دلیل رشد امروز قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال

۲۳ شهریور ۱۴۰۲
تحلیل قیمت بیت کوین: سبزشدن اندیکاتورها | 29 تیر

قیمت بیت کوین، اتریوم و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال مانند سولانا امروز بعد از مدتها صعودی شده است. اما دلیل این رشد چه بوده است؟ آیا افزایش قیمت در بازار ادامه خواهد داشت؟

قیمت بیت کوین امروز با وجود انتشار گزارش CPI که از افزایش تورم حکایت دارد قدرت گرفته است. قیمت بیت کوین اکنون بالاتر از ۲۶۳۰۰ دلار است. این در حالی است که در گزارش جدید شاخص قیمت مصرف کنندگان یا CPI افزایش غیرممنتظره تورم اعلام شده است. بیت کوین پس از انتشار این گزارش از سطح مهم ۲۶۰۰۰ عبور کرد و بسیاری از ارزهای دیجیتال را با خود بالا برد. بازار سهام هم بعد از انتشار این گزارش شاهد افزایش مومنتوم بوده است.

احتمال اینکه افزایش تورم به نرخ هدف تعیین شده توسط فدرال رزرو رسیده باشد و افزایش نرخ بهره متوقف شود باعث شده سرمایه گذاران با اعتماد بیشتری به دارایی های پرریسکی مانند بیت کوین روی بیاورند.

پس از پیروزی گری اسکیل در پرونده صندوق بیت کوین هم بسیاری از موسسات درخواست خود برای مجوز صندوق های ETF ثبت کرده اند. افزایش علاقه سازمان ها به بیت کوین هم یکی از دلایل اعتماد سرمایه گذاران است. اگرچه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا پاسخ به این درخواست ها را به تعویق انداخته شرکت های جدیدی به جمع درخواست دهندگان اضافه شده اند.

نشانه های صعودی بیشتر

همزمان با افزایش قیمت بیت کوین، عرضه بیت کوین موجود در صرافی ها کاهش یافته است. این میزان نسبت به قله ماهانه خود به مقدار ۴۰۰۰۰ بیت کوین کاهش یافته که یک نشانه صعودی است. زمانی که عرضه در صرافی ها کاهش می یابد سرمایه گذاران به دنبال هولد کردن و امیدوار به افزایش قیمت هستند.

طبق بررسی میهن سیگنال، داده های آن چین نشان می دهد با وجود بازار نزولی، سرمایه گذران آماده شرکت در رالی بیت کوین هستند. تعداد آدرس های با دارایی ۰.۱ بیت کوین در ۱۲ سپتامبر به قله تاریخی ۱۲ میلیون رسیده است.

با وجود افزایش قیمت بیت کوین احساسات بازار هنوز صعودی نشده و شاخص ترس و طمع در سطح ۴۱ و وضعیت ترس قرار دارد.

شاخص ترس و طمع

با این حال قیمت پپه  ۱.۶درصد، قیمت هدرا بیش از ۱۰ درصد، ثور چین بیش از ۸ درصد و میکر حدود ۵ درصد افزایش یافته است. ارزش اتریوم، کاردانو، سولانا و تن کوین هم افزایش نسبت به دیروز را ثبت کرده است.

 

نظرتان را درباره‌ی مقاله «دلیل رشد امروز قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال» با ما درمیان بگذارید.

منبع:cointelegraph
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *