صعودی بی سابقه آن در سال ۲۰۱۷ صورت گرفته است. در آن زمان قیمت ارزهای دیجیتال به سرعت افزایش یافت و قله های تاریخی خود را ثبت کرد. پس از مدت کوتاهی دوباره قیمت ها سقوط کرد و سرمایه گذارانی که شتابزده به این بازار وارد شده بودند متحمل ضررهای سنگینی شدند.

اما به نظر می رسد روند فعلی افزایش قیمت ارزهای دیجیتال با روند صعودی سال ۲۰۱۷ متفاوت باشد. مهمترین دلیل این تفاوت، افزایش تعداد کاربران ارزهای دیجیتال نسبت به گذشته است. به گفته پیرس کراسبی مدیرکل تریدینگ ویو علاوه بر پراکندگی دارایی، درصد مالکیت نهادهای حقوقی و توسعه فناوری های مبتنی بر ارز دیجیتال هم عوامل تمایز روند فعلی نسبت به روند سال ۲۰۱۷ می باشند.

سایر عوامل موثر بر قیمت بیت کوین

خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توسط موسسات در سال ۲۰۲۰ رشد چشمگیری داشته است. این درصد بالای مالکیت حقوقی ها می تواند به عنوان یک حمایت قوی برای قیمت عمل کند. طبق گزارش کوین شیرز در ۷ دسامبر، ۱۴.۹ میلیارد دلار ارز دیجیتال تحت مدیریت موسسات حقوقی بوده است که ۸۳ درصد از این میزان تنها در اختیار شرکت سرمایه گذاری گری اسکیل می باشد.

در سال جاری بیش از ۴.۸ میلیارد دلار به ارزش سرمایه گذاری های ارز دیجیتال افزوده شده است. تنها در ۴ هفته گذشته ۱.۴ میلیارد دلار نقدینگی به بازارهای بیت کوین وارد شده است.

همچنین فناوری بلاک چین که زیرساخت ارزهای دیجیتال می باشد اخیرا به شدت توسعه یافته است. اکنون هزاران اپلیکیشن بر بستر بلاک چین های مختلف ساخته شده اند که این نقشی کلیدی در ثبات قیمت ارزهای دیجیتال ایفا می کند. واضح ترین مثال برای توسعه در این حوزه، گسترش اپلیکیشن های تامین مالی غیرمتمرکز یا دیفای در سال ۲۰۲۰ بوده است.

جمع بندی

با در نظر گرفتن روند فعلی ارزهای دیجیتال، به طور کلی می توان گفت در سال ۲۰۲۱ نیز روند مثبت رشد ارزهای دیجیتال ادامه خواهد یافت. با گسترش روزافزون کاربرد این ارزها در کارهای روزمره و نیز صنایع مختلف انتظار می رود تقاضا برای ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین که سرآمد این حوزه است در سال ۲۰۲۱ افزایش قابل توجهی داشته باشد و این عوامل در نهایت به افزایش چشمگیر قیمت این دارایی های دیجیتال منجر گردد.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:میهن سیگنال
8 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *