ماشین حساب ماینر چیست؟ | چگونه بازدهی ماینینگ را حساب کنیم؟

۲۲ بهمن ۱۴۰۱
ماشین حساب ماینر چیست؟ چگونه بازدهی ماینینگ را حساب کنیم؟

استخراج ارزهای دیجیتال می تواند یک سرمایه گذاری هیجان انگیز باشد، اما جزئیات زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. با وجود تنوع تجهیزات استخراج ارزدیجیتال در بازار و دارایی های مختلف برای استخراج، باید بتوانید سودآورترین گزینه های موجود را انتخاب کنید. ماشین حساب ماینر، براساس چندین عامل مختلف، سود استخراج کنندگان را تخمین می زند و آنها را قادر می سازد تا سریع تر و آگاهانه تر تصمیم بگیرند.

استخراج ارزدیجیتال فرایند اعتبارسنجی تراکنش ها در شبکه بلاک چین در ازای دریافت پاداش است. در حالی که ماینینگ را می توان در رایانه های شخصی نیز انجام داد، برای به حداکثر رساندن سود خود به تجهیزات تخصصی نیاز دارید.

عوامل مؤثر بر سوددهی استخراج ارزدیجیتال کدامند؟

استخراج بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد و عوامل متعددی بر سودآوری حاصل از استخراج تأثیر می گذارد. در حالی که بزرگترین عامل همان تجهیزاتی است که استفاده می کنید، نکات دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یک ماشین حساب سودآوری استخراج ارزدیجیتال بیشتر این عوامل را در نظر می گیرد.

۱. نرخ هش

نرخ هش مقدار قدرتی است که تجهیزات برای تکمیل یک تراکنش بلاک چین تولید می کنند. هش ها در هر ثانیه اندازه گیری می شوند. نرخ هش معمولاً با معیار KH/s یا MH/s یا GH/s سنجیده می شود. تجهیزات تخصصی تر خروجی بالاتری دارند و می توانند TH/s یا PH/s یا EH/s قدرت داشته باشند.

۲. میزان برق مصرفی

میزان برق مصرفی همان مقدار انرژی است که برای راه اندازی تجهیزات ماینینگ صرف می شود. این عامل بر حسب وات اندازه گیری می شود. معمولاً یک ماشین حساب ماینر اطلاعات موردنیاز خود راجع به میزان برق مصرفی را از وب سایت سازنده تجهیزات دریافت می کنند.

۳. هزینه برق مصرفی

بر کسی پوشیده نیست که برق ارزان نیست. هزینه دقیق برق مصرفی از مکانی به مکان دیگر متفاوت است. شما برای محاسبه بازدهی ماینینگ خود باید بدانید که چقدر به ازای هر وات پرداخت می کنید تا آن را در ماشین حساب وارد کرده و ماشین  حساب برآورد سودآوری دقیقی را در اختیار شما قرار دهد.

۴. ارزش ارزدیجیتال استخراج شده

ارزش بازار هر ارزدیجیتال در هر ثانیه تغییر می کند. در حالی که برخی از ارزهای دیجیتال در طول زمان ارزش خود را حفظ می کنند، همیشه این احتمال وجود دارد که ارزش آن افزایش یا کاهش یابد. حتی اگر آلت کوین ها را استخراج نمی کنید و روی بیت کوین متمرکز هستید، اگر می خواهید سودآوری را به حداکثر برسانید، باید به روند بازار و قیمت ها توجه کنید.

۵. هزینه شرکت در استخر استخراج

برای دریافت سود بیشتر حاصل از ماینینگ ممکن است به فکر پیوستن به یک استخر استخراج باشید. هر زمان که یک بلوک جدید توسط یک استخر،استخراج می شود هر شرکت کننده بخشی از پاداش استخراج را به عنوان سهم خود دریافت می کند. استخرهای استخراج قدرت چندین ماینر را جمع آوری می کنند و توسط یک مدیر میزبانی می شوند.

پیوستن به یک استخر ماینینگ برخی از کارهای فنی را که یک فرد برای سودآوری باید انجام دهد حذف می کند. در ازای استفاده از این سرویس، ماینرها به طور متوسط حدود ۳ درصد از پاداش فردی خود را به استخر پرداخت می کنند. این همان هزینه یا کارمزد استخر است.

۶. دشواری استخراج

منظور از دشواری استخراج، سختی استخراج یک بلوک جدید در شبکه بلاک چین است. به طور معمول، هرچه تعداد استخراج کنندگان در یک شبکه بلاک چین بیشتر باشد، سختی استخراج یک بلوک جدید در این شبکه بالاتر خواهد بود. ماشین حساب ماینر این پارامتر را نیز در محاسبه سود حاصل از استخراج در نظر می گیرد.

برای درک مفهوم سختی استخراج می توان گفت در سال ۲۰۰۹، پاداش استخراج یک بلوک بیت کوین ۵۰BTC بود. زمانی که تعداد استخراج کنندگان بیت کوین بیشتر شد و تعداد بیت کوین های موجود را کاهش داد، تعداد بیت کوینی که به عنوان پاداش به استخراج کنندگان داده می شد به نصف کاهش یافت (اگرچه ارزش بیت کوین در طول زمان افزایش یافته و تا حدی کاهش ۵۰ درصدی را جبران کرده است).

به پدیده کاهش پاداش بیت کوین به نصف، هاوینگ می گویند. بیت  کوین تاکنون چندین رویداد هاوینگ داشته است و تخمین زده می شود که پاداش استخراج این رمزارز تا سال ۲۰۲۴ به ۳٫۱۲۵ بیت کوین خواهد رسید. این در حالی است که به  طور متوسط، هر ۱۰ دقیقه یک بیت کوین جدید استخراج می شود.

۷. تجهیزات استخراج

همان طور که در بالا ذکر شد، تجهیزات ماینینگ شما تأثیر زیادی بر سودآوری استخراج خواهد داشت. در حالی که اکثر رایانه های خانگی می توانند نرم افزار استخراج را اجرا کنند، اما مؤثرترین راه برای کسب درآمد نیستند. شما احتمالاً به سرمایه گذاری روی یک دکل و چندین کارت گرافیک یا یک دستگاه تخصصی نیاز دارید. قدرت تجهیزات ماینینگ یکی دیگر از پارامترهایی است که در ماشین حساب ماینر موردنظر قرار می گیرد.

همان طور که تجهیزات شما گسترش می یابد، باید تجهیزات خنک کننده را نیز برای بهینه سازی عملکرد به روز کنید. اگر قصد دارید چندین دستگاه را در خانه خود قرار دهید، باید به فکر عایق صدا نیز باشید.

۸. پاداش استخراج

پاداش استخراج، مقداری ارزدیجیتال است که در ازای فعالیت ماینرها به آنها تعلق می گیرد. این مقدار از شبکه ای به شبکه دیگر بسیار متفاوت است. ارزش ارزدیجیتال استخراج شده نیز می تواند در یک لحظه تغییر کند. بسیاری از ماینرها قبل از اینکه تصمیم به استخراج بگیرند، پاداش شبکه های بلاک چین مختلف را با هم مقایسه می کنند.

نحوه محاسبه سود ماینینگ با ماشین حساب ماینر چگونه است؟

فهمیدن اینکه سرمایه گذاری روی استخراج ارزدیجیتال چقدر سودآور خواهد بود، با جمع کردن هزینه های تخمینی و سپس کم کردن آن ها از سود تخمینی انجام می شود. در حالی که این می تواند ساده به نظر برسد، مهم است که بدانیم این ها همه تخمین هستند و می توانند در عرض چند ثانیه تغییر کنند.

یک ماشین حساب سودآوری استخراج ارزدیجیتال به حذف برخی از محاسبات طولانی تر کمک می کند، مانند اینکه تجهیزات شما چند وات برق در روز مصرف خواهد کرد. این نه تنها محاسبه را آسان تر می کند، بلکه اگر نیاز به مقایسه سریع برای خرید تجهیزات جدید یا جابه جایی بین بلاک چین ها داشته باشید به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

ماشین حساب ماینر چیست؟

ماشین حساب ماینینگ وب سایت یا سرویسی است که درآمد و هزینه های مربوط به استخراج بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال را تخمین می زند. بیایید فرایند استخراج رمزارز را با راه اندازی یک تجارت مقایسه کنیم تا آن را بهتر درک نماییم. قبل از شروع یک کسب و کار، باید یک طرح کسب و کار مستند و جامع ایجاد کنید که شامل قیمت خرید تجهیزات، هزینه اجاره مکان، هزینه جذب نیرو و میزان سودی است که انتظار دارید به دست آید.

این روش برنامه ریزی به شما کمک می کند تا ببینید آیا تجارت موردنظر سودآور خواهد بود یا خیر. یک ماینر ارزدیجیتال نیز باید همین اقدامات را انجام دهد. ماینینگ به تجهیزات، نیروی برق و فن های بسیار بزرگی برای حفظ دمای تجهیزات نیاز دارد. بنابراین، واضح است که این عملیات ارزان نیست. بنابراین، ماینرها باید اطمینان حاصل کنند که عملیات استخراج ارزدیجیتال آنها سود قابل توجهی ایجاد می کند و با سرمایه ای که هزینه می کنند مطابقت خواهد داشت. شما می توانید از یک ماشین حساب ماینر یا خدمات ارائه شده توسط تعدادی از وب سایت های قابل اعتماد برای تعیین بازدهی ماینینگ استفاده کنید.

مزایای استفاده از ماشین حساب ماینر

دلایل مختلفی برای استفاده ماینرها از ماشین حساب ماینینگ برای تعیین بازدهی استخراج وجود دارد. آنها اغلب برای کسانی که سعی در به حداکثر رساندن دستاوردهای خود دارند ضروری هستند. در اینجا چند دلیل خوب برای استفاده از یک ماشین حساب سودآوری قابل اعتماد ذکر شده است:

۱. شناسایی سود آورترین شبکه های بلاک چین

اگر روی تجهیزات ماینینگ سرمایه گذاری کرده اید می توانید بین شبکه های مختلف سوئیچ کنید، در واقع هر روز می توانید رمزارز مختلفی را استخراج نمایید چون ارزش هر ارزدیجیتال می تواند به سرعت تغییر کند. برخی از شبکه ها نیز پاداش بلوک بالاتری نسبت به سایرین صادر می کنند. گاهی اوقات، آلت کوین های جدید بیشترین سود را برای استخراج دارند.

در مواقع دیگر، استخراج بیت کوین بهترین گزینه برای شماست. هنگامی  که استراتژی استخراج خود را توسعه می دهید، باید بتوانید سود تخمینی خود را برای چندین شبکه مشاهده کنید تا بدانید باید تلاش خود را کجا متمرکز کنید.

۲. شناسایی تغییرات تاثیرگذار بر سوددهی استخراج ارزدیجیتال

یک ماشین حساب ماینر پیشرفته، اغلب عواملی مانند سختی شبکه و مقدار پاداش را نمایش می دهد. این اطلاعات به طور خودکار برای شما تولید می شود. برخی از ماشین حساب ها، مانند ماشین حساب های تخصصی CryptoRival، حتی آخرین اخبار ارزهای دیجیتال را نیز در اختیار شما قرار می دهند. در نتیجه شما می توانید درک بهتری از آنچه بر سودآوری تأثیر می گذارد به دست آورید.

۳. صرفه جویی در زمان هنگام خرید تجهیزات جدید

آیا به خرید یک کارت گرافیک جدید برای ریگ خود فکر می کنید؟ آیا نمی دانید اگر روی سخت افزار تخصصی استخراج بیت کوین سرمایه گذاری کنید، سرمایه گذاری شما چقدر سودآورتر خواهد بود؟ در حالی که یک ماشین حساب محاسبه سود حاصل از استخراج فقط از اطلاعات وب سایت سازنده استفاده می کند، همواره می تواند تخمینی از تأثیر تجهیزات جدید بر میزان سودآوری شما ارائه دهد. این مزیت فوق العاده مفید است، زیرا فناوری به طور مداوم در حال پیشرفت است و بسیاری از ماینرها دائماً به دنبال راه هایی برای بهبود سودآوری خود هستند.

معایب استفاده از ماشین حساب ماینر

ماشین حساب های محاسبه سود ماینینگ کامل نیستند. اگرچه آنها ابزار مفیدی هستند، اما وابستگی بیش از حد به آنها جنبه های منفی مختلفی دارد که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:

۱. در نظرنگرفتن تمام عوامل تاثیرگذار بر سوددهی استخراج ارزدیجیتال

چندین عامل وجود دارد که ماشین حساب ها هنگام ارائه تخمین در نظر می گیرند. متأسفانه، آنها نمی توانند مواردی مانند فرسودگی و خرابی تجهیزات را در محاسبه سود حاصل از استخراج دخالت دهند. ماشین حساب ها همچنین به اطلاعات ارائه شده توسط سازنده برای ارائه تخمین ها وابسته هستند.

اگر برای تخمین زدن سود به محاسبه گرهای سودآوری متکی هستید، باید احتمالاتی مانند مشکلات اتصال به اینترنت، قطع برق و مشکلات امنیتی را نیز در نظر بگیرید که همگی بر سود شما تأثیر می گذارند.

۲. نداشتن دقت کافی در تخمین تغییرات قیمت ارزها

هیچ کس واقعاً قیمت دقیق بیت کوین در آینده را نمی داند. با اینکه یک ماشین حساب ماینر می تواند تخمین های سودآوری را به شما ارائه دهد، معمولاً نمی تواند تغییرات قیمت را در نظر بگیرد. این بدان معنی است که رسیدن به دقت ۱۰۰٪ در برآوردها غیرممکن است تا ببینید چقدر طول می کشد تا به سودآوری برسید. ماشین حساب فرض می کند که قیمت یک دارایی یک ساعت، روز، ماه یا سال بعد یکسان خواهد بود.

بهترین ماشین حساب های استخراج ارزدیجیتال کدامند؟

تعداد نتایجی که هنگام جستجوی ماشین حساب ماینر ظاهر می شوند، می توانند شما را شگفت زده کنند. اگرچه تعداد زیادی ماشین حساب بیت کوین از فرمول های مشابهی استفاده می کنند، اما هرکدام دارای رابط و قابلیت های منحصر به فردی هستند. حتی برخی از ماینرها از چندین ماشین حساب سودآوری برای اهداف مختلف استفاده می کنند. ابزارهای فهرست شده در زیر برخی از بهترین ها برای محاسبه سودآوری استخراج ارزدیجیتال هستند.

۱. ماشین حساب کریپتو کامپیر (CryptoCompare)

ماشین حساب کریپتو کامپیر (CryptoCompare)

اگر از قبل میانگین قدرت هش خود را می دانید، CryptoCompare یکی از ساده ترین ماشین حساب های ماینینگ است. ابتدا ارزدیجیتالی را که می خواهید استخراج کنید انتخاب نمایید. به عنوان مثال، می توانید لایت کوین، مونرو، زی کش، اتریوم کلاسیک، بیت کوین، اتریوم و… را انتخاب کنید. در مرحله بعد، هزینه های استخر، مصرف برق، هزینه های برق و درصد قدرت هش خود را وارد کنید. در نهایت، ماشین حساب ماینینگ درآمد پیش بینی شده شما را بر اساس روز، هفته، ماه و سال نشان می دهد.

اشکال اصلی استفاده از ماشین حساب ماینر CryptoCompare این است که شما باید به تجهیزات خود مسلط باشید. این سرویس برای ماینرهایی در نظر گرفته شده است که از نرخ هش معمولی و مصرف انرژی خود آگاه هستند. ماینرهای باتجربه ای که می خواهند سریع بین ارزهای دیجیتال حرکت کنند، این سرویس را دوست دارند، اما برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری روی سخت افزار جدید هستند، فایده کمتری دارد.

۲. محبوب ترین ماشین حساب رایگان ماینینگ: ماشین حساب وات تو ماین (WhatToMine)

محبوب ترین ماشین حساب رایگان ماینینگ: ماشین حساب وات تو ماین (WhatToMine)

WhatToMine یکی از محبوب ترین ماشین حساب های رایگان استخراج ارزدیجیتال است. ارزهای متعددی از جمله بیت کوین، اتریوم و دش توسط این ماشین حساب پشتیبانی می شوند. برای درک کامل اینکه کدام دارایی ها سودآورتر هستند، ماینرها می توانند از ماشین حساب های GPU و ASIC استفاده کنند.

اگر با استخراج بیت کوین شروع می کنید، ماشین حساب WhatToMine ممکن است مفید باشد. می توانید پس از ایجاد حساب کاربری، ماشین حساب را شخصی سازی کنید. اگر می خواهید GPU و تجهیزات ماینر را با هم مقایسه کنید، WhatToMine فهرست رتبه بندی سودآوری برتر را برای هر نوع سخت افزار استخراج ارائه می کند. این ماشین حساب کاوش شما در ابزارهای جدید را سرعت می بخشد.

۳. معتبرترین ماشین حساب ماینینگ: ماشین حساب نایس هش (NiceHash)

معتبرترین ماشین حساب ماینینگ: ماشین حساب نایس هش (NiceHash)

قابل اعتمادترین ماشین حساب ماینر، NiceHash است. این سایت برای سرمایه گذاران فردی طراحی شده و بسیار کاربرپسند است. به عنوان مثال، ماینرهای جدید ممکن است از ابزار تشخیص خودکار برای ارزیابی سودآوری CPU و GPU قبل از شروع استخراج در رایانه شخصی خود استفاده کنند. علاوه بر این، به لطف گزینه انتخاب دستی، کاربران می توانند به راحتی گجت ها را با هم مقایسه کنند.

اشکال اصلی NiceHash این است که فقط داده ها را درباره BTC نشان می دهد. NiceHash با خدمات خود امیدوار است که مشتریان را برای استخراج بیت کوین ترغیب کند. متأسفانه، اگر قصد دارید بین بیت کوین و آلت کوین ها حرکت کنید، نمی توانید جایگزین های خود را مقایسه کنید.

۴. ماشین حساب کوین وارز (CoinWarz)

ماشین حساب کوین وارز (CoinWarz)

برای ماینرهایی که می خواهند سود خود را به طور کامل درک کنند، CoinWarz تعدادی ماشین حساب عالی دارد. مانند سایر ماشین حساب های پیچیده در این فهرست، ممکن است بخواهید بسیاری از پارامترها را تغییر دهید تا یک رقم تقریبی به دست آورید.

اگرچه یادگیری کار با محاسبه گر ماینینگ نرخ هش موجود در وب سایت آن ها کمی دشوار است، اما استخراج کنندگان را قادر می سازد تا به سرعت، سودآوری بیت کوین و تعدادی از ارزهای دیجیتال جایگزین آن را ارزیابی کنند. CoinWarz اطلاعاتی در مورد آلت کوین ها از جمله Verge، Peercoin، Ravencoin و Horizen، علاوه بر بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و لایت کوین ارائه می دهد.

۵. ماشین حساب ۲CryptoCalc

ماشین حساب 2CryptoCalc

یک ماشین حساب ماینر با کاربری آسان برای محاسبه سود استخراج ارزهای دیجیتال CryptoCalc2 نام دارد. این نرم افزار با ۲۶ ارزدیجیتال کار می کند و شناسایی آلت کوین های مناسب برای استخراج را به ماینرها ارائه می دهد. پس از انتخاب یکی از مدل های NVIDIA یا AMD، می توانید ارزهای دیجیتال برتر را در لحظه یا طی ۲۴ ساعت گذشته مشاهده کنید.

۲CryptoCalc علاوه بر ارائه تخمین های به روز، رتبه بندی پردرآمدترین پردازنده های گرافیکی موجود را نیز پیگیری می کند. این سایت از  اطلاعات آمازون، eBay و سایر سایت ها برای ردیابی میانگین قیمت GPU و محاسبه مدت زمان لازم برای پرداخت هزینه یک ابزار جدید نیز استفاده می کند.

۶ سایت مهم ماشین حساب ماینینگ

  1. WhatToMine
  2. CoinCalculators
  3. CryptoCompare
  4. Mining-Profit
  5. ASIC Miner Value
  6. Mining Pool Stats

منابع:

https://learn.bybit.com/crypto/crypto-mining-profitability-calculators/

https://moneyminiblog.com/cryptocurrency/crypto-mining-profitability-calculators/

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ماشین حساب ماینر چیست؟ | چگونه بازدهی ماینینگ را حساب کنیم؟» با ما درمیان بگذارید.

1 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

یک نظر

  • خیلی خیلی ممنون توضیحات کامل بود سپاسگزارم

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *