ورود
اتریوم به دنبال کاهش کارمزد گس تراکنش هایش است

ویتالیک بوترین با پیشنهاد اعمال محدودیت های جدید برای کال دیتا (calldata) هر تراکنش؛ به دنبال کاهش کارمزد گس تراکنش های شبکه اتریوم می باشد.

ویتالیک بوترین (خالق و هم بنیاگذار اتریوم)، پروپزال جدیدی را مطرح کرد که باعث کاهش بی سابقه سطح آسیب پذیری و ریسک پذیری شبکه اتریوم می شود.

خالق و همبنیانگذار اتریوم (ویتالیک بوترین)، محدودیت جدیدی را برای کل کال دیتای (calldata) هر تراکنش در یک بلاک پیشنهاد کرده تا بدین ترتیب، کارمزد گس انجام تراکنش در این شبکه را کاهش دهد.

در پست جدیدی که بوترین در صفحه توییتر خود منتشر کرده است، نگرانی خود را در مورد هزینه های بالای تراکنش های انجام شده بر شبکه بلاک چینی لایه اول، نشان داد و همچنین زمان تقریبی مورد نیاز برای راه اندازی و گسترش  پروپزال جدید پیشنهادی خود را نیز اعلام کرد.

و بالاخره یک راه حل مناسب و کوتاه مدت برای کاهش هزینه های تراکنش های این اکوسیستم گسترده، مدنظر داریم.

این کارآفرین در ادامه اظهار کرد، هرچند پارامترهای مربوط به گس هزینه تراکنش ها را می توان بدون اعمال این محدودیت ها هم کاهش داد، اما اینکار با نگرانی و خطر های امنیتی همراه خواهد بود.

بعضی از کاربران بر این باوراند که هزینه های شبکه لایه دوم اتریوم، بسیار بالا می باشد چراکه هر بایت از دیتای شبکه، هزینه ای معادل با ۱۶ واحد گس دارد.

با اعمال این محدودیت ها و عملی شدن پروپزال جدید، این هزینه ها می تواند به ۳ واحد گس به ازای هر بایت از دیتای شبکه تبدیل شود؛ با انجام این کار، هزینه تراکنش ها ۵ برابر کاهش میابد و این سودی قابل توچه و تاثیرگذار برای شبکه اتریوم محسوب می شود.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از کوین تلگراف، در آینده نه چندان دور کاهش سایز بلاک ها، به اقدامی ضروری برای شبکه های ارز دیجیتال تبدیل خواهد شد.

 

منبع:cointelegraph.com
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *