ورود
دلایل افت 6 درصدی قیمت بیت کوین در عرض 4 ساعت

قیمت بیت کوین به چند دلیل تکنیکال منفی در عرض ۴ ساعت دچار افت ۶ درصدی شد.

امروز قیمت بیت کوین حدودا ۶ درصد دیگر افت کرده است. سه عامل مهم موجب تضعیف مومنتوم بیت کوین شده اند که عبارتند از: بازگشایی هفتگی جدید، نرخ فاندینگ بالا و جریان ورودی استیبل کوین ها که به صعود بازار کمک کرده بود.

کندل هفتگی جدید

زمانی که یک کندل هفتگی جدید باز می شود معمولا بیت کوین دچار نوسان زیادی می گردد دلیل آن هم این امر است که روند ارز در روز دوشنبه می تواند عملکرد آن در طول بقیه روزهای هفته را تعیین کند.

به گفته تحلیل گران، اگر بیت کوین نتواند از محدوده ۵۵۰۰۰ دلار بازگردد احتمال اصلاح عمیق تر تا سطح حمایت ۴۶۷۰۰ وجود خواهد داشت.

داغ شدن بازار فیوچرز

زمانی که قیمت بیت کوین شروع به افت کردد، نرخ فاندینگ بازار فیوچرز ۰.۱ بود. این نشان می دهد اکثریت بازار در حال لانگ گرفتن یا خرید بیت کوین بوده اند و این باعث داغ شدن بازار شده است.

طبق داده ها ۱۹۴۵۴۱ تریدر در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱.۸۳ میلیارد دلار از سرمایه خود را نقد کرده اند. این نقدینگی آبشاری با داغ شدن بازار فیوچرز به اوج خود رسیده است. این موج تسویه و نقد شدن در نهایت باعث افت قیمت بیت کوین تا کمتر از ۵۷۰۰۰ دلار شده است.

جریان ورودی استیبل کوین ها

قبل از وقوع افت قیمت، داده های کریپتو کوانت نشان می داد سپرده های بیت کوین بزرگی وارد صرافی ها شده است. مقدار زیادی از این سپرده ها با هدف فروش منتقل شده بودند. علاوه بر فشار فروش توسط نهنگ ها، رالی اخیر بیت کوین که به وسیله جریان ورودی استیبل کوین ها به صرافی ها هدایت می شد هم یک سیگنال دیگر نزولی بود.

نگهداری سرمایه ها به صورت استیبل کوین در حاشیه یکی از عوامل موثر بر افت قیمت اخیر بوده است.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:کوین تلگراف
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *