ورود
تحلیل قیمت بیت کوین 17 شهریور 1400

بیت کوین دیروز سقوط بزرگی را به ۴۲۸۴۳ دلار تجربه کرد. اما پس از این ریزش ۱۹ درصدی قیمت کمی بازگشته است. با اینکه بازگشت قابل توجهی رخ داده، اندیکاتورهای تکنیکال نشانه های نزولی بروز داده‌اند که می‌تواند هشداری برای تغییر روند احتمالی باشد.

نکات مهم تحلیل:

  • قیمت بیت کوین از حمایت ۴۳۹۰۰ دلار بازگشت.
  • ظاهراً حرکت صعودی تکمیل شده است.
  • اندیکاتورهای تکنیکال خرسی شده‌اند.

سقوط قیمت تا ۴۲۴۸۳ دلار و پس از آن بازگشت قیمت، حمایت ۴۳۹۰۰ را تأیید کرد. این سطح ۰.۳۸۲ ریتریسمنت فیبوناچی و محدوده حمایت افقی است که با خط سوپرروند (سبز) همزمان شده است.

اندیکاتورهای تکنیکال در حال خرسی شدن هستند. افت قیمت با کاهش شدید حجم معاملات صورت گرفته و مکدی تقریباً به محدوده منفی رسیده است.  RSI هم به زیر سطح میانی رسیده است. این از آن جهت اهمیت دارد که پس از شروع حرکت صعودی ۲۱ جولای همیشه این اندیکاتور بالاتر از سطح ۵۰ قرار داشته است.

نمودار یک‌روزه قیمت بیت کوین / تتر

نمودار یک‌روزه قیمت بیت کوین / تتر. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

پیش بینی حرکات بعدی

با توجه به چشم انداز نزولی اندیکاتورها به خصوص RSI، موج شماری نشان می‌دهد حرکت صعودی که در ۲۰ جولای آغاز شده اکنون تکمیل شده است (نارنجی). موج ۵ کوتاه تر از حد انتظار بود و تنها به اندازه طول موج یک (سیاه) ادامه یافت و نتوانست به ۰.۳۸۲ طول موج های یک تا سه (نارنجی) دست پیدا کند.

اگر این صحیح باشد، بیت کوین موج A را از یک ساختار اصلاحی A-B-C  تکمیل کرده است. بعد از تکمیل موج B، انتظار یک افت دیگر را در قیمت خواهیم داشت. در این صورت محدوده ۳۷۹۰۰ به عنوان حمایت عمل خواهد کرد. این سطح، سطح ۰.۶۱۸ ریتریسمنت فیبوناچی (سفید) و محدوده حمایت افقی است.

نمودار شش ساعته قیمت بیت کوین / دلار

نمودار شش ساعته قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

منبع:beincrypto
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *