رکورد جدید هش ریت بیت کوین

۲۹ بهمن ۱۴۰۰
رکورد جدید هش ریت بیت کوین

شبکه بیت کوین به رکوردی جدید از نظر هش ریت دست پیدا کرده است. این رقم بالاتر از سقف تاریخی قبلی است که در زمان فعالیت و سلطه چینی ها بر ماینینگ و هش پاور ثبت شده بود.

طبق داده های گلس نود، معیارهای درون شبکه ای بیت کوین نشان می دهند با وجود افت ۷ درصدی قیمت در امروز، هش ریت به قله جدیدی دست پیدا کرده است.

به گزارش میهن سیگنال، میانگین هفت روزه هش ریت هم اکنون به ۲۱۵ اگزاهش بر ثانیه رسیده است. اگرچه در پلتفرم های مختلف ارقام مختلفی اعلام شده اما سایت بلاک چین دات کام تایید کرده که سقف ۲۱۱ اگزاهش بر ثانیه در ۱۷ فوریه به ثبت رسیده است.

زمانی که در سال گذشته چین مزرعه ها و استخرهای استخراج خود را تعطیل کرد، هش ریت شبکه بیت کوین تا ۶۹ اگزاهش بر ثانیه افت نمود. از آن زمان هش ریت شبکه کاملا بازیابی شده و از رکورد قبلی ۱۸۰ اگزاهش عبور کرده است. این نشان می دهد شبکه اکنون از نظر امنیت و توزیع هش پاور سالم تر شده است.

حالا با خروج هش پاور از چین، سایر کشورها به مقاصد مناسبی برای عملیات ماینینگ تبدیل شده اند.

از طرف دیگر، سختی ماینینگ هم به سقف تاریخی جدیدی دست یافته است. به گزارش میهن سیگنال و طبق داده های بلاکچین دات کام، سختی ماینینگ بیت کوین به بالاترین سطح خود در ۲۷.۳۲ تریلیون هش رسیده است. آخرین ارتقای سختی هم در ۱۷ فوریه صورت گرفته است. سختی ماینینگ معیاری است که دشواری رقابت میان ماینرها را برای تشکیل بلاک بعدی نشان می دهد.

منبع:beincrypto
3 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *