ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
ادامه تحقیقات درباره کلاهبرداری 350 میلیون دوج‌کوینی

پلیس ترکیه از بررسی‌های خود درباره یک طرح سرمایه‌گذاری دوج کوین که ۳۵۰ میلیون دوج کوین از ۱۵۰۰ سرمایه‌گذار سرقت کرده خبر داده است.

پلیس استانبول در حال انجام تحقیقات گسترده درباره یک طرح کلاهبرداری ارز دیجیتال است. این طرح ادعا کرده یک سیستم ارز دیجیتال به نام “دوج کوین ماینینگ” است که وعده سود ۱۰۰ درصدی در عرض ۴۰ روز را به سرمایه‌گذاران خود داده است.

تارگوت وی مغز متفکر پشت این طرح، جلسات یک‌به‌یک را در مکان‌های تشریفاتی ترتیب می‌داده تا سرمایه‌گذاران را به ملحق شدن به این طرح ترغیب کند. او همچنین از یک کانال تلگرامی برای هدایت مشتریان به انتقال دوج‌کوین‌هایشان به سیستم موردنظر استفاده می‌کرده است.

این سیستم در سه ماه اول عملکرد خوبی داشته و سرمایه‌گذاران به طور منظم سودهای وعده‌داده‌شده را دریافت نموده‌اند. این باعث شده بسیاری از آنها سرمایه خود را در این سیستم افزایش دهند. در مجموع حدوداً ۱۵۰۰ نفر دوج‌کوین‌هایشان را به این طرح انتقال داده‌اند.

اما در ماه چهارم تارگوت وی به طور ناگهانی این سیستم را تعطیل کرده است. تلاش سرمایه‌گذاران درمانده برای تماس با وی هم پس از این واقعه به جایی نرسیده و او خارج از دسترس بوده است.

برخی از سرمایه‌گذاران با اطمینان از اینکه فریب‌خورده‌اند علیه او شکایت کرده‌اند. یکی از این سرمایه‌گذاران گفته ۴ میلیون دوج کوین معدل ۱۲ میلیون لیره را در این طرح ازدست‌داده است.

طبق گزارش‌ها او ۳۵۰ میلیون دوج کوین از سرمایه‌گذاران سرقت کرده که با قیمت فعلی دوج رقمی معادل ۱۰۰ میلیون دلار ارزش داشته است.

اداره مبارزه با جرایم سازمان‌یافته و تروریسم ترکیه تحقیقاتش درباره وی و ۱۱ مظنون دیگر را آغاز کرده و حکم ممنوع‌الخروجی وی را صادر نموده است.

منبع:news.bitcoin.com
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.