تحلیل بیت کوین ۱۷ اردیبهشت ۹۹

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
تحلیل بیت کوین 17 اردیبهشت 99

در این تحلیل قیمت بیت کوین به یک خط مقاومت نزولی رسیده است که بیش از دو سال است که آن را دنبال کرده است. شکست بالای این خط پیامدهای عمده‌ای برای قیمت آینده دارد.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • قیمت بیت کوین به مدت ۸۷۵ روز از یک روند نزولی پیروی کرده است است.
  • احتمالاً در سومین موج از تشکیل پنج موج الیوت قرار دارد.
  • نزدیکترین منطقه مقاومت با قیمت ۱۰۵۰۰ دلار یافت می شود.

خط مقاومت بلند مدت

اگر قیمت در حقیقت در داخل یک الگوی پرچم صعودی معامله شود و از آن خارج شود، فقط احتمال موفقیت کوتاه مدت نیست بلکه باعث تغییرات بلند مدت می‌شود. نمودار هفتگی نشان می‌دهد که قیمت به تازگی به یک خط مقاومت نزولی رسیده است که برای مدت ۸۷۵ روز در کار بوده است. بنابراین، یک شکست از این پرچم نیز به معنای شکستن بالای خط مقاومت بلند مدت است.

برای اینکه قیمت در این جهت حرکت کند، به این معنی است که حرکت اصلاحی در دسامبر سال ۲۰۱۸ به پایان رسیده است. در این سناریو، قیمت در حال حاضر در موج سوم قرار دارد، که باعث شکست بالای این خط مقاومت بلند مدت خواهد شد. بنابراین، ما باید تعداد موج کوتاه مدت مناسب را پیدا کنیم که متناسب با این شکست فرضی و برآمدگی ناشی از کوتاه مدت باشد.

خط مقاومت بلند مدت در تحلیل بیت کوین

خط مقاومت بلند مدت در تحلیل بیت کوین

شمارش امواج صعودی

به منظور وقوع این شکست، قیمت باید شکل گیری پنج موج الیوت را در ۱۳ مارس آغاز کرده باشد. در نمودار زیر، این شکل گیری به رنگ سبز نشان داده شده است و قیمت در حال حاضر در موج سوم است.

برای این که این شکل گیری صحیح باشد، موج فعلی با حداقل ۵۹۹۵ دلار در ۲۳ مارس آغاز شده است. از آنجایی که موج سوم اغلب گسترش می‌یابد، می‌توانیم آن را به پنج زیر موج دیگر نیز تقسیم کنیم که در نمودار زیر با رنگ آبی مشخص شده است.

در شکل گیری زیر موج، موج دوم کاهش تدریجی داشت، بنابراین انتظار می‌رود که موج چهارم تیز باشد، همانطور که اتفاق افتاده است. در این شرایط، قیمت اکنون در حال حرکت به سمت بالا است و به زودی شکسته می‌شود. از آنجا که امواج اول و سوم تمدید شده‌اند، پنجمین موج احتمالاً کوتاه است و در نزدیک‌ترین سطح مقاومت با قیمت ۱۰۵۰۰ دلار به پایان می‌رسد.

زیر موج‌های موج سوم

زیر موج‌های موج سوم

در مورد حرکت بلند مدت، پس از شکستن بالای چنین خط مقاومت بلند مدتی، منطقی نخواهد بود که قیمت بار دیگر به زیر آن برگردد. بنابراین، موج چهارم فقط برای تأیید اعتبار این خط به عنوان حمایت، قبل از حرکت صعودی موج پنجم به سمت آن کاهش می‌یابد.

مشابه شکل زیر، از آنجا که موج سوم گسترش یافته است، انتظار می‌رود که موج پنجم کوتاه باشد، احتمالاً قیمت را به منطقه مقاومت ۱۲۰۰۰ دلاری می‌برد.

حرکت احتمالی آینده در تحلیل بیت کوین

حرکت احتمالی آینده در تحلیل بیت کوین

نتیجه گیری

قیمت بیت کوین ممکن است در کوتاه مدت داخل الگوی پرچم صعودی معامله شود، شکست از آن قیمت را به ۱۰۵۰۰ دلار می‌رساند. در حالی که احتمالا قیمت در یک مثلث نزولی معامله می‌شود، یک شکست بالای خط مقاومت کوتاه مدت فعلی این امکان را باطل می‌کند و احتمالاً قیمت را به ۱۰۵۰۰ دلار می برد.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل بیت کوین ۱۷ اردیبهشت ۹۹» با ما درمیان بگذارید.

7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *