تحلیل بیت کوین،اتریوم و کاردانو ۶ مرداد

۰۶ مرداد ۱۳۹۹
تحلیل ارزهای دیجیتال 6 مرداد 99

سرانجام بیت کوین به بالای ۱۰ هزار دلار رسید و تحلیل ها نشان می دهند بیت کوین و آلت کوین ها به رالی صعودی خود ادامه خواهند داد.

مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتال به ۳۰۰ میلیارد دلار رسیده است که نشان دهنده افزایش گرایش به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال می باشد.

آنچه در این مقاله میخوانید :

تحلیل بیت کوین

امروز بیت کوین برای اولین بار از اوایل ژوئن به بالاتر از ۱۰۱۰۰ دلار رسید. البته فروشندگان در حال تلاش برای دفاع از مقاومت ۱۰۰۰۰ تا ۱۰۴۰۰ دلار هستند.

نمودار روزانه بیت کوین

نمودار روزانه بیت کوین – برای مشاهده در سایز بزرگ کلیک کنید.

تغییر احساسات امکان شکست رو به بالای مقاومت ۱۰۰۰ را نیز فراهم کرده است. اگر قیمت بیت کوین بتواند بالای ۱۰۴۰۰ دلار باقی بماند، خرید هیجانی توسط خریداران صورت خواهد گرفت.

چنین حرکاتی می تواند به سرعت قیمت را تا ۱۱۸۷۰.۵ دلار که هدف شکست الگوی مثلث صعودی است پیش براند.

تثبیت قیمت بالاتر از ۱۰۴۰۰ نیز الگوی سر و شانه معکوس که هدف آن ۱۶۹۹۷ است را تکمیل می کند. البته این هدف در میان مدت قابل دستیابی خواهد بود زیرا فروشندگان از مقاومت ۱۴۰۰۰ نیز به شدت دفاع خواهند کرد.

این دیدگاه صعودی در صورتی باطل خواهد شد که قیمت بیت کوین از سطح فعلی پایین تر آمده و خط روند مثلث صعودی را بشکند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

نمودار ۴ ساعته بیت کوین – برای مشاهده در سایز بزرگ کلیک کنید.

هر دو میانگین متحرک با شیب تند در حال افزایش هستند و RSI در محدوده اشباع خرید قرار دارد که نشان می دهد خریداران دست بالاتر را دارند.

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای ۱۰۰۰۰ دلار نگه دارند حرکت تا سطح ۱۰۴۰۰ دلار نیز محتمل می باشد. شکستن این سطح نشانه مثبت بزرگی خواهد بود که می تواند به یک حرکت صعودی شارپ به قیمتهای بالاتر منجر شود.

این دیدگاه در صورتی اعتبار خود را از دست می دهد که فروشندگان قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تثبیت کنند.

همچنین بخوانید |  تحلیل بیت کوین

اتریوم

بعد از دو ماه اتریوم موفق شد از محدوده ۲۱۶ تا ۲۵۳ دلار عبور کند. این شکست خریدارانی را که در کنار گود منتظر ایستاده بوده اند، به داخل میدان جذب کرده است.

نمودار روزانه اتریوم

نمودار روزانه اتریوم – برای مشاهده در سایز بزرگ کلیک کنید.

خرید هیجانی اتریوم را به هدف ابتدایی ۳۲۰ دلار رساند. RSI به سطح ۸۰ رسیده است که نشان دهنده اشباع خرید در رالی کوتاه مدت است.

با نزدیک شدن قیمت اتریوم به یک مقاومت قوی، تریدرهای با اهداف کوتاه مدت به سیو سود می پردازند.  با این کار یک اصلاح جزئی اتفاق می افتد. در یک روند صعودی قوی، پولبک ها معمولا یک تا سه روز طول می کشند و پس از آن روند صعودی ادامه می یابد. اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای ۳۲۰ دلار نگه دارند سطح بعدی ۳۶۶ دلار قابل دسترس خواهد بود.

نمودار 4 ساعته اتریوم

نمودار ۴ ساعته اتریوم – برای مشاهده در سایز بزرگ کلیک کنید.

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می کنید که اتریوم بعد از شکست ۲۵۳.۵ دلار حتی EMA 20 روزه را هم اصلاح نکرده است. RSI در محدوده اشباع خرید قرار دارد که نشان دهنده قوی بودن روند صعودی می باشد.

اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۳۰۰ دلار برسانند، افت قیمت اتریوم تا EMA 20 روزه نیز محتمل است. شکست به زیر این حمایت نشان دهنده دیدگاه مثبت خریداران به این افت قیمت به عنوان فرصت مناسب خرید خواهد بود. در صورتی که قیمت بالای ۳۲۰ تثبیت شود، روند صعودی احتمالا دوباره به اوج خواهد رسید.

بر خلاف این فرض، اگر فروشندگان قیمت را زیر EMA 20 روزه نگه دارند، قیمت تا چند روزی در همین محدوده باقی خواهد ماند.

همچنین بخوانید |  تحلیل اتریوم

کاردانو

کاردانو مثلث متقارن را به سمت بالا شکسته و یک قله جدید را ایجاد کرده است که نشانگر قوی بودن روند صعودی و ادامه خرید در سطوح بالای قیمتی به دلیل احتمال بالاتر رفتن قیمت می باشد.

نمودار روزانه کاردانو

نمودار روزانه کاردانو – برای مشاهده در سایز بزرگ کلیک کنید.

معمولا بعد از شکسته شدن یک الگو، قیمت سطح شکسته شده را دوباره امتحان می کند اما اگر روند قوی باشد تنها تقویت اتفاق می افتد.

اکنون کاردانو که ششمین ارز دیجیتال برتر است سیو سود در ۰.۱۵ دلار را پیش رو دارد که می تواند به اصلاح خفیف یا تقویت روند منجر شود.

اگر قیمت از ۰.۱۳ برگردد، خریداران برای بالابردن قیمت تا ۰.۱۷ دلار و سپس تا ۰.۲۰ دلار تلاش خواهند کرد. حرکت صعودی در صورتی از اعتبار ساقط می شود که فروشندگان قیمت را به زیر ۰.۱۲ دلار برسانند.

همچنین بخوانید |  تحلیل آلت کوین ها

اکنون RSI در محدوده اشباع خرید قرار دارد و تاریخ نشان داده که هرگاه RSI بالاتر از سطح ۸۰ قرار گرفته اصلاح اتفاق افتاده است. حمایت پیش بینی شده برای پولبک فعلی  EMA 20 روزه است. برگشت قوی از این سطح نشان دهنده قدرت و افزایش احتمال ادامه روند صعودی خواهد بود.

 

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

8 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

یک نظر

  • بسیار تحلیل عالی بود.درود

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *