ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
بیت کوین، استیبل کوین ها و دیفای: بهترین عملکرد در بین دارایی های دیجیتال

سال ۲۰۲۰ پر از چالش بود اما بیت کوین، استیبل کوین ها و پروتکل های دیفای بهترین عملکرد را در میان دارایی های دیجیتال داشتند.

بیت کوین

بیت کوین سالی رویایی داشت. در اول ژانویه ۲۰۲۰ قیمت بیت کوین ۲۸۴۲۲ دلار بود. با گذشت ۱۲ ماه قیمت بیت کوین با افزایش ۲۹۰ درصدی حتی از عملکرد تسلا هم فراتر رفت. به گزارش میهن سیگنال مهمترین دلیل این اتفاق افزایش تقاضای حقوقی ها، شرایط مطلوب مالی ناشی از تزریق نقدینگی بانک مرکزی و ضعف دلار بود.

ترکیب این عوامل بنیادی سرعت حرکت بیت کوین را در اکتبر افزایش داد. سرانجام این افزایش به ثبت قله های تاریخی پیاپی در روزهای آخر سال منجر شد.

اتریوم

اتریوم هم در سال ۲۰۲۰ عملکرد درخشانی داشت. قیمت اتر در ابتدای سال ۱۲۸ دلار بود و در ۳۰ دسامبر به قله تاریخی خود در ۷۴۸ دلار رسید.

علت اصلی رالی اتر در نوامبر آغاز به کار اتریوم ۲ بود که یک ارتقای بزرگ برای بلاکچین اتریوم است.

آلت کوین های دیگر

بسیاری از آلت کوین های قدیمی تر مانند ریپل، کاردانو و استلار از عملکرد بیت کوین جا مانده اند.

ریپل از جمله آلت کوین هایی بود که عملکرد خوبی داشت و از ابتدای سال  از ۰.۱۹ به ۰.۹۲ دلار رسید اما با اعلام طرح دادخواست علیه مدیران آن سقوط  ۴۰ درصدی قیمت را تجربه کرد.

پروتکل های قرارداد هوشمند

پولکادات، چین لینک، ایاس و تزوس هم از ابتدای سال رالی هایی را تجربه کرده اند. هر یک از این چهار ارز با رالی بیت کوین به سمت ۲۰۰۰۰ دلار افزایش قیمت را شاهد بودند.

به عنوان مثال چین لینک از رشد فضای دیفای بهره برد. با افزایش ارزش قفل شده در دیفای به ۱۶ میلیارد دلار، چین لینک و بسیاری از توکن های مربوط به دیفای هم رالی داشتند.

توکن های ویژه مانند WBTC، USDC و تتر هم رشد قابل توجهی از نظر ارزش بازار داشتند. این توکن ها عمدتا در پروتکل های دیفای به کار گرفته می شوند و رشد سریع فعالیت های کاربران آنها رشد این توکن ها را به دنبال داشته است.

تتر از نظر ارزش بازار رشد سریعی داشت و به جایگاه چهارم ارزهای دیجیتال پس از بیت کوین، اتریوم و ریپل رسید. تتر پرکاربردترین استیبل کوین در بازار ارز دیجیتال است که ارزش بازار آن هم اکنون از ۲۰ میلیارد دلار گذشته است.

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.