تحلیل قیمت اتریوم ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

تاخیر در حل مشکل مقیاس پذیری اتریوم

پس از افت قیمت اتریوم تا پایین تر از ۲۲۰۰ دلار در هفته گذشته، بازگشت قیمت موجب عبور از چند سطح حیاتی از جمله، ۲۴۰۰، SMA 50 و SMA 100 در نمودار ۴ ساعته شده است. این حرکت صعودی تدریجی ولی پایدار بوده است. با این حال، تلاش چندباره برای شکست مانع ۲۹۰۰ امیدها برای رسیدن اتر به ۳۰۰۰ دلار را کمرنگ کرده است.

نکات مهم تحلیل:

  • اتریوم روز ۵ شنبه به ۳۰۰۰ دلار نزدیک شد اما نتوانست به بالای ۲۹۰۰ برسد.
  • الگوی مثلث متقارن باعث ایجاد دو راهی شده: رالی به ۴۲۰۰ یا افت تا ۱۴۰۰ دلار.
  • اندیکاتورهای تکنیکال کوتاه مدت نشانه های خرسی بروز داده اند.

در حال حاضر اتریوم بعد از پس زده شدن از ۲۹۰۰ در محدوده ۲۶۰۰ دلار معامله می شود. همه توجه به یافتن حمایت بالاتر برای جلوگیری از افت زیاد قیمت معطوف شده است. سطح ۲۷۰۰ می توانست به عنوان مانعی در راه اصلاح بیشتر قیمت تا SMA 50 و ۱۰۰ عمل کند اما فعلا قیمت به زیر این حمایت رسیده است.

نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم / دلار

نمودار ۴ ساعته قیمت اتریوم / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

در نمودار ۴ ساعته، الگوی مثلث متقارن تشکیل شده که نشانه های صعودی را وارد بازار کرده است. اگر قیمت خط روند بالایی را بشکند، روند صعودی به سمت ۴۲۰۰ آغاز خواهد شد.

در سوی دیگر، بسته شدن کندل روزانه پایین تر از خط روند پایینی می تواند موجب تحریک شدت گرفتن سفارش های فروش گردد و اتر را در مسیر افت تا ۱۴۰۰ دلار قرار دهد.

RSI که شدت روند را نشان می دهد در حال حرکت به سمت خط میانی است که افت روند صعودی را منعکس می کند. به طور مشابه، مکدی آماده صدور سیگنال خرید است که موجب افزایش فعالیت فروشندگان در بازار خواهد شد. ناتوانی در حفظ قیمت بالاتر از SMA100 و ۵۰ می تواند موجب افت شدید قیمت شود.

نزدیک ترین حمایت ها پس از ۲۷۰۰ دلار در SMA50 و ۲۳۰۰ قرار دارند. نزدیک ترین مقاومت ها نیز در ۲۹۰۰ و ۳۴۰۰ دلار پیش روی خریداران می باشند.

 

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

منبع: کوین گیپ
اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *