تحلیل بیتکوین بر اساس فراکتال

تحلیل بیتکوین بر اساس فراکتال

چرا فراکتال ژانویه ۲۰۱۹ می تواند حرکت قیمت بیتکوین را پیش بینی کند؟

این امکان وجود دارد که قیمت بیتکوین از ژانویه سال ۲۰۱۹ از یک فراکتال پیروی می کند، که نشان می دهد قیمت ارزهای دیجیتال به زودی به یک نرخ بالا می رسد و سپس شروع به کاهش می کند.

نکات برجسته قیمت بیتکوین

  • قیمت بیتکوین ممکن است از ژانویه سال ۲۰۱۹ از یک فراکتال پیروی کند.
  • میانگین میانگین در ۵۰ روزه به عنوان مقاومت عمل می کند.
  • روزانه RSI که از خط ۵۰ در حال رد شدن است.
  • این فراکتال از آوریل ۲۰۱۳ قیمت کف را ۷۶۰۰ دلار پایین پیش بینی می کند.

از آنجایی که قیمت بیتکوین طی هفته گذشته رو به افزایش بوده و به هالوینگ نزدیک می شود، بسیاری از معامله گران و تحلیلگران پیش بینی های خود را برای حرکت آینده قیمت ارائه داده اند. یکی از این پیش بینی ها بر اساس فراکتال است که نشان می دهد قیمت بیتکوین در نزدیکی سطح فعلی به مقاومت خواهد رسید و پس از آن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

این فراکتال از ژانویه ۲۰۱۹ ناشی می شود که قیمت آن نزدیک به ۳۵۰۰ دلار معامله می شد. پس از کاهش پیشنهادی، نشان می دهد که قیمت به اوج جدید می رسد.

حرکت قبلی قیمت بیتکوین

فرکتال از اوایل سال ۲۰۱۹ یک حرکت صعودی را نشان می دهد که از ۱۶ دسامبر آغاز شد و به مدت پنج روز ادامه یافت. پس از افزایش، قیمت بیتکوین اصلاح خود را به سطح ۰.۶۱۸ فیبوناچی کاهش داد.

کندلی که امروز تشکیل شده است، ناشی از ۱۹ ژانویه سال ۲۰۲۰، ۳۵ روز پس از شروع حرکت صعودی است. این کندل یک سایه بلند در بالای خود ایجاد کرد که برای اعتبارسنجی منطقه حمایت قبلی و میانگین متحرک ۵۰ روزه خدمت کرده است. در همان روز، RSI  خط ۵۰ را رد کرد، که پس از آن به شدت سقوط کرد.

قیمت بیتکوین به مدت ۲۰ روز پس از این حرکت، قبل از شروع یک حرکت صعودی دیگر کاهش یافته است.

فرکتال از اوایل سال 2019 یک حرکت صعودی را نشان می دهد

فرکتال از اوایل سال ۲۰۱۹ یک حرکت صعودی را نشان می دهد

حرکت هم اکنون بیتکوین

حرکت فعلی با حرکت آن در ژانویه ۲۰۱۹ شباهت های بسیاری دارد.

ابتدا، قیمت بیتکوین بین ۰.۵ و ۰۶۱۸ سطح فیبوناچی به سمت بالا جابجا شده است. علاوه بر این، از ناحیه حمایت قبلی و میانگین متحرک ۵۰ روزه با مقاومت روبرو است، که هر دو در حین حرکت اولیه نیز اتفاق افتاد. سرانجام، RSI در خط ۵۰ با مقاومت روبرو شده است.

اندازه گیری دوره زمانی از ابتدای حرکت به سمت بالا به کندل فعلی روزانه ۶۳ روز به ما می دهد که ۱.۸ برابر بیشتر از طول حرکت اصلی است. با استفاده از همین نسبت برای کاهش، می توانیم فرض کنیم که قیمت پس از ۳۸ روز، یعنی ۱۳ آوریل، ​​پایین می آید.

سطوح فیبوناچی

سطوح فیبوناچی

مقایسه فراکتال

حال برای مقایسه نرخ افزایش و کاهش، این حرکت در ژانویه ۲۰۱۹، ۳۶ درصد بود، در حالی که حرکت فعلی ۵۲.۷ درصد را اندازه می گیرد.

باز هم، با استفاده از همین نسبت برای کاهش، ۷۶۰۰ دلار را در کف در نظر می گیریم، همانطور که در بخش قبلی مشاهده کردیم، می توان در تاریخ ۱۳ آوریل به آن رسید.

احتمال کاهش تا 7600 دلار تا 13 آوریل

احتمال کاهش تا ۷۶۰۰ دلار تا ۱۳ آوریل

نتیجه گیری

قیمت بیتکوین ممکن است از ژانویه سال ۲۰۱۹ به دنبال شکست ناگهانی باشد. در صورت ادامه این کار، تا ۱۳ آوریل به ۷۶۰۰ دلار می رسد.

علاقه مندان به تحلیل قبلی بیتکوین  MihanSignal، اینجا را کلیک کنید.

و علاقه مندان به دریافت سیگنال اختصاصی میتوانند به کانال تلگرام ما با آدرس  [email protected] بپیوندند.

آیا می خواهید وارد بازار ارز های دیجیتال شوید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید؟ در اینجا میتوانید برای شروع یادگیری همراه ما باشید.

اشتراک گذاری:
پریسا وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سیزده =