۳ ارز دیجیتال با پتانسیل صعود و بریک اوت در هفته آینده

۰۹ مهر ۱۴۰۲
نتیجه دعوی ریپل باعث رالی ۵۰ درصدی بازار آلتکوین ها شد!

با تغییر قیمت بیت کوین برخی ارزهای دیجیتال در آستانه بریک اوت و حرکات قوی صعودی قرار گرفته اند. در این مقاله قصد داریم به تحلیل سه ارز با بیشترین احتمال حرکت صعودی بپردازیم.

در دو هفته گذشته اینجکتیو و سولانا از حمایت های کلیدی خود بازگشته اند. رد ورکس هم احتمالا به زودی از کانال استراحت خود در دو هفته گذشته خارج خواهد شد.

تحلیل قیمت سولانا (SOL)

قیمت سولانا در دو هفته گذشته از یک خط روند صعودی بلندمدت بازگشته و اکنون برای شکستن مقاومت ۲۲.۲۰ تلاش می کند.

اگر SOL بتواند در چند روز آینده یک کندل روزانه را بالاتر از این مانع ببندد می تواند به رشد خود تا مقاومت بعدی در ۲۵.۵۵ دلار در دو هفته آینده ادامه دهد. اما در صورتی که این اتفاق نیفتد، سناریوی صعودی قیمت سولانا خنثی می شود.

نمودار روزانه قیمت سولانا / تتر

نمودار روزانه قیمت سولانا / تتر. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

در این حالت ممکن است سولانا به سطح ۱۹.۳۵ که به تازگی به حمایت تبدیل شده بازگردد. اگر این حمایت هم از دست برود، افت قیمت سولانا تا نقطه بعدی در ۱۷.۱۵ دلار ادامه خواهد داشت. با این حال، خط روند مثبت در ۱۷.۱۵ دلار مانع سقوط بیشتر خواهد شد.

تحلیل قیمت اینجکتیو (INJ)

یک الگوی تکنیکال پرچم صعودی در نمودار قیمت اینجکتیو ظاهر شده که اگر تایید شود ممکن است به عبور از مقاومت مهمی در هفته آینده شود.

هم اکنون خط EMA-20 روزه برای رسیدن به بالای خط EMA-50 روزه تلاش می کند. این اتفاق با افزایش مومنتوم صعودی در ۲۰ روز گذشته و پیشی گرفتن از حجم ۵۰ روزه صورت گرفته است.

نمودار روزانه قیمت اینجکتیو / تتر. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار روزانه قیمت اینجکتیو / تتر

در نتیجه برخورد این دو اندیکاتور تکنیکال، مومنتوم میان مدت به نفع خریداران جهت گرفته است. بنابراین در دو هفته آینده شاهد رشد قیمت INJ خواهیم بود. اگر این سناریوی صعودی رخ بدهد، قیمت این آلت کوین فشار خرید لازم برای عبور از مقاومت ۸.۱۶۵ دلار را به دست خواهد آورد. بنابراین احتمال افزایش قیمت تا ۹.۹۷۵ دلار وجود خواهد داشت.

اما در سوی دیگر اگر قیمت توسط مقاومت ۸.۱۶۵ دلار پس زده شود، در هفته آینده شاهد بازگشت قیمت تا کف خط EMA-50 روزه در حوالی ۷.۲۷۸ دلار خواهیم بود.

بر اساس تحلیل میهن سیگنال، شکسته شدن این سطح خطر سقوط ارزش اینجکتیو به حمایت ۶.۸۴۵ دلار را در ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد افزایش خواهد داد.

تحلیل قیمت رد ورکس (RAD)

قیمت رد ورکس (ردیکل) در دو هفته گشته در فاز انباشت قرار داشته است. این دوره استراحت ممکن است آماده شدن برای یک بریک اوت قوی باشد.

در دو هفته اخیر قیمت رد بین ۱.۲۲ و ۱.۵۲ دلار در حال معامله بوده است. در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال بالاتر از خط EMA-9 روزه قرار دارد که قبلا به عنوان مقاومت عمل کرده است.

نمودار روزانه قیمت ردیکل/ تتر. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار روزانه قیمت ردیکل/ تتر

اگر این موقعیت در ۳ روز آینده حفظ شود، حمایت لازم برای حمله به سطح بالایی کانال ایجاد خواهد شد. پس بسته شدن یک کندل روزانه بالاتر از ۱.۵۲ دلار به عنوان یک رویداد صعودی تفسیر می شود. در این صورت قیمت می تواند تا ۱.۹۶ دلار در روزهای بعد افزایش یابد.

در سوی دیگر، اگر RAD در ۴۸ ساعت آینده به زیر خط EMA-9 روزه بازگردد فرضیه صعودی باطل خواهد شد. در این حالت، احتمال بازگشت به حمایت ۱.۲۲ دلار در چند روز بعدی وجود خواهد داشت.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «۳ ارز دیجیتال با پتانسیل صعود و بریک اوت در هفته آینده» با ما درمیان بگذارید.

منبع:coinedition
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *