ارز وی چین (VET) چیست؟ | آیا VeChain ارزی آینده دار است؟

۰۱ اسفند ۱۴۰۱
ارز وی چین (VET) چیست؟ | آیا VeChain ارزی آینده دار است؟

VeChain یک بلاک چین سازگار با قرارداد هوشمند است که برای تقویت زنجیره تامین و تسریع پذیرش انبوه فناوری بلاک چین طراحی شده است. با ما همراه باشید تا این بلاک چین و ارزدیجیتال آن را به شما معرفی کنیم.

ویژگی های اساسی فناوری بلاک چین، از جمله تمرکززدایی، تغییرناپذیری، شفافیت و اتوماسیون، ثابت کرده اند که می توانند چندین مورداستفاده برای مشاغل مختلف داشته باشند. با این حال، به دلیل هزینه های ایجاد و نگهداری برنامه های مبتنی بر بلاک چین، استفاده کامل از مزایای آن برای شرکت ها دشوار و پرهزینه است.

با اتخاذ دفترکل توزیع شده، بسیاری از پروژه ها تلاش کرده اند تا موانع ورود را کاهش دهند. وی چین یکی از این پلتفرم های مبتنی بر بلاک چین است که برای بهبود استفاده گسترده از این فناوری ساخته شده است. یکی از مهم ترین مسائلی که سازمان های زنجیره تامین با آن مواجه هستند، عدم شفافیت است. این در حالی است که ایجاد شفافیت برای انجام معاملات مستقیم و بدون شخص ثالث یکی از مهم ترین اهداف بلاک چین به شمار می رود. همچنین، اشتراک گذاری داده ها بین ذینفعان، یکپارچگی خدمات مالی را افزایش می دهد.

به چپ و راست بکشید.
نام ارز دیجیتال وی چین (VeChain)
نام اختصاری VET
قیمت وی چین ۰.۰۲۵۵ دلار
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۴۸
حجم معاملات روزانه ۶۴,۲۰۱,۶۱۲ دلار
عرضه ی کل ۸۵,۹۸۵,۰۴۱,۱۷۷ دلار
مقدار در گردش ۷۲,۷۱۴,۵۱۶,۸۳۴ دلار
وب سایت رسمی https://www.vechain.org/
وایت پیپر https://www.vechain.org/whitepaper/#bit_65sv8

ارز وی چین VeChain (VET) چیست؟

ارز وی چین VeChain (VET) چیست؟

رتبه فعلی ارز وی چین – عکس از سایت کوین مارکت کپ

وی چین یک بلاک چین عمومی برای استفاده گسترده از فناوری بلاک چین توسط شرکت های مختلف است. این بلاک چین به عنوان بلوک ساختمانی برای یک اکوسیستم سازمانی انعطاف پذیر و قابل توسعه عمل  می  کند.

به گفته Vechain، اتریوم با این که یک نقطه عطف مهم در فناوری است، برای اجرای برنامه های غیرمتمرکز تجاری در مقیاس بزرگ نامناسب است. این به آن دلیل است که اتریوم چارچوب حاکمیتی قوی ندارد تا تغییرات پروتکل سریع و شفاف برای رسیدگی به مشکلات یا پیشرفت های نوظهور را امکان پذیر کند.

همچنین، یک مدل اقتصادی مناسب در بلاک چین اتریوم وجود ندارد و کسب وکارها را از اجرای برنامه های غیرمتمرکز تجاری خود با هزینه های قابل کنترل و قابل پیش  بینی محدود  می  کند. علاوه بر این، قیمت اتر به عنوان ارزدیجیتال شبکه اتریوم نوسان زیادی دارد.

شرکت ها ممکن است قیمت های آتی اتریوم یا هزینه نگهداری یک برنامه غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم را برای یک زمان خاص پیش  بینی نکنند. در اینجاست که وی چین وارد میدان می شود و برای حل مشکلات اتریوم تلاش می کند.

بلاک چین وی چین امیدوار است با استفاده از ویژگی های متا تراکنش، روش اجماع اثبات صلاحیت (PoA)، مکانیزم حاکمیت روی زنجیره و نیز به کمک دو توکن منحصر به فرد خود، به مشکلات موجود رسیدگی کند.

ویژگی های متا تراکنش بلاک چین وی چین (Vechain) کدامند؟

برای پذیرش سازمانی، ویژگی های متا تراکنش وی چین، همان طور که در زیر موردبحث قرار می گیرد، به کاربرپسند شدن این شبکه کمک  می  کند:

  1. پرداخت چندطرفه: این شبکه یک برنامه غیرمتمرکز با طرح های منعطف تفویض کارمزد تراکنش ها به کاربران دارد. با پروتکل نوآورانه واگذاری هزینه Vechain، یک شرکت می تواند یک قرارداد هوشمند و حساب گس تعیین شده برای مدیریت هزینه های گس لازم برای استفاده از شبکه داشته باشد.
  2.  چرخه حیات تراکنش قابل کنترل: کاربران می توانند با استفاده از فیلدهای Expiration و BlockRef تراکنش، زمانی را که تراکنش اجرا می شود یا منقضی می شود، تنظیم کنند.
  3. تراکنش چندوظیفه ای: توسعه دهندگان می توانند پرداخت های دسته ای را انجام دهند، تماس های زیادی را در قالب عملکردهای مختلف قرارداد در یک تراکنش واحد بگنجانند و ترتیب تماس ها را با استفاده از تراکنش های اتمی چندمنظوره کنترل کنند.
  4. وابستگی تراکنش: کاربران می توانند وابستگی هایی را تنظیم کنند تا انجام تراکنش ها را تا زمانی که تراکنش مربوطه پردازش نشده است، متوقف سازند و اطمینان حاصل کنند که دستور اجرا نیاز تجاری را برآورده می کند.

مکانیسم اجماع اثبات صلاحیت (POA) وی چین

PoA به مشکلات مکرری که کسب وکارها با اتلاف انرژی و ارتقای بی اثر دارند می پردازد. اثبات صلاحیت وی چین کارآمد است زیرا:

  • به لطف قرارداد هوشمند داخلی، اگر Authority Masternodes به روز رسانی نشود، می توان از هارد فورک جلوگیری کرد.
  • قدرت محاسباتی کم برای دستیابی به امنیت شبکه و یکپارچگی اجماع موردنیاز است.
  • این بنیاد به شدت هویت همه اپراتورهای Authority Masternodes را تأیید می کند.

حاکمیت

کمیته راهبری منتخب جامعه که بر اکوسیستم وی چین نظارت می کند، در مورد مسائل مختلف تصمیم می گیرد و این ضمانت را به کاربران می دهد که عملیات با کمک مکانیسم حاکمیت زنجیره ای (شامل مراحلی مانند پیشنهاد، تأیید و اجرا) انجام می شود. از دیگر مزایای چنین سیستمی می توان به رای گیری مبتنی بر نقش اشاره کرد.

اقتصاد

اکوسیستم VeChain شامل دو توکن با نام های VeChain Token (VET) و VeChainThor Energy (VTHO) است. اولین توکن، یعنی VET، برای ایجاد دومین توکن یعنی VTHO و برای پرداخت یا حواله به سایر کاربران استفاده می  شود. با توکن VTHO، کارمزد تراکنش ها تسویه می شود و هزینه های گس و قرارداد هوشمند پلتفرم پوشش داده می شود.

وی چین (VET) چگونه کار می کند؟

همان طور که اشاره شد این پلتفرم از یک الگوریتم اجماع PoA استفاده می کند که با استفاده از شبکه ای متشکل از ۱۰۱ اپراتور Authority Masternode به امن بودن تراکنش ها در شبکه کمک می کند. این اپراتورها ضمن رعایت قوانین حاکمیت وی چین، عملیات قرارداد هوشمند را انجام می دهند.

تحت هدایت کمیته راهبری، کاربران باید بررسی های دقیق KYC را انجام دهند و بتوانند به رشد شبکه، چه به عنوان یک معامله گر، توسعه دهنده یا سایر نهادها، کمک کنند. علاوه بر این، یک سیستم با دو توکن منحصر به فرد تضمین می کند که شرکت ها از سفته بازی و نوسان بیش از حد بازار محافظت  می  شوند و می توانند از هزینه های عملیاتی خود اطمینان بیشتری داشته باشند.

ToolChain محصول کلیدی ارائه شده توسط پلتفرم بلاک چین وی چین است که به شرکت ها در هر اندازه ای این امکان را می دهد که خدمات و محصولات جدید خود را به طور مشترک توسعه دهند. ToolChain امکانات مختلفی از جمله PaaS، BaaS و SaaS را برای ایجاد استراتژی های جدید به منظور ساخت ارزش برای سهامداران مختلف، ترویج شفافیت و بینشی در مورد چرخه عمر محصول ارائه می دهد.

برای مثال، PaaS مربوط به شبکه Vechain به مشتریان اجازه می دهد تا قالب های فرایند طراحی کرده و از ابزارهای داخلی استفاده کنند تا از ایجاد برنامه های بلاک چین خود از ابتدا جلوگیری نمایند. علاوه بر این، Food Safety Track & Trace SaaS به صنعت غذا و نوشیدنی، طیف وسیعی از ویژگی های قابل ردیابی آسان مانند گواهی های کیفیت را برای برقراری ارتباط و افزایش قابلیت اعتماد یک برند را ارائه  می  دهد.

از طریق BaaS، وی چین یک API برای ارائه خدمات مربوط به قراردادهای هوشمند ارائه می دهد. این API یک رابط برنامه نویسی کاربردی برای تبادل اطلاعات ایمن از طریق اینترنت دارد. علاوه بر این، عملیات سوزاندن ۷۰ درصد از توکن ها از هزینه های تراکنش می کاهد و ۳۰ درصد باقی مانده به اپراتورهای مسترنود می رسد. برای دارندگان گره، وی چین یک ساختار پاداش پایدار ارائه  می  دهد.

تاریخچه ارز وی چین (Vechain)

مدیر ارشد اطلاعات، لویی ویتون چین، سانی لو و چانگپنگ ژائو (بنیانگذار چینی-کانادایی بایننس) وی چین را در سال ۲۰۱۵ به عنوان یکی از شرکت های تابعه Bitse، سازمانی که راه حل های مبتنی بر بلاک چین ارائه می دهد، تأسیس کردند. توکن VET زمانی بر روی پلتفرم اتریوم کار می کرد، اما در سال ۲۰۱۸، وی چین به بلاک چین خود تغییر نام داد و خود را به عنوان بلاک چین VechainThor (VET) معرفی کرد.

وی چین امیدوار است از طریق شفافیت داده ها، نقش مهمی در صنعت زنجیره تامین ایفا کند. این شبکه با چندین شرکت از جمله مایکروسافت، PWC، BMW، رنو و فولکس واگن همکاری کرده است تا آنها را از ویژگی های منحصر به فرد بلاک چین خود بهره مند سازد.

آیا وی چین NFT دارد؟

Vechain در کنار موارد استفاده مختلف در زنجیره تامین، در زمینه توکن غیرقابل تعویض (NFT) نیز در حال رونق است. برای ایجاد و تجارت توکن های VIP-181 که در بلاک چین وی چین نگهداری می شوند، یک بازار غیرمتمرکز NFT به نام VeSea وجود دارد. بنیاد وی چین، استاندارد VIP-181 را معرفی کرد که عملکردهای اساسی را برای توکن  ها در قراردادهای هوشمند امکان پذیر سازد.

کاربران برای فروش، خرید و ذخیره NFT در VeSea به کیف پول سازگار با وی چین نیاز دارند. علاوه بر این، به دلیل اثربخشی بلاک چین، VeSea هیچ هزینه گسی ندارد. با این حال، کاربران باید ۲.۵٪ کارمزد معامله بپردازند.

وی چین دو مجموعه NFT با عنوان VeKings و Paper Project ارائه می دهد. ۸۱۴۷ قطعه هنری در سری VeKings  موجود است که وایکینگ ها و والکیری ها را به تصویر می کشد که نمادهای امپراتوری برجسته وی چین هستند. در مجموع ۱۱۸۸۰ NFT منحصر به فرد تولید شده پروژه NFT وی چین را تشکیل می دهند که توسط  Emmet Ahlstrom، هنرمند ساکن کالیفرنیای جنوبی توسعه یافته و کارگردانی می شود.

اگر کسی دارای NFT از یکی از این دو مجموعه باشد، VeSea تا ۱۰۰٪ تخفیف به آنها ارائه می دهد. World of V یکی دیگر از بازارهای NFT وی چین سازگار با کیف پول Sync2 است که استفاده از آن رایگان است. علاوه بر این، این پلتفرم با پشتیبانی کامل از استخراج، از پروژه های جدید NFT استقبال می کند و به دارندگان توکن های غیرقابل تعویض اجازه می دهد تاNFTهای خود را در اکوسیستم سازنده به اشتراک بگذارند.

بهترین کیف پول های ارز وی چین (Vechain) کدامند؟

بهترین کیف پول های ارز وی چین (Vechain) کدامند؟

کیف پول های ارز وی چین – عکس از سایت کوین مارکت کپ

ارز وی چین ( Vechain) را از کدام صرافی ها بخریم؟

ارز وی چین ( Vechain) را از کدام صرافی ها بخریم؟

صرافی های ارز وی چین – عکس از سایت کوین مارکت کپ

VET یک توکن آزادانه قابل معامله است که در صرافی های اصلی موجود است، در حالی که بازارهایی برای VTHO نیز وجود دارد. VET بازارهای عمده ای در Binance و Huobi Global دارد و با جفت ارزهای دیجیتال، استیبل کوین و ارزهای فیات قابل معامله است.

صرافی های ایرانی که ارز وی چین دارند عبارتند از:

آیا ارز وی چین ( Vechain) برای سرمایه گذاری خوب است یا خیر؟

هدف وی چین تسریع پذیرش انبوه فناوری بلاک چین با پرداختن به مسائلی مانند هزینه بالای نگهداری DApp مبتنی بر اتریوم است. علی رغم موارد استفاده وی چین در مدیریت زنجیره تامین و سایر صنایع، انتخاب سرمایه گذاری به اهداف مالی و درجه ریسک پذیری بستگی دارد.

با این حال، سرمایه گذاری در ارزدیجیتالی که احساس می کنید به اعتماد بیشتری در آن نیاز دارید، می تواند مخاطره آمیز باشد و ممکن است پولی را که به سختی به دست آورده اید از دست بدهید. بنابراین، تصمیمات در مورد دارایی خود را بر اساس انتظارات خود برای بازگشت سرمایه تعیین کنید.

آیا شبکه وی چین ( Vechain) امن است؟

وی چین با تعدادی از شرکت های امنیتی از جمله Hosho، Secureware، SlowMist و HackenProof همکاری می کند تا آسیب پذیری های احتمالی را پیدا کند و به طور فعال از تهدیدات سایبری جلوگیری نماید.

آینده ارز وی چین ( Vechain) چگونه است؟

آینده ارز وی چین ( Vechain) چگونه است؟

روند قیمتی ارز وی چین – عکس از سایت کوین مارکت کپ

Vechain یک پلتفرم قرارداد هوشمند لایه ۱ است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند منحصر به فرد و DApps را در بالای آن ایجاد کنند. کاربردهای آن در لجستیک، مدیریت زنجیره تامین و سایر صنایع به کسب و کارها کمک می کند تا عملیات خود را افزایش دهند. با این حال، از منظر سرمایه گذاری، همیشه باید مزایا و معایب را قبل از تخصیص پرتفوی سنجید.

از آنجایی که آینده نامشخص است، همین امر در مورد وی چین نیز صدق می کند. با این حال، نمی توان پیش بینی کرد که آیا وی چین به اتریوم جدید تبدیل  می شود یا خیر. در هر صورت، دیدن اینکه وی چین چگونه با رقبای خود رقابت می کند و راه حل های متمایزی را برای دستیابی به یک مزیت رقابتی ارائه  می  دهد، هیجان انگیز خواهد بود.

پیش بینی قیمت ارز وی چین ( Vechain) تا سال ۲۰۳۰

از آنجا که پیش بینی های مختلفی برای وی چین وجود دارد بسته به اینکه به کدام پیش بینی نگاه می کنید، VET می تواند بین ۰.۰۳۸۸ تا ۰.۵۰۰ دلار معامله شود. قیمت این رمزارز برای سال ۲۰۲۳ و بعد از آن به رشد شبکه، هجوم اجتماعی، رشد جامعه، قابلیت استفاده و حجم معاملات بستگی دارد. افزایش قیمت ممکن است به اقتصاد کلان و خرد بازار ارزهای دیجیتال نیز بستگی داشته باشد.

کارشناسان انتظار دارند که قیمت Vechain در مارس ۲۰۲۳ از ۰.۰۴۰ دلار بگذرد، اگرچه اگر همه چیز خوب پیش برود ممکن است زودتر هم این افزایش قیمت اتفاق بیفتد. انتظار می رود این ارزدیجیتال حداقل در ژوئن ۲۰۲۳ یا اکتبر ۲۰۲۳ به قیمت ۰.۰۵۰ دلار برسد.

VET تا سال ۲۰۲۵ حداقل ۰.۰۴۸ دلار معامله خواهد شد. قیمت می تواند تا ۰.۰۶۲۱ دلار در آگوست ۲۰۲۵ بالا برود. پیش بینی دیگری، قیمت حداکثری ۰.۰۷۲۹ دلار تا سال ۲۰۲۵ را برای وی چین تصور می کند.

هیچ راهی وجود ندارد که VET بتواند از حداکثر ۰.۹۴ دلار در سال ۲۰۲۹ به ۴.۵۴ دلار در سال ۲۰۳۰ بر اساس برخی پیش بینی های قیمت وی چین که به صورت آنلاین ارائه شده است، جهش کند. این امر حتی در یک بازار ارزهای دیجیتال بسیار صعودی نیز دور از انتظار است اما برخی از کارشناسان چنین تصوری دارند. با این حال بالاترین قیمتی که می تواند در این دوره ثبت شود احتمالاً ۱ دلار است.

منابع:

https://cointelegraph.com/news/what-is-vechain-vet-and-how-does-it-work

https://coinmarketcap.com/currencies/vechain/

https://www.softwaretestinghelp.com/vechain-price-prediction/

 

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ارز وی چین (VET) چیست؟ | آیا VeChain ارزی آینده دار است؟» با ما درمیان بگذارید.

6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *