3 دلیل رشد ناگهانی قیمت بیت کوین

بیت کوین سرانجام توانست بازیابی خود را استارت بزند و تا ۳۹۸۵۰ دلار بالا برود. این سطح بالاترین قیمت بیت کوین از ۱۶ ژوئن است.

این ارز پرچمدار پس از سه ماه باقی‌ماندن در وضعیت قرمز سرانجام توانست بر سیر نزولی خود غلبه کند. به گفته تحلیل گری به نام الکس کروگر فشار شرت در بیت کوین رخ‌داده است. این حالت با افزایش سریع قیمت و زمانی رخ می‌دهد که پیش‌بینی‌ها عکس آن را اعلام کرده‌اند. فروشندگان شرت در این حالت چاره‌ای به جز خرید مجدد برای جبران موقعیت‌های قبلی خود ندارند و این خود به افزایش قیمت کمک می‌کند.

طبق آمار بای بیت حدود ۹۲۹ میلیون دلار از موقعیت‌های شرت در ۲۴ ساعت گذشته در بازار ارز دیجیتال نقد شده است.

اما مهم‌ترین عاملی که قیمت بیت کوین را به بالای مقاومت قوی ۳۴۰۰۰ هل داد اخبار مربوط به آمازون بوده است. دیروز در یک روزنامه گزارشی از استفاده از پرداخت‌های بیت کوین در شرکت غول تجارت الکترونیک آمازون در آینده نزدیک منتشر شد.

این خبر که توسط یک منبع ناشناس اعلام شده ازاین‌جهت حائز اهمیت است که سومین شرکت بزرگ آمریکایی در هفته گذشته به دنبال جذب کارشناسان بلاک‌چین و ارز دیجیتال بوده است.

اگرچه هنوز خبر رسمی دراین‌ارتباط اعلام نشده اما بازار تحت تأثیر آن واکنش‌های مثبتی بروز داده است.

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر این صعود سریع اعلام ایلون ماسک مبنی بر نداشتن قصد فروش بیت کوین در تسلا بوده است. این میلیاردر بزرگ اخیراً ضمن تأیید اینکه تسلا قصد هولد کردن بیت کوین‌های خود را دارد گفته است به حمایت خود از بیت کوین ادامه داده و احتمالاً به‌زودی پذیرش بیت کوین در این شرکت ازسرگرفته خواهد شد.

فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *