تحلیل ارزهای دیجیتال ۳ شهریور ۹۹

۰۳ شهریور ۱۳۹۹
تحلیل ارزهای دیجیتال 3 شهریور 99

بیت کوین و اتریوم چندین روز دیگر هم به تقویت ادامه می دهند و پس از آن به همراه آلت کوین های دیگر احتمالا مسیر صعودی خود را ادامه خواهند داد.

تحلیل بیت کوین ۳ شهریور ۹۹

خریداران در ۱۷ آگوست قیمت بیت کوین را به بالای مقاومت ۱۲۳۰۴.۳۷ دلار رساندند اما نتوانستند آن را در آنجا حفظ نمایند. این باعث سیو سود تریدرهای کوتاه مدت در ۱۸ آگوست شد که قیمت را به زیر EMA 20 روزه (۱۱۵۶۸ دلار) رساند.

نمودار روزانه بیت کوین/ دلار

نمودار روزانه بیت کوین/ دلار – برای مشاهده کلیک نمایید.

ADX که یک اندیکاتور مسیر حرکت است بالای ۳۴ باقی مانده اما +DI و -DI به یکدیگر نزدیک شده اند و EMA 20 روزه نیز صاف شده که نشان دهنده رفتار محدود به رنج در کوتاه مدت می باشد.

همچنین بخوانید |  تحلیل بیت کوین

اگر فروشندگان بتوانند جفت بیت کوین/ دلار را زیر EMA 20 روزه نگه دارند افت قیمت تا محدوده ۱۱۰۰۰ تا ۱۰۹۰۰ دلار قابل پیش بینی است. اگر خریداران از این محدوده دفاع کنند و موفق شوند، این جفت می تواند رالی خود تا ۱۲۳۰۴.۳۷ را ادامه دهد. شکست و تثبیت بالای این مقاومت باعث افزایش احتمال روند صعودی خواهد شد.

با این وجود اگر فروشندگان قیمت را تا زیر ۱۰۹۰۰ دلار کاهش دهند تست مجدد سطح حمایتی ۱۰۴۰۰ دلار قابل پیش بینی خواهد بود. این حمایت بسیار حیاتی است زیرا در صورت شکست آن احساسات بازار بسیار منفی خواهد شد.

نمودار 4 ساعته بیت کوین/ دلار

نمودار ۴ ساعته بیت کوین/ دلار

در نمودار ۴ ساعته -DI بالای +DI قرار گرفته و شیب EMA 20 روزه رو به پایین است که نشان می دهد فروشندگان دست بالا را در کوتاه مدت دارند. آنها به شدت در حال فروش در پولبک ها به EMA 20 روزه می باشند.

در پایین نمودار سطح ۱۱۰۰۰ دلار به عنوان یک یک حمایت قوی عمل خواهد کرد. حرکت قوی از این سطح می تواند باعث رفتار رنجی این جفت در بازه ۱۱۰۰۰ تا ۱۲۳۰۴.۳۷ دلار به مدت چندین روز گردد.

اولین علامت قدرت، شکست به بالای EMA 20 روزه خواهد بود که تغییر احساسات در کوتاه مدت را نشان خواهد داد.

تحلیل اتریوم ۳ شهریور ۹۹

شکست خریداران در نگه داشتن اتر بالای حمایت نزدیک در ۴۱۵.۶۳۴ دلار منجر به سیو سود توسط تریدرهای کوتاه مدت شد. این قیمت را به زیر EMA 20 روزه رساند که یک نشانه منفی است.

نمودار روزانه اتریوم/ دلار

نمودار روزانه اتریوم/ دلار

حمایت بعدی در ۳۶۶ دلار قرار گرفته است. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می دهد خریداران در حال دفاع از این حمایت هستند. EMA 20 روزه هموار شده و +DI و -DI به یکدیگر نزدیک هستند که گویای تعادل بین عرضه و تقاضا می باشد.

همچنین بخوانید |  تحلیل اتریوم

پیش بینی می شود این به رفتار محدود به رنج چندروزه بین ۳۶۶ تا ۴۴۶ دلار منجر شود. شکست به بالای این رنج احتمالا روند صعودی را ادامه خواهد داد در حالی که شکست به زیر آن می تواند به کاهش قیمت تا حمایت بعدی در ۳۲۰ دلار بیانجامد.

نمودار 4 ساعته اتریوم/ دلار

نمودار ۴ ساعته اتریوم/ دلار

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد -DI بالای +DI قرار دارد و EMA 20 روزه شیب رو به پایین دارد که نشانگر برتری فروشندگان در کوتاه مدت می باشد. پیش از این حمایت ۳۶۶ دلار به عنوان یک حمایت قوی عمل کرده بود پس خریداران بازهم برای دفاع از این سطح تلاش خواهند نمود.

حرکت قوی از این سطح می تواند به رالی تا ۴۱۵.۶۳۴ دلار منجر شود. اگر قیمت از این مقاومت پایین بیاید. رفتار رنجی چند روزه محتمل خواهد بود. بر خلاف آن، اگر حمایت ۳۶۶ دلار شکسته شود، یک منفی بزرگ شکل خواهد گرفت که می تواند به افت تا ۳۲۰ دلار منتهی شود.

تحلیل نئو ۳ شهریور ۹۹

ADX بالای ۵۷ قرار گرفته و EMA 20 روزه شیب رو به بالا دارد که نشان دهنده برتری خریداران است. با این حال فروشندگان برای ادامه حرکت تا ۱۹.۸۲۲۱۹ دلار تلاش می کنند.

نمودار روزانه نئو/ دلار

نمودار روزانه نئو/ دلار

این می تواند به اصلاح جزئی یا تقویت منجر شود که در ۱۶.۷۲۴۴۱ دلار و در زیر آن در EMA 20 روزه حمایت خواهد شد. اگر جفت نئو/ دلار از این حمایت بازگردد، خریداران دوباره برای بالابردن قیمت تا ۲۰.۹۶۳۳ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت هدف بعدی ۲۵.۲۳ دلار خواهد بود.

همچنین بخوانید |  تحلیل آلت کوین ها

این دیدگاه صعودی در صورتی که فروشندگان قیمت را به زیر EMA 20 روزه برسانند خنثی خواهد شد. چنین حرکتی نشان خواهد داد حرکت تضعیف شده است.

نمودار 4 ساعته نئو/ دلار

نمودار ۴ ساعته نئو/ دلار

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد فروشندگان به شدت در حال دفاع از مقاومت ۱۹.۸۲۲۱۹ دلار می باشند. اکنون شیب EMA 20 روزه رو به بالاست که نشان می دهد برتری با خریداران است.

اگر قیمت از این سطح بازگردد خریداران برای بالابردن آن تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، احتمال ادامه روند صعودی وجود دارد.

برخلاف آن شکست به زیر EMA 20 روزه حرکت گاوی را تضعیف خواهد کرد و می تواند به افت تا محدوده حمایتی ۱۵.۶۴۷۹۶ تا ۱۶.۷۲۴۴۱ منجر شود. حرکت از این محدوده می تواند این جفت را به مدت چندین روز در رنج محدود نماید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل ارزهای دیجیتال ۳ شهریور ۹۹» با ما درمیان بگذارید.

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

  • متاسفانه الان داره تو رسانه های ماهواره ای به شدت تبلیغ میشه و جوری وانمود میشه انگار که یه توکن ارزشمند و کاربردی برای معاملات روزمره مردم عادیه که میتونن باهاش حتی از فروشگاه های زنجیره ای خرید کرد. ممنون بابت مقاله روشنگرانه تون.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *