ارزدیجیتال الگوراند(ALGO) چیست؟ | آیا ارز Algorand ارزی آینده دار است؟

۲۲ بهمن ۱۴۰۱
ارزدیجیتال الگوراند چیست؟

امروزه صدها ارزدیجیتال ایجاد شده که هر یک اهدافی را دنبال می کنند. الگوراند یک شبکه نسبتاً جدید با یک ارزدیجیتال بومی به نام ALGO است که هدف آن ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز است. با Algorand، شرکت کنندگان شبکه می توانند به اقتصاد بپیوندند و توکن ها و قراردادهای هوشمند ایجاد کنند.

این پروژه و رمزارز آن توسط بنیاد الگوراند ایجاد شد که بر توسعه و تامین مالی Algorand نظارت دارد. این در حالی است که پروتکل Algorand برای تسهیل یک محیط غیرمتمرکز ایجاد شده است. به لطف ویژگی های پیشرفته، فناوری جدید و سرعت تراکنش های سریع، Algorand در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین رمزارزهای موجود در بازار است. با ما همراه باشید تا در مورد این ارزدیجیتال جذاب بیشتر بدانید.

به چپ و راست بکشید.
نام ارز دیجیتال الگوراند (Algorand)
نام اختصاری ALGO
قیمت الگوراند ۰.۱۳۶۶ دلار
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۶۴
حجم معاملات روزانه ۹۱,۵۱۹,۲۶۳ دلار
عرضه ی کل ۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ دلار
مقدار در گردش ۸,۱۸۱,۴۶۹,۸۶۲ دلار
وب سایت رسمی http://algorand.foundation
وایت پیپر https://developer.algorand.org/

ارز الگوراند (Algorand) چیست؟

ارز الگوراند (Algorand) چیست؟

رتبه فعلی ارز الگوراند – عکس از سایت کوین مارکت کپ

Algorand یک شبکه منبع باز غیرمتمرکز است که از مکانیزم منحصر به فرد Proof-of-Stake برای تسهیل یک معماری دولایه استفاده می کند و امکان همزیستی عملکردی بین عدم تمرکز، مقیاس پذیری و امنیت را فراهم می سازد. دستیابی به مقیاس  پذیری، امنیت و تمرکززدایی در یک شبکه بلاک چین برای اکثر پروژه های ارزهای دیجیتال یک کار دشوار است. هدف Algorand ایجاد تمرکززدایی کامل با امنیت بالا و مقیاس پذیری در حین دستیابی به ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه و نهایی شدن سریع بلوک است.

الگوراند در سال ۲۰۱۹ به عنوان یکی از جدیدترین پروژه های برجسته در بخش بلاک چین با هدف ایجاد بستری برای کسب و کارهای نوظهور و موجود در یک اقتصاد غیرمتمرکز راه اندازی شد. ALGO ارز بومی Algorand است که امکان انجام اقتصاد غیرمتمرکز و مشارکت منصفانه را برای کاربران فراهم می کند. شرکت کنندگان Algorand می توانند از مزایای تراکنش های فوری با ALGO لذت ببرند و جوایزی کسب کنند.

کاربران Algorand می توانند قراردادهای هوشمند را برای ایجاد توکن های جدید و برنامه های غیرمتمرکز مستقر کنند. Algorand جایگزینی برای قرارداد هوشمند اتریوم ارائه می کند و در عین حال مقیاس بندی کارآمدتری را با اثبات سهام خالص ارائه می دهد. با ویژگی Algorand Standard Asset (ASA)، کاربران می توانند توکن های جدید را در شبکه مستقر کنند یا دارایی های موجود را به اکوسیستم Algorand انتقال دهند و به اقتصاد غیرمتمرکز Algorand بپیوندند.

ارز الگوراند (Algorand) چگونه کار می کند؟

شبکه Algorand با استفاده از مکانیزم اجماع اثبات سهام خالص که از پروتکل توافق بیزانسی استفاده می کند، امنیت، مقیاس پذیری و غیرمتمرکز شدن را یکجا به دست می آورد. به لطف این پروتکل، حتی اگر یک گره به خطر افتد، موجودی های ALGO موجود در اختیار شرکت کنندگان شبکه با کلیدهای منحصر به فرد ایجاد شده به وسیله اتوماسیون محافظت می شود.

شبکه الگوراند از طریق پروتکل Pure Proof-of-Stake ایمن شده است و به سیستمی وابسته است که تنها به کاربرانی که اکثر سرمایه های ALGO را دارند، اجازه می دهد در فعالیت های مخربی که می تواند امنیت سایر کاربران و شبکه را به خطر بیندازد شرکت کنند. با این حال، حتی اگر برخی از کاربران این قدرت را داشته باشند، سیستم بر اساس وابستگی مشترک شرکت کنندگان شبکه فعالیت می کند. در صورتی که مالک اکثر توکن ها تصمیم بگیرد در فعالیت های مخرب شرکت کند، ارزش ALGO کاهش می یابد و وجوه کاربران کم می شود، به همین دلیل است که فعالیت های مخرب نتیجه نمی دهد.

به لطف مقیاس بندی کارآمد، تراکنش های ALGO نهایی و فوری هستند و امکان پردازش ۱۰۰۰ تراکنش در یک ثانیه وجود دارد. تمام ALGOهای موجود در زمان پیدایش تولید شد و با هر بلوک جدید ایجاد شده، بین دارندگان ALGO و شرکت کنندگان شبکه توزیع می شود. مشکل ذخیره سازی در بلاک چین در سیستم Algorand حل می شود زیرا هر کاربر جدید به محض پیوستن به اقتصاد غیرمتمرکز شروع به مشارکت در ذخیره سازی شبکه می کند. با استفاده از این ویژگی ها و پروتکل ها، الگوراند یک شبکه غیرمتمرکز دولایه با ابزارهای متنوع محسوب می شود.

بنیانگذاران ارز الگوراند (Algorand) چه کسانی هستند؟

Algorand (ALGO) توسط یک متخصص باتجربه ارزدیجیتال به نام سیلویو میکالی که استاد موسسه فناوری ماساچوست (MIT) است، ایجاد شد. سیلویو میکالی بسیاری از فناوری های معروف را که در برخی از پروژه های برتر بلاک چین مانند کاردانو استفاده می شوند، ایجاد کرد. Micali اثبات های دانش صفر، توابع تصادفی قابل تایید و سایر پروتکل های رمزنگاری را ایجاد کرده و از دهه ۱۹۸۰ در این زمینه فعال بوده است.

Algorand در سال ۲۰۱۷ توسط Micali تاسیس شد و توسط بنیاد Algorand پشتیبانی می شود. این شبکه با هدف حل مشکل سه گانه مقیاس  پذیری، تمرکززدایی و مسائل امنیتی که در شبکه های بلاک چین متعددی وجود دارد پیش می رود. ایده اصلی برای راه اندازی آن، ایجاد یک اقتصاد بدون مرز بود و مانند اکثر آلت کوین ها، الگوراند برای رفع کاستی های بیت کوین ایجاد شد.

از آنجایی که Micali در سال ۲۰۱۵ مشغول مطالعه در مورد بیت کوین بود، تصمیم گرفت شبکه بلاک چین خود را ایجاد کند که مقیاس بندی کارآمدتر، امنیت و تمرکززدایی کامل را امکان پذیر سازد. پس از ۲ سال آزمایش سیستم، بالاخره الگوراند راه اندازی شد. در سال ۲۰۱۹، شبکه آزمایشی Algorand برای مشارکت باز بود، در حالی که راه اندازی شبکه اصلی مدت کوتاهی پس از آن انجام شد.

مهم ترین ویژگی های ارز الگوراند (Algorand) کدامند؟

مهم ترین ویژگی های شبکه Algorand امنیت و مقیاس پذیری و تمرکززدایی است؛ سه ویژگی مهمی که هدف، رسیدن به آنها به صورت همزمان بود.

۱. امنیت

پروتکل Algorand در برابر حملات مخرب ایمن بوده و آن را برای تراکنش، نگهداری دارایی های با ارزش بالا و ایجاد برنامه های کاربردی امن سازمانی ایده آل می کند. این شبکه در هر دو سطح پروتکل شبکه و اجماع امنیت دارد و از حساب های کاربری فردی محافظت می کند.

۲. مقیاس پذیری

Algorand توانایی انجام تعداد زیادی از تراکنش در ثانیه را دارد. این مورد آن را به یک راه حل مقیاس پذیرتر از بیت کوین یا اتریوم تبدیل می کند. پروتکل اجماع Algorand نیاز به توان محاسباتی مورداستفاده در بیت کوین برای حل مشکلات رمزنگاری را برطرف می کند. در عوض، هزینه محاسباتی پروتکل به ازای هر کاربر فقط برای تولید و تأیید امضاها و همین طور عملیاتی که نیاز به شمارش ساده دارند، استفاده می گردد. Algorand می تواند به میلیون ها کاربر برسد و نرخ تراکنش بالایی را بدون تحمیل هزینه های قابل  توجه برای کاربران شرکت  کننده حفظ کند.

۳. تمرکززدایی

الگوراند کاملاً غیرمتمرکز است و هیچ مرجع مرکزی یا منبع کنترلی خاصی ندارد. تراکنش ها توسط گره های شرکت  کننده در شبکه تایید می شوند و هر گره در تصمیم گیری حرفی برابر دارد. به همین دلیل Algorand یک سیستم غیرمتمرکز شناخته می شود.

همه افراد در شبکه این شانس را دارند که بخشی از کمیته کاربرانی باشند که هر بلوک را تایید می کنند زیرا انتخاب تصادفی است و به صورت محرمانه انجام می شود. هیچ کمیته ثابتی وجود ندارد و گره های آن توسط افرادی از سراسر جهان اداره می شود.

نحوه استخراج ارز الگوراند (Algorand) چگونه است؟

Algorand نمی تواند استخراج شود زیرا کل عرضه کوین های ALGO در زمان پیدایش ضرب شده است. در عوض، بلاک چین Algorand از شکلی از Proof-of-Stake استفاده می کند که توسط بنیان گذار و خالق Algorand ایجاد شده است. Proof-of-Stake انرژی محاسباتی کمتری را نسبت به Proof-of-Work مصرف می کند و برای اینکه شبکه به درستی کار کند، به استیکینگ ALGO متکی است. کاربران سکه ها را استیک یا سهامداری می کنند و در مقابل پاداش می گیرند.

الگوراند به عنوان شبکه ای برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز از طریق استفاده از قراردادهای هوشمند استفاده می شود. هدف بلاک چین Algorand تبدیل شدن به بخشی جدایی ناپذیر از امور مالی غیرمتمرکز و ایجاد یک محیط کاملاً مقیاس پذیر برای کاربران و توسعه دهندگان است. ALGO را به عنوان توکن بومی در شبکه می توان برای ارسال پرداخت، ایجاد dApps، شرکت در سهام و همچنین معامله در بازار استفاده کرد.

ارز الگوراند (Algorand) را از کدام صرافی ها بخریم؟

ارز الگوراند (Algorand) را از کدام صرافی ها بخریم؟

صرافی های ارز الگوراند – عکس از سایت کوین مارکت کپ

صرافی های خارجی که ارز الگوراند را دارند عبارتند از:

صرافی های ایرانی که ارز الگوراند را دارند عبارتند از:

بهترین کیف پول های ارز الگوراند (Algorand) کدامند؟

بهترین کیف پول های ارز الگوراند (Algorand) کدامند؟

کیف پول های ارز الگوراند – عکس از سایت کوین مارکت کپ

پیش بینی قیمت ارز الگوراند (Algorand) تا سال ۲۰۳۰

قیمت فعلی الگوراند ۰.۲۶۰۴ دلار است.

سال پیش بینی قیمت
۲۰۲۳ حداکثر قیمت ۰.۵۰ دلار – حداقل قیمت ۰.۲ دلار
۲۰۲۵ حداکثر قیمت ۰.۹۷ دلار – حداقل قیمت ۰.۷۷ دلار
۲۰۳۰ حداکثر قیمت ۲.۵ دلار – حداقل قیمت ۲.۰۵ دلار

آیا سرمایه گذاری روی ارز الگوراند (Algorand) خوب است یا خیر؟

آیا سرمایه گذاری روی ارز الگوراند (Algorand) خوب است یا خیر؟

روند قیمتی ارز الگوراند – عکس از سایت کوین مارکت کپ

Algorand قبلاً ثابت کرده که یک پلتفرم قوی با پشتیبانی گسترده از توسعه دهندگان، فناوری پیشرفته و برنامه های کاربردی در دنیای واقعی است. علاوه بر این، استانداردهای جدید را در اکوسیستم ارزهای دیجیتال با حل سه گانه بلاک چین، تسریع پذیرش در سطح جهانی در سطوح خرده فروشی و سازمانی پیش می برد.

با این حال، از منظر سرمایه گذاری، شما باید حرکت بازار ALGO را قبل از تخصیص وجوه خود به طور مداوم اندازه گیری کنید. علاوه بر این، پتانسیل این شبکه به سرمایه  گذارانی که به دنبال شبکه های ارزهای دیجیتال در حال رشد هستند، دلیل قانع کننده ای برای خرید الگوراند است.

جمع بندی

Algorand به لطف استفاده هوشمندانه از PoS که مقیاس بندی، امنیت و تمرکززدایی کامل را امکان پذیر می کند، یک محیط عالی برای توسعه دهندگان و کاربران dApp فراهم می سازد. Algorand به عنوان یک پروژه نسبتاً جدید با فناوری جدید، هنوز پتانسیل کامل و توانایی خود را برای ادغام در امور مالی غیرمتمرکز به نمایش نگذاشته است به این معنا که همچنان جای رشد دارد.

Algorand یک جایگزین عالی برای توسعه دهندگانی است که می توانند توکن های خود را به بلاک چین Algorand منتقل کنند یا از ویژگی های قرارداد هوشمند شبکه برای ایجاد توکن های جدید و برنامه های غیرمتمرکز استفاده نمایند. Algorand با توانایی پردازش ۱۰۰۰ تراکنش در ثانیه، مطمئناً یکی از سریع ترین شبکه های بلاک چین در بازار است.

منابع:

https://kriptomat.io/cryptocurrencies/algorand/what-is-algorand/

https://cointelegraph.com/news/what-is-the-algorand-blockchain-and-how-does-it-work

https://cointelegraph.com/blockchain-for-beginners/aagorand-algo-a-beginners-guide-to-the-decentralized-blockchain-technology

https://www.cryptonewsz.com/forecast/algorand-price-prediction/

 

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارزدیجیتال الگوراند(ALGO) چیست؟ | آیا ارز Algorand ارزی آینده دار است؟» با ما درمیان بگذارید.

5 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

یک نظر

  • سلام استاد نمیخوام وقتت و بگیرم فقط من یه آدم بدبخت هستم که همه چیزمو باختم فقط خواهش میکنم بگو‌ امکانش هست از همینجا بریزه و تا کجا احتمال میدی ریزش داشته باش؟؟؟؟؟
    چون من میخوام یکمی بخرم بلکه ضررم‌جبران بشه خدا خیرت بده بگو که انشالله قراره بریزه و نصف بشه…منتظر تحلیل تون هستم و‌خیلی ممنونم!!!

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *