ورود

قیمت ریپل در آپریل حرکت بزرگی را با افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت از ۰.۵۰ تا ۱.۹۵ دلار تجربه کرده است. این رالی در سطح مقاومت اصلی ۱.۹۵ دلار متوقف شده و فروشندگان کنترل بازار را ه دست گرفته اند.

۴ روز است که ریپل نتوانسته با حرکت صعودی از این کانال قیمتی خارج شود. این روند نزولی با افت ۱۵ درصدی قیمت بیت کوین در دیروز سرعت گرفته است.

نکات مهم تحلیل:

  • قیمت ریپل حدودا ۴۰ درصد با قله ۳ ساله ۱.۹۵ دلار فاصله دارد.
  • ریپل در یک کانال نزولی گیر کرده است.
  • حمایت اصلی در ۱.۱۵ دلار از افت شدید قیمت در دیروز جلوگیری کرده است.

با نگاهی به رفتار قیمتی فعلی درمیابیم خریداران ریپل در سطوح پایین قیمت به سرعت وارد عمل شده اند و این باعث بازیابی ۲۵ درصدی از کف قیمت شده است. حمایت اصلی ۱.۱۵ نیز در پایین خط روند کانال نزولی قرار دارد. این یک سطح مناسب را برای شروع بازگشت قیمت ریپل فراهم کرده است. نزدیک ترین حمایت ریپل در ۱.۳۰ دلار قرار دارد.

نمودار 4 ساعته ریپل / تتر

نمودار ۴ ساعته ریپل / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

برای اینکه ریپل بتواند روند صعودی خود در تایم فریم های طولانی تر را ادامه دهد این کانال باید شکسته شود. خط روند بالایی کانال در سطح مقاومت جزئی ۱.۴۷ دلار قرار گرفته است. با عبور قیمت از این سطح، راه برای حرکت به سمت مقاومت ۱.۶۶۴ دلار هموار خواهد شد. در حال حاضر پیش بینی می شود قیمت بین ۱.۳۰ و ۱.۴۷ دلار مدتی استراحت کرده و تقویت شود زیرا افت های شدید قیمتی معمولا پیش از بازیابی و حرکت صعودی مدتی درجا می زند.

RSI استوکستیک پس از ۴ روز قرار گرفتن در محدوده اشباع فروش در حال افزایش است. این می تواند نشانه ای بازگشت تدریجی قدرت و تلاش خریداران برای عبور از مقاومت کلیدی در تایم فریم ۴ ساعته باشد. نمای فعلی اندیکاتور مکدی هم کاملا صعودی است. هیستوگرام مکدی روند صعودی خود را در جهت سبز شدن آغاز کرده اند. خط آبی میانگین متحرک هم در حال حرکت به سمت خط نارنجی میانگین متحرک است که احتمالا تقاصع صعودی را شکل خواهند داد.

 

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

منبع:کوین گیپ
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *