ورود
احضار کیم کارداشیان به دلیل تبلیغات ارز دیجیتال

کیم کارداشیان توسط قانون گذاران مالی بریتانیا (FCA) به دلیل پامپ کردن یک توکن ارز دیجیتال که می‌تواند به ضرر سرمایه گذاران منجر شود احضار شده است.

رئیس FCA اعلام کرده او با ۲۵۰ میلیون فالوور در اینستاگرام به ارتقا دادن یک توکن پرداخته که احتمالاً پرمخاطب ترین تبلیغات در این حوزه در طول تاریخ بوده است.

چارلز رندل، رئیس FCA و PSR همچنین درباره کلاهبرداری های ارز دیجیتال هشدار داده است. کارداشیان یک چهره شناخته شده در جهان است که پیش از این با کانیه وست که یک رپر طرفدار بیت کوین است ازدواج کرده بود اما در سال جاری از او جدا شده است.

رندل در کنفرانسی بین المللی درباره قانون گذاری برای توکن ها و قوانینی که برای جلوگیری از سرمایه گذاری افراد در طرح های جعلی و کلاهبرداری موردنیاز است سخنرانی کرده است.

او در سخنانش به این نکته اشاره کرده که برخی پلتفرم های آنلاین به کاربرانشان درباره کلاهبرداری های این حوزه توصیه هایی ارائه می‌کنند و این به سرمایه گذاران در تصمیم گیری کمک زیادی می‌کند. اما برخی دیگر در وظایف خود کوتاهی کرده و اعتماد مشتریان را از بین می‌برند.

یکی از صدها اینفلوئنسر

رندل درباره کارداشیان گفته اگرچه سیاست های اینستاگرام او را مجبور به اعلام اینکه پست معرفی توکن تبلیغات بوده نموده است اما او هیچ توضیحی نداده که اتریوم مکس با اتریوم تفاوت دارد و این ارز دیجیتال جدید تنها یک ماه قبل از معرفی ساخته شده و مانند صدها توکن ناشناخته دیگر در این فضا عمل می‌کند.

او همچنین گفته من نمی‌توانم بگویم آیا این توکن کلاهبرداری است یا نه. اما اینفلوئنسرها با دریافت مبالغی از کلاهبرداران برای آنها تبلیغ کرده و به پامپ و دامپ توکن های جدید کمک می‌کنند. برخی از اینفلوئنسرها حتی سکه هایی را تبلیغ می‌کنند که اصلاً وجود ندارند.

رندل در ادامه گفته فوموی موجود در بازار باعث شده افرادی که اطلاعات زیادی در این زمینه ها ندارند صرفاً به دلیل معرفی یک سکه توسط یک چهره شناخته شده دست به سرمایه گذاری های پرریسک بزنند.

منبع:news.bitcoin.com
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *