تحلیل قیمت لایت کوین ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

تحلیل قیمت لایت کوین 10 مرداد 1400

تحلیل قیمت لایت کوین نشان می‌دهد بعد از بلاتکلیفی بین مومنتوم صعودی و نزولی، خریداران کنترل بازار را به دست گرفته‌اند. قیمت این ارز دیجیتال پس از افت سه دلاری از ۱۴۶.۶ دلار، هم اکنون در محدوده ۱۴۸ دلار معامله می شود.

نکات مهم تحلیل:

  • قیمت لایت کوین یک الگوی سرو شانه معکوس در نمودار ۴ ساعته تشکیل داده است.
  • حجم معاملات به‌خوبی افزایش‌یافته است.
  • به‌زودی هدف ۱۴۹ دلار برای جفت لایت کوین / دلار محقق خواهد شد.

در نمودار ۴ ساعته، یک الگوی کوچک سر و شانه معکوس تشکیل شده است. کندل‌ها نشان می‌دهند مومنتوم نزولی در حال ازدست‌دادن جای خود به حرکت صعودی در چند ساعت آینده است و این می‌تواند قیمت را دوباره تا ۱۵۰ دلار بالا ببرد.

نمودار چهارساعته قیمت لایت کوین / دلار

نمودار چهارساعته قیمت لایت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

حجم معاملات در نمودار شرایط خوب خریداران برای به دست گرفتن قدرت در بازار و بالابردن قیمت را نشان می‌دهد. بالارفتن حجم معاملات در وضعیت سبز قیمت نشان می‌دهد وضعیت خرسی در حال تغییر به حرکت گاوی است.

تحلیل نمودار یک روزه لایت کوین

در نمودار یک‌روزه هم مومنتوم صعودی قوی برای بقیه ساعات روز پیش‌بینی می‌شود. در نمودار افزایش ثابت قیمت مشخص است و در ساعات بعد نیز ادامه خواهد یافت.

نمودار یک‌روزه قیمت لایت کوین / دلار

نمودار یک‌روزه قیمت لایت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

در صورت حفظ حمایت‌های فعلی، قیمت لایت کوین می‌تواند به‌راحتی تا ۱۵۰ دلار افزایش یابد. اما درصورتی‌که مومنتوم صعودی کاهش یابد و قیمت سطوح فعلی را از دست بدهد، احتمال افت تا ۱۴۰ دلار قبل از ثبت سقف‌های جدید وجود خواهد داشت.

اندیکاتور بولینگرباند افزایش جزئی نوسان را در امروز در مقایسه با چند روز گذشته نشان می‌دهد. این افزایش جزئی نوسان موجب بروز مومنتوم ضعیف نزولی درون یک حرکت قوی صعودی می‌شود اما فروشندگان توانایی کنترل بازار را ندارند. RSI به سطح ۶۰ رسیده و وضعیت مناسب معاملات در زمان حال را نشان می‌دهد.

از میان ۲۶ اندیکاتور تکنیکال، ۹ مورد سیگنال خرید داده‌اند در حالی که ۹ مورد خنثی هستند و ۱۰ اندیکاتور نیز سیگنال فروش صادر کرده‌اند. بااین‌حال، از ۱۱ اوسیلاتور، شش مورد وضعیت خنثی دارند، یک مورد سیگنال خرید و چهار مورد سیگنال فروش صادر کرده‌اند. از میان ۱۵ اندیکاتور میانگین متحرک نیز ۸ مورد شرایط مناسب خرید، ۱ مورد خنثی و ۶ مورد موقعیت مناسب فروش را نشان می‌دهند. به‌طورکلی با درنظرگرفتن این اندیکاتورها وضعیت بازار لایت کوین خنثی است.

اشتراک گذاری:
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *