ورود
دولت هند قصد دارد تمام ارزهای دیجیتال را ممنوع کند

دولت هند به دنبال ممنوع اعلام کردن تقریبا تمام ارزهای دیجیتال خصوصی می باشد.

بنا به لایحه ای که قرار است در جلسه پارلامان هند در زمستان به بحث و گفت و گو گذاشته شود، دولت هند قصد ممنوع اعلام کردن تمام ارزهای دیجیتال مشکل سازی که به صورت خصوصی عرضه می شوند را دارد. این ارزها شامل بیت کوین و اتریوم می شود.

بر اساس این لایحه دولت هند در بعضی موارد خاص به منظور ادامه توسعه فناوری ارزهای دیجیتال، استثناء قایل خواهد شد.

این کار برای تسهیل ایجاد یک چارچوب به منظور تولید ارز دیجیتال ملی توسط بانک ذخیره هند، انجام می شود.

طبق این لایحه، دولت هند تمام ارزهایی را که به صورت خصوصی عرضه می شوند را ممنوع اعلام خواهد کرد؛ البته در مواردی استثناء وجود دارد و این استثناء، به منظور ادامه فرایند توسعه صنعت نوظهور ارزهای دیجیتال و کاربرد آن در این کشور می باشد.

در این لایحه ذکر شده است که هدف دولت هند از اعمال این ممنوعیت ها، هموار کردن مسیر برای راه اندازی ارز دیجیتال بانکی (CBDC) می باشد. انتظار می رود، اولین نسخه ارز دیجیتال بانکی هند، در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه شود.

گفتنی است از آنجایی که دولت هند پیش تر درباره این اقدام صحبت کرده بود، این خبر برای افرادی که اخبار مربوط به سازمان قانونگذاری و توسعه اموال دیجیتال هند را دنبال می کنند، شکه کننده نبود.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از یوتودی، هفته گذشته یک منبع دولتی به خبرگذاری رویترز گفته بود که احتمال دارد دولت هند تمام ارزهای دیجیتالی که با قوانین رسمی کشور مطابقت ندارند را ممنوع کند.

یک ارز دیجیتال، تنها زمانی می تواند معامله یا نگهداری شود که توسط دولت به تصویب رسیده باشد. در غیر این صورت، نگهداری آنها کاری بیهوده است.

پیش تر خبرگذاری Economic Times، در ماه نوامبر اعلام کرده بود که ارزهای دیجیتال ممکن است تنها به عنوان یک روش پرداختی توسط دولت هند ممنوع اعلام شوند.

منبع:u.today.com
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *