ورود
5 دلیل افت 15 درصدی قیمت بیت کوین و اتریوم در یک روز

قیمت بیت کوین و اتر تنها در یک روز به ترتیب ۱۵ و ۲۰ درصد افت کرد. در این تحلیل قصد داریم به دلایل این افت شدید و سریع اشاره کنیم.

به گزارش میهن سیگنال، کارشناسان ۵ عامل زیر را دلیل افت یک روزه قیمت بیت کوین و اتر معرفی کرده اند: تسویه زیاد، داغ شدن بازار فیوچرز، سقوط کیمچی پرمیوم، فروش توسط نهنگ ها و نگرانی درباره طرح پیشنهادی مالیاتی بایدن.

داغ شدن بازار فیوچرز

در ۲۳ آوریل، در یک بازه ۲۴ ساعتی بازار ارز دیجیتال شاهد نقد شدن و تسویه بیش از ۴ میلیارد دلار از موقعیت های فیوچرز بود.

طبق داده های بای بیت، در بازار بیت کوین اکنون بیشتر موقعیت ها (۵۴%) شرت هستند. این نشان می دهد در روز گذشته میلیاردها دلار از موقعیت های لانگ نقد شده اند.

بازار فیوچرز اتر هم بیش از پیش داغ شده  و قراردادهای بهره باز اتریوم به اوج خود رسیده است. همچنین پیش از افت قیمت، قراردادهای فیوچرز بهره باز بیت کوین هم افزایش یافته است. با در نظر گرفتن این میزان نقد شدن موقعیت ها، پیش بینی می شود با آرام شدن بازار، بیت کوین و اتریوم جایگاه مناسبی برای بازگشت داشته باشند.

سقوط کیمچی پرمیوم

با افت قیمت بیت کوین و اتر، شاخص کیمچی پرمیوم به صفر رسید. این صرافی ارز دیجیتال کره ای تحت تاثیر احساسات منفی شکل گرفته توسط نهادهای نظارتی مالی این کشور فشار فروش شدیدی را تجربه کرد.  دولت کره در ۲۲ آوریل اعلام کرد از ارز دیجیتال مالیات اخذ می کند اما چون ارز دیجیتال یک دارایی مالی به شمار نمی رود، دولت از آن محافظت نخواهد کرد.

این اظهار نظر باعث فشار فروش شدیدی در صرافی کره ای ارزهای دیجیتال شد که در نهایت  سقوط کیمچی پرمیوم را به دنبال داشت.

فروش دارایی نهنگ ها

در ۲۰ آوریل تحلیل گران خبر از فروش دارایی های نهنگ های کوچک تا متوسط دادند. این در حالی است که نهنگ های بزرگ همزمان در حال خرید و انباشتن بیت کوین بوده اند.

فشار فروش ناشی از فعالیت نهنگ های کوچک تا متوسط که بین ۱۰۰ هزار تا ۱ میلیون دلار بیت کوین را در صرافی های بزرگ به فروش رساندند باعث افت سریع قیمت شد.

نگرانی از طرح مالیاتی بایدن

افت قیمت بیت کوین همزمان شد با ارائه طرح پیشنهادی بایدن برای افزایش مالیات ثروتمندان. پس از اعلام این خبر بازار سهام آمریکا افت کرد. شاخص دا جونز تنها در یک جلسه معاملاتی ۱ درصد کاهش یافت.

این همزمانی باعث شده برخی تحلیل گران این خبر را به عنوان یکی از عوامل موثر بر افت قیمت ارزهای دیجیتال مطرح کنند.

منبع:کوین تلگراف
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *