ورود
آموزش ارز دیجیتال در دبیرستان های گرجستان

دبیرستان های گرجستان قرار است مفاهیم مربوط به ارز دیجیتال را به دانش آموزان آموزش دهند. این تصمیم پس از تصویب برنامه آموزشی جدید سواد مالی توسط مجلس نمایندگان این کشور گرفته شده است.

مجلس نمایندگان لایحه ای درباره نیاز به یک برنامه آموزشی درباره سواد مالی برای دانش آموزان دبیرستانی تصویب کرده اند که ارز دیجیتال هم در فهرست مواردی که به آن اشاره شده قرار گرفته است.

این لایحه با رای ۱۶۹ به ۲ در هشتم مارس تصویب شده است. سپس این لایحه برای بررسی بیشتر به سنا ارسال شده است. در این برنامه ۱۶ حوزه برای سواد مالی مشخص شده که دانش آموزان باید در پایه های دهم و یازدهم آنها را فرابگیرند.

ارز دیجیتال هم در کنار موضوعات سنتی مانند سرمایه گذاری، مدیریت سرمایه، کاربرد وام و ارزیابی مالیاتی در میان موارد ذکر شده قرار دارد. رمزارزها شانزدهمین مورد در فهرست اعلام شده است و به همین دلیل احتمالا قرار نیست به طور جامع آموزش داده شود. اما وجود آن در این برنامه می تواند در مقایسه با کشورهایی که رمزارزها را ممنوع اعلام کرده اند، شروع مناسبی باشد.

گرجستان اولین کشوری نیست که می خواهد رمزارز را در برنامه درسی دبیرستان بگنجاند. در سال ۲۰۱۹ وزارت آموزش فرانسه هم واحدی برای آموزش بیت کوین و رمزارزها به برنامه درسی دبیرستان ها اجرا نمود.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *