آیا بیت کوین در آستانه یک مگاپامپ بی‌سابقه قرار گرفته است؟

۰۱ شهریور ۱۴۰۰
آیا بیت کوین در آستانه یک مگاپامپ بی‌سابقه قرار گرفته است؟

بازگشت شکوه‌آمیز امروز بیت کوین به سطح ۵۰۰۰۰ دلار یک نقطه تاریخی نه‌تنها برای پادشاه رمزارزها بلکه کل دنیای ارز دیجیتال به شمار می‌رود. برای اولین‌بار در سه ماه گذشته، مقاومت ۵۰۰۰۰ شکسته شده و این اتفاق پس از دوره طولانی نوسان در سطوح پایین‌تر رخ‌داده است.

هم اکنون بیت کوین با افزایش ۱.۷۹ درصدی در تایم فریم روزانه و ۵.۷۴ درصدی در نمودار هفتگی با قیمت ۵۰۱۳۲ دلار معامله می‌شود. با عبور از این مانع بزرگ، فاصله زیادی تا قله تاریخی قیمت بیت کوین باقی نمانده اما سؤال اینجاست که آیا رالی گاوی فعلی ادامه خواهد یافت؟

سیو سود هودلرهای بلندمدت

با حرکت قیمت یکی از معیارهایی که رشد صعودی زیادی داشته ASOL بوده است. با رسیدن بیت کوین به سطح ۵۰۰۰۰ این شاخص که عمر میانگین سکه‌های فروخته شده را نشان می‌دهد در ۲۲ آگوست به قله سه‌ساله خود در عدد ۱۱۱ رسیده است. این اولین نشانه از این است که سکه‌های قدیمی‌تر از ژانویه ۲۰۱۹ به‌منظور فروش جابه‌جا شده‌اند.

مقدار بالای ASOL زمانی رخ می‌دهد که مقادیر زیادی از سکه‌های قدیمی به‌منظور تحقق سود یا بهره‌بردن از شرایط مثبت بازار منتقل می‌شوند. مقادیر بالاتر از ۶۰ برای ASOL رایج نبوده و تنها در دوره‌های زمانی با نوسان بالا رخ می‌دهد.

باتوجه‌به اینکه درصد بیت‌کوین‌های در وضعیت سود به قله سه ماهه خود رسیده این عدد برای ASOL نیز منطقی به نظر می‌رسد.

علاوه بر این MSOL نیز به قله تاریخی یک‌ماهه خود رسیده است. این نشان می‌دهد که بخش زیادی از ترافیک شبکه مربوط به سکه‌های قدیمی است که در حال فروش هستند. بااین‌وجود، به دلیل اینکه مقدار ASOL از MSOL بالاتر است سکه‌های قدیمی بر ترافیک تسلط یافته‌اند.

افزایش فعالیت‌های شبکه

این بار، عبور از سطح ۵۰۰۰۰ دلار با بیشترین افزایش در فعالیت‌های توسعه از ماه می هم‌زمان شده است. اگر ثبت‌نام‌ها در گیت‌هاب همچنان تداوم داشته باشد، این یک نشانه حتمی از ادامه رالی خواهد بود.

افزایش فعالیت‌های توسعه شبکه

سه ماه طول کشیده تا مقاومت روانی ۵۰۰۰۰ دلار شکسته شود. تحلیلگری به نام نبراسکن گونر معتقد است اگر شکست قوی به بالای سطح ۵۳۰۰۰ روی دهد، مگاپامپی رخ خواهد داد که در تاریخ بی‌سابقه بوده است. بنابراین فعلاً باید چشم به حمایت‌ها و مقاومت‌های نزدیک بدوزیم تا نشانه‌های قطعی ادامه یا بازگشت روند آشکار شوند.

منبع:ambcrypto
4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *