ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
ارزدیجیتال hex چیست؟
۱۹ فروردین ۱۴۰۱

ارزدیجیتال هگز (hex) یکی از هزاران ارز دیجیتال موجود است که توانسته خودش را در رقابت بین ارزها حفظ کند. این ارز به دنبال تغییر روش‌های سپرده‌گذاری و سوددهی است و طرفداران و مخالفان خاص خود را دارد. این مطلب جذاب را دنبال کنید تا بدانید ارز دیجیتال هگز (hex) چیست و چه هدفی را دنبال می‌کند.

تاریخچه ارزدیجیتال هگز (hex)

ارزدیجیتال هگز چیست

از سال ۲۰۱۹ تاکنون مسیر پرفراز و نشیب این ارز نشان‌دهنده تمایل سرمایه گذاران و تریدرها بوده به همین دلیل با حجم مناسبی معامله می‌شود. این ارز برای تغییر روش سپرده‌گذاری به وجود آمد و هدف آن ارائه یک بانک بلاک چینی است.
این ارز روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شد و خود را یک ابزار مالی جدید معرفی کرد که اهداف بلندی در نظر دارد. به این ترتیب هر ویژگی و امکاناتی که شبکه اتریوم دارد در هگز نیز به چشم می‌خورد. برای مثال قابلیت هوشمند آن باعث شده تا کارایی آن بیشتر از قبل شود.

هدف ارزدیجیتال هگز (hex) چیست؟

ارزدیجیتال هگز (Hex) یک توکن ERC20 است که برای جایگزین شدن گواهی سپرده و به‌نوعی ذخیره ارزش بودن ایجاد شده است.
در ابتدا بهتر است نگاهی به روش‌های سپرده‌گذاری در بازارهای مالی فعلی داشته باشیم. در بازارهای مالی سنتی گواهی سپرده (CD) توسط بانک‌ها ارائه می‌شود و نشان‌دهنده این است که در حساب شما مبلغی ذخیره شده و به آن سود تعلق می‌گیرد. اگر قرار است نرخ سود بالاتر باشد پول قفل می‌شود و تا زمان مشخصی نمی‌توان آن را خارج کرد. این وجوه توسط دولت تضمین شده و یک گواهی نیز به صاحب حساب داده می‌شود.
از سمت دیگر هگز نیز به دنبال پیاده‌سازی همین موضوع در بلاک چین است. کسانی که کوین‌های خود را استیک می‌کنند سود می‌گیرند و سود آن‌ها نیز از جنس ارزدیجیتال هگز است. دقت کنید که این کوین یک ایردراپ است که به دارندگان بیت کوین داده می‌شود. این ارز از طریق ICO ارائه نشده و نیاز نیست برای دریافت آن هزینه بپردازید.
به‌ازای هر یک عدد کوین BTC به شما ۱۰۰۰ عدد توکن هگز داده می‌شود. دارندگان بیت کوین تنها در سال اول می‌توانند این ارز را دریافت کنند. در این مدت ۹۰ درصد توکن‌های هگز قفل می‌شوند و ارزهایی که توسط افراد واجد شرایط جمع‌آوری نشده بین سایر کاربران توزیع می‌شود.

ارز دیجیتال hex چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

مزایای ارزدیجیتال هگز

این ارز از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند و از این نظر مشابه بیت کوین است اما تغییراتی در آن اعمال شده و نیازی به استخراج کردن آن نیست و از این نظر مشابه الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) است. به این ترتیب با قفل‌کردن ارزهای خود در شبکه این پروژه، به تأیید تراکنش‌ها کمک می‌کنید و از طرف دیگر باعث افزایش امنیت شبکه آن می‌شوید. سودی که به شما پرداخت می‌شود با مقدار ارزی که قفل شده رابطه مستقیم دارد و هر چه سرمایه گذاری شما بیشتر باشد سود بیشتری هم دریافت می‌کنید.
ارزدیجیتال هگز برای تراکنش‌ها یعنی ارسال و دریافت ارز از شبکه اتریوم استفاده می‌کند و در کنار آن نیز الگوریتم اجماع را بهینه کرده تا سرعت بالاتر باشد. همچنین مجهز به قرارداد هوشمند است که در دنیای امروز مزیت محسوب می‌شود.
مکانیزم سوددهی هگز جالب است و بر اساس نیازی که به کوین و سرمایه گذاران جدید دارد مقدار سود را تغییر می‌دهد. برای مثال در شرایطی که شبکه با کمبود استیک کننده روبرو است سود استیک کردن بیشتر شده و در نتیجه سرمایه جدید جذب می‌شود. از سمت دیگر قرارداد هوشمند آن باعث می‌شود افرادی که زودتر از موعد تعهد خود را فسخ می‌کنند جریمه شوند و به این ترتیب شبکه را پایدار نگه می‌دارد.
قبلاً اشاره کردیم که ارزدیجیتال هگز معادل گواهی سپرده است و همچنین توضیح دادیم که قرارداد هوشمند باعث پایدار شدن شبکه می‌شود اما بهتر است با یک مثال توضیح دهیم. تصور کنید مقداری ارز در شبکه قرار داده‌اید تا در ازای آن سود دریافت کنید. ارز شما به قرارداد هوشمند فرستاده می‌شود و در صورتی به شما سود تعلق می‌گیرد که برای مثال حداقل ۴۸ ساعت صبر کنید. اگر بخواهید ارز خود را زودتر از موعد برداشت کنید یا جریمه می‌شوید و یا سودی به شما تعلق نمی‌گیرد.

تیم سازنده ارزدیجیتال هگز (hex) کیست؟

تیم سازنده ارزدیجیتال هگز (hex) کیست؟

آیا می‌دانید تیم پشت ارزدیجیتال هگز کیست؟ بنیان‌گذار این ارز شخصی به نام ریچارد هارت (Richard Heart) است که اهداف زیادی برای این ارز در نظر دارد. او اعلام کرده که قصد دارد یکی از بهترین دارایی‌های تاریخ بشر را بسازد و با این کار بیت کوین و در کل صنعت مالی را بهبود دهد. ریچارد یک کارآفرین جوان است و جای تعجب ندارد که مخالفان پروژه او را کلاهبردار می‌دانند اما این‌طور نیست.

پیش‌بینی آینده ارزدیجیتال هگز (hex)

داده‌ها نشان می‌دهد روند این ارز از سال ۲۰۲۱ صعودی شده است. با وجود این، باید همه جنبه‌ها را در نظر گرفت. جدول زیر داده‌هایی است که نشان‌دهنده پیش بینی قیمتی این ارز در سه حالت بدبینانه، خوش‌بینانه و معقول است.

دقت کنید که این اعداد تنها پیش‌بینی هستند و همه این پیش‌بینی‌ها بر اساس داده‌هایی است که از کاربران به دست آمده است . در بازارهای مالی هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد و شاید قیمت ارز هگز بسیار بالاتر یا بسیار پایین‌تر باشد.
پیش بینی قیمت هگز تا …  بدبینانه  معقول  خوش‌بینانه
ابتدای ۲۰۲۳  ۰.۵۹ دلار ۰.۵۰ دلار ۰.۶۸ دلار
ابتدای ۲۰۲۴  ۰.۹۹ دلار  ۱.۱۷ دلار ۱.۳۴ دلار
ابتدای ۲۰۲۵  ۱.۶۳ دلار ۱.۱۹ دلار  ۲.۲۰ دلار
ابتدای ۲۰۲۶  ۲.۴۳ دلار  ۲.۸۶ دلار  ۳.۲۹ دلار

ارزدیجیتال هگز (hex)  را باید از کجا بخریم؟

اکنون که می‌دانید ارزدیجیتال هگز چیست وقت آن است که به سراغ خرید آن برویم! این ارز را می‌توانید از صرافی‌های داخلی خریداری کنید. در حال حاضر تعدادی از صرافی‌های داخلی مانند ارزپایا (arzpaya) از این ارز پشتیبانی می‌کنند و می‌توانید به‌صورت ریالی و مستقیم از آن‌ها خرید کنید. صرافی‌های متمرکز خارجی و صرافی‌های غیرمتمرکز نیز گزینه‌های خوبی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 لیست مهم‌ترین صرافی‌های موجود برای خرید ارز هگز:

بهترین کیف پول‌های نرم افزاری و سخت افزاری مخصوص ارزدیجیتال هگز:

کیف پول های ارزدیجیتال هگز چیست

 کیف پول‌های نرم‌افزاری

کیف پول‌های سخت‌افزاری 

 •  لجر (Ledger) مدل Nano S
 • ترزور (Trezor) مدل One
 •  لجر (Ledger) مدل Nano X

همه گزینه‌هایی که معرفی شد برای نگهداری این ارز و حتی ارزهای دیجیتال دیگر مناسب هستند. کیف پول‌های سرد یا همان سخت‌افزاری امنیت بیشتری دارند اما باید هزینه بیشتری برای آن‌ها پرداخت کنید. در میان کیف پول‌های نرم‌افزاری، تراست والت یک کیف پول ایمن است و در حال حاضر محبوب‌ترین گزینه است. دقت داشته باشید که کلید خصوصی کیف پول را نباید در اختیار کسی قرار دهید زیرا با انجام این کار، چه کیف پول سخت‌افزاری داشته باشید و چه نرم‌افزاری دیگر ایمن نخواهد بود.

سخن پایانی

در این مطلب توضیح داده شد که ارزدیجیتال هگز چیست و چه استفاده‌ای دارد. این ارز می‌تواند آینده روشنی داشته باشد اما موضوعی را هدف گرفته که به نظر برای بانک‌ها خوشایند نیست. باید صبور باشیم و ببینیم در آینده چه می‌شود اما بسیاری اعتقاد دارند که پروژه‌های موجود در بستر بلاک چین اگر به‌خوبی اجرا شوند آینده مناسبی دارند.

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

‫2 نظر

 • سلام
  میشه این ارز رو با این قیمت الانش جزو شت کوین ها حساب کرد یا نه؟

  • سلام نه این ارز یک ارز خوب با نقشه راه متفاوته

 • نمایش کامنت بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.