تحلیل قیمت بیت کوین: حمله به ۲۴۰۰۰ دلار | ۷ بهمن

۰۷ بهمن ۱۴۰۱
تحلیل قیمت بیت کوین: حفظ حمایت کلیدی | 27 اردیبهشت

پس از رالی زیبای ۳۷ درصدی در سال جاری، سود تحقق یافته بیت کوین دوباره در محدوده سبز قرار گرفته است. آیا قیمت بیت کوین به مسیر صعودی خود تا مقاومت بعدی ادامه خواهد داد یا این تنها یک تله گاوی است؟

نکات مهم تحلیل قیمت بیت کوین

  • قیمت بیت کوین از ابتدای سال رالی ۳۷ درصدی داشته است.
  • طبق PlanB سود تحقق یافته دوباره در محدوده سبز قرار گرفته است.
  • قیمت در حال نزدیک شدن به میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای است.

داده های آن چین پس از رالی تقریبا سه هفته ای قوی تر به نظر می رسند. برخی از اندیکاتورها نیز در وضعیت مناسب و سطوح بالایی قرار گرفته اند اما هنوز برای اینکه تغییر روند صعودی را کاملا تایید کنیم کمی زود است.

در ۲۷ ژانویه PlanB ، تحلیل گر شناخته شده، گزارش داد که سود تحقق یافته بیت کوین دوباره مثبت شده و فروشندگان به جای ضرر کردن اکنون در حال کسب سود هستند. سود تحقق یافته یعنی مقدار سود واقعی بر اساس ارزش یک دارایی در یک دوره مشخص زمانی.

قیمت بیت کوین برای عبور از مقاومت ۲۳۵۰۰ دلار تلاش کرد اما نتوانست مومنتوم صعودی کافی را بالاتر از محدوده ۲۳۸۰۰ کسب کند. با تشکیل سقف سالانه در نزدیکی ۲۳۸۲۹ دلار اصلاح رو به پایین آغاز شد.

افت قیمت تا زیر حمایت های ۲۳۲۰۰ و ۲۳۰۰۰ دلار ادامه پیدا کرد و حتی به کف ۲۲۴۹۲ دلار هم رسید. در حال حاضر قیمت BTC در حال تقویت بالاتر از ۲۲۵۰۰ دلار است.

وضعیت فعلی قیمت

قیمت اکنون پایین تر از ۲۳۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در حال معامله است. یک مثلث فشرده با مقاومت نزدیک ۲۳۰۰۰ دلار در نمودار ساعتی تشکیل شده است.

بیت کوین اکنون به کندی در حال حرکت به بالای سطح ۲۳.۶ درصد ریتریسمنت فیبوناچی در حرکت نزولی از ۲۳۸۲۹ تا ۲۲۴۹۲ دلار است. نزدیک ترین مقاومت در سطح ۲۳۰۰۰ دلار قرار دارد که میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته و خط روند الگوی مثلث نیز هست.

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین/ دلار

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین/ دلار. برای مشاهده نمودار در سایز بزرگ روی آن کلیک کنید.

مقاومت مهم بعدی در نزدیکی محدوده ۲۳۱۵۰ یا سطح ۵۰ درصد ریتریسمنت فیبوناچی واقع است. بالاتر از آن احتمال افزایش مومنتوم صعودی وجود دارد. در این صورت، ممکن است قیمت تا سطح ۲۳۸۰۰ دلار افزایش یابد. مقاومت بعدی می تواند در نزدیکی سطح ۲۴۰۰۰ باشد. افزایش بیشتر تا سطح ۲۵۰۰۰ ادامه یابد.

یک مانع مهم در این مسیر، میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای است که در سطح ۲۴۶۸۵ دلار قرار دارد. این سطح که نشان دهنده کف بازار نزولی است باید شکسته شود تا روند صعودی تایید گردد.

احتمال افت قیمت

اگر بیت کوین نتواند از مقاومت ۲۳۰۰۰ عبور کند، احتمال افت قیمت وجود دارد. اولین حمایت در پایین در نزدیکی محدوده ۲۲۵۰۰ دلار و خط روند پایینی مثلث قرار گرفته است. حمایت مهم بعدی در نزدیکی محدوده ۲۲۴۰۰ واقع است. افت بیشتر می تواند BTC را تا ۲۱۲۵۰ دلار در کوتاه مدت پایین ببرد.

در بین اندیکاتورهای تکنیکال، مکدی در حال از دست دادن مومنتوم در محدوده صعودی است. RSI هم پایین تر از سطح ۵۰ قرار دارد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت بیت کوین: حمله به ۲۴۰۰۰ دلار | ۷ بهمن» با ما درمیان بگذارید.

منبع:newsbtc
10 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *