گزارش وضعیت بازار ارز دیجیتال 27 اردیبهشت 1400

یک بار دیگر فشار شدید فروش بر بازار ارز دیجیتال حاکم شده است. کلیت بازار ۱۰ درصد افت کرده و در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۵ میلیارد دلار از ارزش بازار کم شده است. به دلیل شدت فشار فروش بیت کوین اکثر آلت کوین ها نیز با فروش شدیدی مواجه شده اند.

بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داده و با رسیدن به زیر ۴۴۰۰۰ دلار موج جدیدی از نزول قیمت را تجربه می کند. از ۲۸ فوریه این اولین باری است که قیمت بیت کوین به زیر ۴۴۰۰۰ دلار رسیده و این اتفاق را مدیون ایلون ماسکی است که با دور کردن شرکت خود از بیت کوین شرایط نامناسبی را در بازار به وجود آورده است!

در اثر افت مجدد قیمت بیت کوین، شاخص ترس و طمع به پایین ترین حد خود در سطح ترس زیاد رسیده است. برخی از نهنگ ها مقادیر زیادی از دارایی هایشان را در صرافی ها ذخیره کرده اند و سرمایه گذاران خرد برای خرید مجدد در کف قیمت فعلی دچار ترس و تردید شده اند.

وضعیت آلت کوین ها

با افت قیمت بیت کوین، طبق اثر گلوله برفی، بازار آلت کوین ها نیز با افت شدید مواجه شده است. ۱۷۵ میلیارد دلار از ارزش بازار آلت کوین ها در ۲۴ ساعت اخیر کم شده و ده آلت کوین برتر هریک بیش از ۱۰ درصد افت قیمت داشته اند.

اتریوم با افت ۱۲.۴۶ درصدی به قیمت ۳۳۲۵۰ دلار رسیده که ارزش بازار آن را به زیر ۴۰۰ میلیارد دلار کاهش داده است.

کاردانو تنها آلت کوینی است که توانسته ضرر خود را محدود نگه دارد. این آلت کوین با افت ۷ درصدی در قیمت ۲.۱۹ معامله می شود که با توجه به رالی اخیر آن ضرر ناچیزی به حساب می آید.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *