۱۰ ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند| بروزرسانی اسفند ۱۴۰۲

۱۰ خرداد ۱۴۰۲
10 ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند

هر روز کاربران از ما میپرسند : « کدام ارز دیجیتال را بخریم؟ » یا « ۱۰ ارزهای دیجیتال که قیمتش از قیمت واقعی کمتر است » کدام است؟ در این مقاله تلاش میکنیم با درنظر گرفتن عوامل بنیادی ، اخبار پروژه ها ، وضعیت شبکه ، تحلیل احساسات و نیم نگاهی به تحلیل تکنیکال ۱۰ ارز برتر که از قیمت واقعیش کمتر معامله می شوند را برای سرمایه گذاری در اسفند ۱۴۰۲ را معرفی کنیم.  ارز های معرفی شده در این مقاله به هیچ عنوان سیگنال خرید و یا پیشنهاد سرمایه گذاری نیست. لطفا قبل از هرگونه سرمایه گذاری تحقیقات کافی انجام دهید.

اگر در دنیای ارز های دیجیتال تازه وارد هستید ابتدا از « از کجا شروع کنم » شروع کنید و سپس با مفاهیم بلاک چین ، بیت کوین ، سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه آشنا شوید. سپس یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب انتخاب کنید و در یک صرافی ارز دیجیتال احراز هویت کنید. همچنین بهتر است درمورد روش های تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید پروژه های معرفی شده را خودتان بررسی کنید. حال میتوانید ادامه مقاله را بخوانید و لذت ببرید!

معرفی ۱۰ ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله می شوند در اسفند ۱۴۰۲

 1. چین لینک Chainlink (LINK)
 2. تزوس Tezos (XTZ)
 3. تتا Theta (THETA)
 4. متیک Polygon (MATIC)
 5. فایل کوین Filecoin (FIL)
 6. هدرا هش گراف Hedera (HBAR)
 7. کلیتن Klaytn (KLAY)
 8. پنکیک سواپ PancakeSwap (CAKE)
 9. کوانت Quant (QNT)
 10. الگوراند Algorand (ALGO)

رتبه یک ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند : چین لینک

ارز دیجیتال چین لینک (ChainLink)در بستر بلاک‌چین اتریوم فعالیت می‌کند. قبل از طراحی و راه اندازی این ارز امکان انتقال اطلاعات خارج از فضای بلاک‌چین به قراردادهای هوشمند وجود نداشت، اما به لطف ارز دیجیتال چین لینک انجام این کار در بازار سرمایه امکان‌پذیر شد. به طور کلی چین لینک (ChainLink) یک شبکه رسمی غیرمتمرکز بوده که هدف آن اتصال قراردادهای هوشمند به دنیای واقعی است. این ارز دیجیتال شبکه‌ای از نودها را برای ارائه اطلاعات از بلاک‌چین ایجاد می‌کند. شبکه چین لینک (ChainLink) از توکن ERC-677 استفاده کرده و با استاندارد ERC-20 ساخته می‌شود. همچنین بخوانید : چین لینک چیست؟

ویژگی ‌های ارز چین لینک (ChainLink)

مهم‌ترین ویژگی منحصر به فرد چین لینک (ChainLink) ، کار با قراردادهای هوشمند است. این ارز دیجیتال امکان دسترسی آسان به قراردادهای هوشمند را فراهم می‌کند. در نتیجه پرداخت از طریق قرارداد به هر سیستم یا شبکه بانکی با استفاده از چین لینک (ChainLink) امکان‌پذیر می‌شود. همچنین کاربران این ارز دیجیتال می‌توانند از قراردادهای هوشمند با محدوده خاصی از پارامترها استفاده نمایند. در نتیجه ویژگی‌های منحصر به فرد ارز دیجیتال چین لینک (ChainLink) به کاربران در انجام آسان‌تر معامله کمک بسیاری می‌کند.

پیش بینی آینده ارز چین لینک (ChainLink)

با توجه به نظر کارشناسان و تحلیلگران بازار سرمایه، ارز دیجیتال چین لینک به دلیل فناوری و الگوریتم گسترده خود پتانسیل رشد و پیشرفت بیشتر را دارد. همچنین کارشناسان معتقد هستند که چین لینک (ChainLink) تا پایان سال ۲۰۲۵ صعود چشمگیری در بازار ارز دیجیتال خواهد داشت.


رتبه دو ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند : تزوس

تزوس با نام اختصاری XTZ، یک پلتفرم بلاک‌چین منبع باز و خود ارتقاء یافته است که برای ایجاد و میزبانی برنامه‌ها و دارایی‌های غیرمتمرکز طراحی شده است. این ارز دیجیتال به عنوان یک ارز رمزنگاری شده ایجاد شده و به هرکس که دارای توکن XTZ است، اجازه می‌دهد در مورد هر گونه تغییر آتی در قوانین شبکه رای دهد. هنگامی که برای این تغییرات قوانین، آراء حداکثری حاصل شد، نرم افزار به طور خودکار قوانین را در تمام گره‌های شبکه به روز می‌کند. این امر اساساً قدرت هدایت آینده Tezos را مستقیماً در دستان کاربران قرار می‌دهد.

ویژگی ‌های ارز تزوس (XTZ)

آنچه تزوس را نسبت به سایر ارزهای دیجیتال منحصر به فرد می‌کند، این واقعیت است که هم غیرمتمرکز و هم خودگردان است. از دیگر ویژگی‌های ارز Tezos می‌توان به بی‌نیاز بودن از هاردفورک، مدیریت کارآمد شبکه، توسعه فعال ارز دیجیتال تزوس (XTZ) و امنیت بالای برنامه‌های غیرمتمرکز اشاره کرد.

پیش بینی آینده ارز تزوس (XTZ)

تردیدی نیست که در سال‌هایی نه چندان دور ارزهای دیجیتال دنیای مالی را در برگرفته و کنترل می‌کنند. تزوس (XTZ) در این بین می‌تواند از اولین و بهترین انتخاب سرمایه‌گذاران برای خرید و فروش باشد. Tezos احتمالاً به دلیل سرعت و امنیت بالا یکی از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال خواهد بود و به عنوان یک کاتالیزور برای اجرای قراردادهای هوشمند عمل می‌کند.  سرعت و هزینه‌ای که با سرعت پیاده‌سازی می‌شوند از باارزش‌ترین جنبه‌های این ارز دیجیتال هستند که باعث افزایش قیمت آن می‌شوند.


رتبه سه ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند : تتا

ارز دیجیتال تتا (THETA) توسط شبکه تتا ارائه می شود. این شبکه وظیفه تحویل محتوا با پهنای باند بالا را بر عهده دارد. در این شبکه استریم ویدئو به صنعتی مدرن تبدیل خواهد شد. البته این چالش می تواند هزینه بر باشد. به همین دلیل تتا شبکه خود را با ایجاد قابلیت غیر متمرکز همتا به همتا به بستری برای اشتراک گذاری پهنای باند در ازای توکن تبدیل کرده است. بدین ترتیب اعضای این شبکه در صورت اشتراک منابع و پهنای باند پاداش دریافت می کنند. ارز دیجیتال تتا در این شبکه برای تولید بلاک و یا نود شبکه مورد استفاده قرار میگیرد. کاربران برای پاداش توکن تتافیول را دریافت می کنند که یکی دیگر از ارزهای اصلی این شبکه است.

ویژگی ‌های ارز تتا (THETA)

شبکه تتا (THETA) در انتشار داده ها سرعت بالایی دارد که از ویژگی های این ارز دیجیتال محسوب می شود. به دلیل وجود فرآیند اجماع BFT در پردازش، بلوک ها با سرعت بالاتری عمل می کند. همچنین مقیاس پذیری بیشتری در پردازش آنها وجود دارد. پردازش خارج از زنجیره و ریز پرداخت ها در این شبکه، قدرت مقیاس پذیری آن را افزایش داده است. وجود طرح هایی مانند Aggregated Signature Gossip و دیگر نودهای نزدیک، انتشار داده های آن با سرعت بالایی انجام می شود. برای خرید و فروش این ارز دیجیتال می توان از کیف پول نرم افزاری تراست ولت استفاده کرد. این کیف پول قابلیت نگهداری ارزهای تتا و تتافیول را با امنیت بالا داراست.

پیش بینی آینده ارز تتا (THETA)

درآمدزایی بیشتر محتوا سازان در این شبکه باعث افزایش محبوبیت آن خواهد شد که در نهایت می تواند بر آینده تتا (THETA) تاثیر بسیار داشته باشد. طبق اعلام سرمایه گذاران این ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری های دراز مدت بسیار مناسب است. به دلیل وجود تجمع های کوتاه مدت و مقطعی قابلیت تتا در سرمایه گذاری طولانی مدت مناسب خواهد بود. تحلیل کنندگان نیز آینده این ارز دیجیتال را روشن ارزیابی کرده اند.


رتبه چهار ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند : متیک

ارز دیجیتال پالیگان در ابتدا با عنوان Matic به بازار سرمایه عرضه شد. این شبکه در حال تلاش برای ایجاد اتصال و تعاملی امن بین بلاک‌چین‌های مختلف با یکدیگر است. هدف اصلی ارز دیجیتال پالیگان (Matic) رفع مشکلاتی مانند مقیاس پذیری، توان عملیاتی محدود، کارمزد بالا، تراکنش‌های معوقه و سرعت پایین است. در نتیجه یک لایه دوم برای این پروژه ویژه طراحی شد که تراکنش‌ها و قراردادهای هوشمند اتریوم را بر بستر آن انجام دهد. این لایه تأییدیه‌های برون زنجیره‌ای را با امنیت و سرعت بالا انجام می‌دهد. همچنین توصیه میکنیم متیک چیست را بخوانید.

ویژگی های ارز پالیگان (Matic)

شبکه ارز دیجیتال پالیگان (Matic) ویژگی‌های منحصر به فرد بسیاری نسبت به ارزهای مشابه خود در بازار دارد. به طور مثال این شبکه تراکنش‌های موجود در بستر اتریوم را در لایه دوم خود با سرعت بسیار بالاتری انجام می‌دهد. در حقیقت شبکه ارز دیجیتال پالیگان (Matic) عدم مقیاس پذیری اتریوم را تا حد بسیاری زیادی برطرف می‌کند. یکی دیگر از ویژگی های این ارز دیجیتال امنیت بالای آن است که باعث افزایش محبوبیت پالیگان (Matic) در میان کاربران بازار سرمایه نیز شده است. این شبکه برای تأیید بلاک‌ها از روش اثبات سهام اتریوم استفاده کرده و مانع بروز کلاهبرداری در این زمینه می‌شود.

پیش بینی آینده ارز پالیگان (Matic)

همانطور که گفتیم ارز دیجیتال پالیگان باهدف رفع مشکلات در شبکه اتریوم طراحی و راه اندازی شد. اما بعد از گذشت ۴ سال هنوز نتوانسته به اهداف خود در بازار سرمایه دست پیدا کند. با توجه به نظر تحلیلگران عدم دستیابی به اهداف این شبکه در بازار ارز دیجیتال باعث سقوط قیمت آن در بازار خواهد شد.


رتبه پنج ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند : فایل کوین

بلاک‌چین فایل کوین (FIL) که بر اساس ایده‌ای جدید و بلندپروازانه خلق شده است، یکی از کاربردی‌ترین بلاک‌چین‌های جهان است. این ارز دیجیتال یک سیستم غیرمتمرکز ذخیره‌سازی و شبکه اشتراک‌گذاری است که ذخیره‌سازی امن و بی‌واسطه را برای کاربران فراهم می‌کند. فایل کوین (FIL) توسط هیچ شرکتی کنترل نمی‌شود و کابران از یک مرجع متمرکز استفاده نمی‌کنند. در واقع از فضای ذخیره‌سازی که ماینرها در اختیارشان قرار می‌دهند استفاده می‌کنند.

ویژگی ‌های ارز فایل کوین (FIL)

از مهم‌ترین ویژگی‌های فایل کوین (FIL) از بین بردن نگرانی در بخش اشتراک‌گذاری و ذخیره‌سازی فایل است. از دیگر ویژگی‌ها می‌توان به شبکه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز، سازوکار اجماع، قراردادهای هوشمند، استخراج در FIL و استفاده از ماینرها برای ذخیره و بازیابی اطلاعات اشاره کرد.

پیش بینی آینده ارز فایل کوین (FIL)

بررسی بازار و نظرات کارشناسان مختلف در مورد ارز دیجیتال فایل کوین (FIL) نشان می‌دهد که به طور کلی قیمت و آینده این ارز دیجیتال صعودی است. علاوه بر این پیش‌بینی افزایش حجم داده‌ها برای ذخیره‌سازی، پاسخگو نبودن سیستم‌های ابری و ناامن بودن سیستم‌های ذخیره متمرکز، فایل کوین (FIL) را بیش از پیش محبوب کرده است. این پروژه قصد دارد به کاربران خود امکان ذخیره نامحدود و غیرمترکز ارائه دهد تا بتوانند اطلاعات خود را به طور امن و راحت ذخیره‌سازی کنند. بر همین اساس کارشناسان معتقدند FIL آینده روشنی را برای خود رقم خواهد زد.


رتبه شش ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند : هدرا هش گراف

ارز دیجیتال هدرا هش گراف (Hedera Hashgraph) با هدف جایگزینی بیت کوین و رفع مشکلات آن پا به عرصه وجود گذاشت. ساختار منحصر بفرد این ارز دیجیتال در مدت کوتاهی علاقمندان به بلاک چین را به خود جذب کرد. شبکه هدرا از یک فناوری جدید به نام هش گراف بهره می برد که در آن یک دفتر کل توزیع شده همانند بلاک چین برای ذخیره سازی داده ها وجود دارد. همچنین این شبکه یک شبکه غیرمتمرکز با حمایت یک الگوریتم اجماع است که به عنوان جایگزین بلاک چین معرفی شد.

در این فناوری نمودارهای جهت دار غیر مدور به جای زنجیره قرار گرفته اند که وظیفه تایید تراکنش ها را به عهده دارند. در هش گراف به دلیل تایید چندین تراکنش بطور همزمان، سرعت بالا و هزینه کم را شاهد هستیم. به طوری که با میزبانی اپلیکیشن های غیر متمرکز امکان انجام پردازش هزار تراکنش در یک ثانیه را خواهد داشت.

ویژگی ‌های ارز هدرا هش گراف (Hedera Hashgraph)

از مهمترین ویژگی ارز دیجیتال هشت گراف و شبکه هدرا می توان به سرعت بالای آن اشاره کرد که به ندرت در دیگر شبکه های بلاک چین وجود دارد. یکی دیگر از ویژگی مهم آن، اعمال عدالت است. طوری که برخلاف اتریوم که کارمزد بالاتر را اولویت انجام تراکنش می داند، در این شبکه تکنیک زمان سنجی یکنواخت به کار می رود که روشی عادلانه محسوب میشود. همچنین ارز دیجیتال هش گراف در شبکه هدرا دارای بالاترین میزان امنیت است. در این شبکه از روش تحمل خطای بیزانس برای ایجاد امنیت استفاده میشود. در صورتیکه شبکه با حمله هکرها مواجه شود تنها با یک سوم نودها نیز می تواند به فعالیت خود ادامه دهد. سازگاری مناسب این ارز دیجیتال باعث میشود تا کیف پول های بسیاری از آن پشتیبانی کنند. کیف پول سخت افزاری Trezor  و کیف پول نرم افزاری تراست ولت و اکسدوس برای این ارز دیجیتال پیشنهاد می شود. البته تیم توسعه دهنده نیز یک کیف پول با نام کیف رسمی هدرا ایجاد کرده است که در بین گزینه های دیگر مناسب تر است.

پیش بینی آینده ارز هدرا هش گراف (Hedera Hashgraph)

با توجه به اینکه تیم پشتیبانی این ارز دیجیتال از افراد نخبه تشکیل شده است، می توان به آینده آن امیدوار بود. زیرا آنها برای رسیدن به اهداف بزرگ تلاش می کنند. در صورتی که پروژه های این تیم به ثمر بنشیند می توان رشد بسیار مناسبی را برای این ارز دیجیتال متصور شد. کارشناسان پیش بینی می کنند این ارز دیجیتال در سال های آینده می تواند جایگزین بلاک چین شده و به همین دلیل آینده آن در زمان سرمایه گذاری بلند مدت یقینا روشن است.


رتبه هفت  ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند : کلیتن

رمز ارز Klay توکن بومی در اکوسیستم Klaytn است. این توکن هنگام ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند در بلاکچین، یا هنگام انتقال Klay برای کارمزد تراکنش استفاده می شود. این توکن در واقع عنصری ضروری برای عملکرد پلتفرم Klaytn است. در واقع سوختی می باشد که انرژی شبکه را تامین می کند.


رتبه هشت ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند : پنکیک سواپ

پنکیک سواپ (PancakeSwap) یک پلتفرم با صرافی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال است که بر روی یک بلاک‌چین به نام اسمارت‌‌چین بایننس ساخته شده است. این ارز دیجیتال از یک بازارساز خودکار (AMM) استفاده می‌کند که در آن کاربران در یک استخر نقدینگی مبادله و خرید و فروش می‌کنند. کاربران توکن‌های BEP-20 را به این استخر نقدینگی واریز کرده و در مقابل توکن LP به دست می‌آورند. همچنین کاربران می‌توانند توکن LP را به استخر نقدینگی واریز کرده و توکن CAKE پاداش گیرند. هدف پلتفرم پنکیک سواپ کمک به کاربران برای تبادل، کسب درآمد و برنده شدن است. توصیه می شود: ارز cake چیست؟ | معرفی و پیش بینی قیمت ارز پنکیک سواپ (PancakeSwap)

ویژگی ‌های ارز پنکیک سواپ (PancakeSwap)

از ویژگی‌هایی که در مورد ارز دیجیتال پنکیک سواپ (PancakeSwap) وجود دارد و باعث تمایز آن از دیگر پروژه‌ها می‌شود می‌توان به تراکنش سریع، کارمزد کمتر نسبت به سایر پروژه‌ها، استفاده از بازارساز خودکار، غیرمتمرکز بودن، امنیت بالا و… اشاره کرد.

پیش بینی آینده ارز پنکیک سواپ (PancakeSwap)

این پلتفرم نسبت به بلاک‌چین خدمات سریع و ارزانی ارائه می‌دهد و این موضوع موجب شده است که مورد توجه افراد زیادی قرار گیرد. همچنین حجم معاملات و تعداد کاربران آن روز به روز در حال افزایش است. توسعه‌دهنگان پنکیک سواپ (PancakeSwap) تلاش‌های زیادی برای بازاریابی و پیشرفت پروژه می‌کنند که باعث شده کارشناسان، آینده روشنی را برای آن پیش‌بینی کنند و به یکی از پروژه‌های بزرگ و موفق تبدیل شود.


رتبه نه ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند : کوانت

کوانت (Quant ) به عنوان یک ارز دیجیتالی بر بستر اتریوم بوده و توکن مخصوص شبکه Quant  به حساب می آید. هدف این شبکه، اتصال بلاک چین های عمومی و شبکه های خصوصی به یکدیگر است؛ به طوری که برنامه های غیرمتمرکز بتوانند به طور همزمان روی چندین بلاک چین، فعالیت داشته باشند.

ویژگی های ارز کوانت (Quant)

این شبکه به روزترین اطلاعات را ارائه میدهد و به کمک سیستم عامل Overledger میتواند بلاک چین های قدیمی و پیشرفته را با هم ادغام کند. ساخت برنامه های چند زنجیره ای یا همان MApps و توسعه ارتباط همزمان با چندین DLT، از دیگر ویژگی های این ارز دیجیتال است.

پیش بینی آینده ارز کوانت (Quant)

یکی از بهترین ارزهای دیجیتال با پتانسیل قوی برای رشد در آینده است. پیش‌بینی قیمت های آن امیدوارکننده است و به نظر میرسد در بلند مدت نیز به بالاترین ارزش خود برسد. این پلتفرم در صورت جذب سرمایه و افزایش مشارکت، می تواند آینده ی بسیار خوبی را برای خود رقم بزند. بنابراین گزینه ی مناسبی برای سرمایه گذاری به نظر میرسد.


رتبه ده ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند : الگوراند

ارز دیجیتال الگوراند (Algorand) یک شبکه بلاک‌چین غیرمتمرکز بوده که توکن بومی آن ALGO نام دارد. هدف تیم توسعه‌دهنده از طراحی و راه اندازی ارز الگوراند، ترکیب ویژگی‌هایی مانند تمرکززدایی و ایجاد توکن با قابلیت تقسیم آسان بوده است. همچنین یکی از مواردی که این ارز دیجیتال را از بقیه ارزها متمایز می‌کند، استفاده از مکانیزم اثبات سهام خالص یا Pure Proof of Stake است.

ویژگی‌ های ارز الگوراند (Algorand)

همانطور که گفتیم ارز دیجیتال الگوراند (Algorand) ویژگی‌های خاص و متنوعی داشته که باعث محبوبیت این ارز در میان کاربران بازار سرمایه شده است. ویژگی‌هایی مانند افزایش سرعت پردازش تراکنش‌ها، امنیت بالا در انجام معامله، دریافت آسان پاداش، کارمزد کم، ریسک پایین معامله و رابط کاربری آسان شبکه، از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این ارز دیجیتال در بازار سرمایه هستند.

پیش بینی آینده ارز الگوراند (Algorand)

کارشناسان و تحلیلگران بازار سرمایه پیش بینی کرده‌اند که ارز دیجیتال الگوراند تا پایان سال ۲۰۲۲ به میانگین قیمت ۳.۱۶ دلار به ازای هر کوین می‌رسد. همچنین ممکن است قیمت این ارز تا سال ۲۰۲۵ به سطح ۶.۲ دلار نیز برسد. WalletInvestor در تحلیل‌های خود از ارز دیجیتال الگوراند (Algorand) اعلام کرده که این ارز یک انتخاب هوشمندانه برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کاربران در این بازار به حساب می‌آید. این پیش بینی‌ها نشان دهنده آینده روشن ارز دیجیتال الگوراند (Algorand) در بازار است.


سوالات متداول

بهترین ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند کدام است؟

بهترین ارز دیجیتال زیر قیمت ، یکی از ارز های معرفی شده در این مقاله است.

کدام صرافی همه ارز های دیجیتال را دارد؟

از میان صرافی های ایرانی ، نوبیتکس و کیوسک و از میان صرافی های خارجی کوینکس و کوکوین تقریبا همه ارز های معرفی شده را دارند. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله بهترین صرافی خارجی برای ایرانی ها و بهترین صرافی ایرانی را بخوانید.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ذخیره اکثر ارز های دیجیتال کدام است؟

در حال حاضر تراست والت و متاماسک بهترین کیف پول ارز دیجیتال به حساب می آیند. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها را بخوانید.

آیا تمام ۱۰ ارز دیجیتال معرفی شده را بخریم؟

قطعا نه. بهتر است بعد از بررسی و تحلیل تک تک آنها انتخاب خود را انجام داده تا دچار ضرر و زیان نشوید.

چگونه سابقه ارز های دیجیتال را بررسی و آینده آنها را پیش بینی کنیم؟

سعی کنید با خواند آخرین تحلیل های ارز دیجیتال و دنبال کردن جدید ترین اخبار ارز دیجیتال ، از آخرین رویداد ها ، اتفاقات و حوادث موثر بر قیمت ارز های دیجیتال با خبر شوید.

چه فاکتور هایی برای انتخاب ۱۰ ارز دیجیتال که زیر قیمت معامله می شوند بررسی کردیم؟

 • بررسی نقشه راه ، اهداف و بررسی وعده های داده شده
 • عملکرد تیم پروژه و پروفایلشان در شبکه های اجتماعی
 • پوشش رسانه ای و تبلیغات و بازاریابی
 • پلتفرم ها و صرافی هایی که در آن خرید و فروش می شود
 • میزان نوسانات قیمتی : نوسانات غیر عادی و بیش از حد میتواند خطرناک باشد.
 • میزان حجم معاملات : حجم معاملات توکن هایی که فقط در یک صرافی لیست شده اند بسیار پایین و امکان دستکاری قیمتی آن بالاست.


ارز های دیجیتال زیر قیمت را در کدام کیف پول نگهداری کنیم؟

ابتدا توصیه میکنیم برای پاسخ این سوال مقاله بهترین روش نگهداری ارز دیجیتال چیست؟ | صرافی یا کیف پول ؟ را بخوانید. اما به صورت خلاصه:

 • کیف پول ارز دیجیتال (توصیه می شود) : کیف پول ها انواع مختلف رایگان و پولی و حضانتی و غیر حضانتی دارند. شما می توانید یکی از کیف پول های تحت وب ، موبایلی و گرم و سرد را مناسب خودتان انتخاب کنید. تراست والت و متاماسک یکی از بهترین کیف پول های رایگان است که تقریبا همه ارز های دیجیتال جدید و شبکه های بلاک چین مختلف را پشتیبانی می کند.
 • صرافی ارز دیجیتال (توصیه نمی شود) : ذخیره دارایی ها در صرافی ها هر چند ریسک بسیار زیادی دارد اما تقریبا شما را از کارمزد انتقال بی نیاز می کند. 

قبل از خرید بهترین ارز های دیجیتال زیر قیمت واقعی به این نکات توجه فرمایید:

 1. خودتان در خصوص هر پروژه ، اهداف، راه ها و وعده های داده شده و نحوه محقق شدن آن  تحقیق کافی کنید. میتوانید از تحلیل فاندامنتال چیست؟ چگونه یک ارز دیجیتال را تحلیل کنیم؟ شروع کنید.
 2. از ارز هایی که حجم معاملات کمی دارند دوری کنید. این ارز ها می توانند به سادگی در یک صرافی پامپ و یا دامپ شوند.
 3. مقدار زیادی از یک ارز نخرید و سعی کنید اصول اصلی مدیریت سرمایه را بجا آورید. سرمایه گذاری در یک ارز میتواند ریسک زیادی به همراه داشته باشد.از آموزش مدیریت سرمایه شروع کنید.
 4. از کلاهبرداری ها دوری کنید: ارز های دیجیتال به دلیل نو بودن و ناشناس بودنش بسیار مستعد کلاهبرداری است. برای این منظور حتما مقاله لیست سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال و اسکم را بخوانید.

امیدواریم این مقاله تا حدودی توانسته باشد شما را با ۱۰ ارز برتر که زیر قیمت واقعی معامله میشوند در سال ۲۰۲۳ آشنا کند. اگر تجربه ای در خصوص سرمایه گذاری دارید حتما در بخش کامنت ها مطرح کنید.

ارز های معرفی شده در این مقاله به هیچ عنوان سیگنال خرید و یا پیشنهاد سرمایه گذاری نیست. لطفا قبل از هرگونه سرمایه گذاری تحقیقات کافی انجام دهید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «۱۰ ارز دیجیتال که زیر قیمت واقعی معامله میشوند| بروزرسانی اسفند ۱۴۰۲» با ما درمیان بگذارید.

منبع:gobankingrates
10 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *