ورود
20 سال حبس در انتظار کلاهبردار 30 میلیون دلاری ارز دیجیتال

فردی که پشت یک کلاهبرداری چند میلیون دلاری ارز دیجیتال بود به جرم خود اعتراف کرد و به اتهام کلاهبرداری به حداکثر ۲۰ سال زندان محکوم خواهد شد.

مایکل اکرمن اهل اوهایو پس از اقرار به مجرم بودن در کلاهبرداری از سرمایه گذاران ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ احتمالاً با مجازات ۲۰ سال حبس روبه رو خواهد شد. این طرح کلاهبرداری که زیادی خوب به نظر می‌رسید صدها سرمایه گذار را که میلیون ها دلار ارز دیجیتال را در یک صندوق سرمایه گذاری ارز دیجیتال به نام باشگاه معاملاتی Q3 سرمایه گذاری کرده بودند با وعده ۱۵ درصد سود ماهیانه فریب داده بود.

دادستان بخش جنوبی نیویورک دیروز از اقرار اکرمن خبر داد و اعلام کرد او به ایجاد ضرر مالی بیش از ۳۰ میلیون دلاری برای قربانیان اعتراف کرده است.

او برای ترغیب سرمایه گذاران، اسنادی را جعل کرده بود تا سرمایه گذاران باور کنند صندوق او بیش از ۳۱۵ میلیون دلار اعتبار دارد در حالی که موجودی آن صندوق در واقعیت تنها ۵ میلیون دلار بوده است.

اکرمن ۹ میلیون دلار از سرمایه سرمایه گذاران را برای تغییر سبک زندگی خود صرف خرید تجملاتی مانند ملک، خودرو، جواهرات، سفر و خدمات امنیتی شخصی نموده است.

این مرد ۵۲ ساله به جرم خود اعتراف کرده و تعهد جبران خسارت ۳۰ میلیون دلاری به قربانیان را داده است. محاکمه او در پنجم ژانویه سال آینده انجام خواهد شد.

او ابتدا در فوریه ۲۰۲۰ به اتهام تخلف از قوانین اوراق بهادار توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار دستگیر شد. اکرمن که یک کارگذار صرافی سهام در نیویورک بود در کنار دو نفر دیگر به نام های جیمز سیاس و کوان ترن فعالیت می‌کرد.

منبع:کوین تلگراف
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *