ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
تحلیل آن چین بیت کوین 23 شهریور 1400

در این مقاله قصد داریم اندیکاتورهای آن چین بیت کوین مانند لایولینس را بررسی کنیم تا ببینیم آیا سکه های قدیمی جا به جا شده‌اند یا نه.

نکات مهم تحلیل:

 • اندیکاتور لایولینس بیت کوین در اوج چرخه صعودی معمولاً بالا می‌رود.
 • در ۵ آگوست این اندیکاتور به قله تاریخی ۰.۶۲۲ رسیده است.
 • از آن زمان لایولینس در حال افت بوده است.

اندیکاتور لایولینس معمولاً نزدیک به انتهای چرخه های صعودی رشد می‌کند و در دوره های اصلاحی کاهش می‌یابد. قله تاریخی ۰.۶۲۲ در ۵ آگوست ثبت شده که در زمان بازگشت قیمت رخ‌داده و پس از آن نیز سقوط ۱۹ می صورت گرفته است.

لایولینس معیاری است که رفتار هولدرهای یک ارز را نشان می‌دهد. با شروع نقد کردن موقعیت های هولدرها این مقدار افزایش می‌یابد. زمانی که سکه ها ثابت بمانند مقدار این اندیکاتور دچار کاهش می‌شود.

مقدار این اندیکاتور بین صفر و یک است. اگر تمام عرضه یک سکه در یک بلاک جا به جا شود لایولینس به مقدار ۱ دست می‌یابد. این معیار همچنین نشان می‌دهد آیا آن سکه ارزش بازار تورمی دارد. به عنوان مثال سکه هایی که هنوز استخراج نشده‌اند مقداری نزدیک به صفر در این اندیکاتور دارند.

اما مهمترین کاربرد این اندیکاتور به جهت شیب آن بستگی دارد. اگر شیب رو به بالا باشد نشان می‌دهد سکه های قدیمی در حال خرج شدن هستند. خلاف آن نیز در شیب رو به پایین رخ می‌دهد.

لایولینس تاریخی بیت کوین

نگاهی به تغییرات تاریخی قیمت بیت کوین نشان می‌دهد اندیکاتور لایولینس معمولاً در اوج چرخه های گاوی بالا می‌رود. این در قله های ثبت شده قیمت در سال های ۲۰۱۳ و ۲۱۴ (دایره های مشکی) دیده شده است.

این نشانه ای است از اینکه هولدرهای بلندمدتی پس از عدم فعالیت طولانی خود در حال سیو سود هستند. پس از این افزایش هم معمولاً اندیکاتور با افت قیمت کاهش می‌یابد.

همین اتفاق در حرکات صعودی سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ هم افتاده است. آخرین اوج مربوط به آوریل ۲۰۲۱ است که اوج قیمت جدید بیت کوین به ثبت رسیده است.

نمودار 7 روزه لایولینس بیت کوین

نمودار ۷ روزه لایولینس بیت کوین

وضعیت فعلی

نگاهی دقیق تر به نمودار مشخص می‌کند قله تاریخی ۰.۶۲ که در ۵ آگوست به ثبت رسیده پس از قله تاریخی قیمت در ۱۳ آوریل رخ داده است. بنابراین، پس از افت قیمت در ۱۹ می سیو سود قابل توجهی صورت گرفته است. از آن زمان به بعد، این اندیکاتور در حال کاهش بوده که نشان می‌دهد سیو سود در حال پایان یافتن است.

نمودار 7 روزه لایولینس بیت کوین

منبع:beincrypto
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

‫2 نظر

 • سلام لطفا بفرمایید که ما که اشتراک glassnode نداریم چطور میتونیم از این اندیکاتور ها استفاده کنیم

  • سلام . تحلیل های مهمش در سایت های بزرگی مثل beincrypto.com اشتراک گذاری میشه. حتی داشتن دیتاش هم ممکنه با نداشتن علم کافی باعث تصورات غلطی بشه.

 • نمایش کامنت بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.