ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
بلومبرگ: سال آینده ارزش بازار تتر از اتریوم پیشی می گیرد

پیش بینی می شود قبل از سال ۲۰۲۲ ارزش بازار تتر در جایگاه دوم بعد از بیت کوین قرار بگیرد.

در گزارش جدیدی که بلومبرگ درباره چهارماهه چهارم سال ۲۰۲۰ منتشر کرده پیش بینی شده ارزش بازار تتر در انتهای سال آینده از اتر پیشی بگیرد و راه را برای استفاده گسترده از استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC هموار کند.

طبق این گزارش که توسط مایک مک گلان نوشته شده احتمالا دلار تتر می تواند جای اتر را در جایگاه دوم ارزش بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ بگیرد. در این گزارش ارزش فعلی بازار اتر ۴۳.۲ میلیارد دلار ذکر شده است. این میزان تا قبل از تب دیفای در اواخر ماه جولای سال جاری ۳۰ میلیارد دلار بود.

در سوی دیگر ارزش بازار دلار تتر از سال ۲۰۱۷ رشد ثابتی را تجربه کرده است و تنها در اکتبر ۲۰۱۸ دچار افت شده است. این استیبل کوین سال ۲۰۲۰ را با ارزش بازار ۴.۱ میلیارد دلار آغاز کرد اما با افزایش شدید توانست این میزان را در ماه اکتبر به ۱۵.۷ میلیارد دلار برساند. به گفته مک گلان:

اگر روند فعلی حفظ شود، ارزش بازار تتر می تواند سال آینده از تتر پیشی بگیرد.

نظرات مخالف درباره بازار

البته همه فعالان بازار ارز دیجیتال با این پیش بینی موافق نیستند. از جمله آدام بک عقیده دارد بیت کوین تنها ارز دیجیتال مهم است. او در توئیتی اعلام کرده :

من از استیبل کوین ها استفاده می کنم اما آنها را زیاد نگه نمی دارم چون این به معنی شرت گرفتن بیت کوین است. هر استراتژی ای که نگهداری بیت کوین را دربرنگیرد رسیک  بالایی از نظر عملکرد ضعیف نسبت به بیت کوین دارد.

در این گزارش همچنین گسترش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و آینده گاوی برای بیت کوین نیز پیش بینی شده است. طبق این پیش بینی تا سال ۲۰۲۵ قیمت بیت کوین از سطح فعلی ۱۱۴۴۸ دلار به ۱۰۰۰۰۰ دلار خواهد رسید. با توجه به ذخیره ۲۱ میلیون سکه ای ثابت بیت کوین، معیار عرضه و تقاضا در این بازار مثبت باقی خواهد ماند.

منبع:کوین تلگراف
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.