۱۰ ارزدیجیتال ارزان که آماده رشد هستند | بروزرسانی تیر ۱۴۰۳

۲۶ بهمن ۱۴۰۱
10 ارزدیجیتال ارزان که آماده رشد هستند

هر روز کاربران از ما میپرسند : « کدام ارز دیجیتال را بخریم؟ » یا « بهترین ارز دیجیتال ارزان که آماده رشد هستند » کدام است؟ در این مقاله تلاش میکنیم با درنظر گرفتن عوامل بنیادی ، اخبار پروژه ها ، وضعیت شبکه ، تحلیل احساسات و نیم نگاهی به تحلیل تکنیکال ۱۰ ارز برتر برای سرمایه گذاری در تیر ۱۴۰۳ را معرفی کنیم.  ارز های معرفی شده در این مقاله به هیچ عنوان سیگنال خرید و یا پیشنهاد سرمایه گذاری نیست. لطفا قبل از هرگونه سرمایه گذاری تحقیقات کافی انجام دهید.

اگر در دنیای ارز های دیجیتال تازه وارد هستید ابتدا از « از کجا شروع کنم » شروع کنید و سپس با مفاهیم بلاک چین ، بیت کوین ، سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه آشنا شوید. سپس یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب انتخاب کنید و در یک صرافی ارز دیجیتال احراز هویت کنید. همچنین بهتر است درمورد روش های تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید پروژه های معرفی شده را خودتان بررسی کنید. حال میتوانید ادامه مقاله را بخوانید و لذت ببرید!

۱۰ ارزدیجیتال ارزان که آماده رشد هستند از نگاه بهترین سایت های داخلی و خارجی ارز دیجیتال

gobankingrates analyticsinsight Mihansignal tekedia
ریپل ریپل چین لینک ریپل
چین لینک پولکادات پولکادات ترون
یونی سواپ آوالانچ آوالانچ الگوراند
کاردانو کاردانو کاردانو کاردانو
پالیگان پالیگان پالیگان Cronos
استلار میکر استلار استلار
دوج کوین دوج کوین دوج کوین دوج کوین
سند باکس وی چین سند باکس بیسیک اتنشن توکن
دسنترالند دسنترالند دسنترالند گراف
نیر پروتکل شیبا اینو شیبا اینو شیبا اینو

معرفی ۱۰ ارز دیجیتال ارزان که آماده رشد هستند در تیر ۱۴۰۳

 1. چین لینک
 2. پولکادات 
 3. آوالانچ
 4. کاردانو
 5. پالیگان 
 6. استلار
 7. دوج کوین
 8. سند باکس
 9. دسنترالند
 10. شیبا اینو

رتبه یک ارز های دیجیتال ارزانی که آماده رشد هستند : چین لینک

ارز دیجیتال چین لینک (ChainLink)در بستر بلاک‌چین اتریوم فعالیت می‌کند. قبل از طراحی و راه اندازی این ارز امکان انتقال اطلاعات خارج از فضای بلاک‌چین به قراردادهای هوشمند وجود نداشت، اما به لطف ارز دیجیتال چین لینک انجام این کار در بازار سرمایه امکان‌پذیر شد. به طور کلی چین لینک (ChainLink) یک شبکه رسمی غیرمتمرکز بوده که هدف آن اتصال قراردادهای هوشمند به دنیای واقعی است. این ارز دیجیتال شبکه‌ای از نودها را برای ارائه اطلاعات از بلاک‌چین ایجاد می‌کند. شبکه چین لینک (ChainLink) از توکن ERC-677 استفاده کرده و با استاندارد ERC-20 ساخته می‌شود. همچنین بخوانید : چین لینک چیست؟

ویژگی ‌های ارز چین لینک (ChainLink)

مهم‌ترین ویژگی منحصر به فرد چین لینک (ChainLink) ، کار با قراردادهای هوشمند است. این ارز دیجیتال امکان دسترسی آسان به قراردادهای هوشمند را فراهم می‌کند. در نتیجه پرداخت از طریق قرارداد به هر سیستم یا شبکه بانکی با استفاده از چین لینک (ChainLink) امکان‌پذیر می‌شود. همچنین کاربران این ارز دیجیتال می‌توانند از قراردادهای هوشمند با محدوده خاصی از پارامترها استفاده نمایند. در نتیجه ویژگی‌های منحصر به فرد ارز دیجیتال چین لینک (ChainLink) به کاربران در انجام آسان‌تر معامله کمک بسیاری می‌کند.

پیش بینی آینده ارز چین لینک (ChainLink)

با توجه به نظر کارشناسان و تحلیلگران بازار سرمایه، ارز دیجیتال چین لینک به دلیل فناوری و الگوریتم گسترده خود پتانسیل رشد و پیشرفت بیشتر را دارد. همچنین کارشناسان معتقد هستند که چین لینک (ChainLink) تا پایان سال ۲۰۲۵ صعود چشمگیری در بازار ارز دیجیتال خواهد داشت.


رتبه دو ارز های دیجیتال ارزانی که آماده رشد هستند : پولکادات 

ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) یک بلاک‌چین است که بلاک‌چین‌های مختلف را به یکدیگر مرتبط می‌سازد. در حقیقت ارز پولکادات یک پروتکل زنجیره‌ای است که به آسان شدن انتقال زنجیره‌ای از اطلاعات یا سرمایه‌گذاری‌ها کمک می‌کند و طیف گسترده‌ای از زنجیره‌های بلوکی در این بلاک‌چین با هم همکاری می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر بخوانید : پولکادات (Polkadot) چیست؟

ویژگی های ارز پولکادات (Polkadot)

ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) ویژگی‌ها و قابلیت‌های مثبت بسیاری دارد. از جمله مهم‌ترین ویژگی های آن می‌توان به بهبود عملکرد مقیاس پذیری، انعطاف‌پذیری شبکه و سیستم کاربرمحور اشاره کرد. در حقیقت ارز پولکادات (Polkadot) می‌تواند بسیاری از معاملات را در چندین زنجیره مختلف به صورت موازی پردازی کند که این قدرت پردازش باعث بهبود مقیاس پذیری می‌شود. شبکه ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) بسیار انعطاف‌پذیر و سازگار بوده و برای پیاده‌سازی ویژگی های جدید یا رفع اشکال آن‌ها می‌توان به صورت خودکار عمل کرد. همچنین این ارز دیجیتال کاربرمحور بوده و امنیت آن به شما در انجام معاملات با خیالی آسوده کمک می‌کند.

پیش بینی آینده ارز پولکادات (Polkadot)

اغلب تحلیلگران و کارشناسان بازار ارزهای دیجیتال پیش بینی کرده‌اند که ارز پولکادات در آینده رشد چشمگیری خواهد داشت. طبق گفته کارشناسان این بازار روند افزایش قیمت پولکادات (Polkadot) در سال ۲۰۲۱ ادامه دارد و احتمالاً تا سال ۲۰۲۲ این ارز دیجیتال ۲۵ درصد افزایش قیمت داشته باشد. در نهایت می‌توان گفت ارز دیجیتال پولکادات (Polkadot) از نظر ارزش شرایط نسبتاً پایداری را در سال‌های آینده خواهد داشت.


رتبه سه ارز های دیجیتال ارزانی که آماده رشد هستند : آوالانچ

ارز دیجیتال آواکس (AVAX) توکن اصلی پلتفرم اوالانچ است و برای ایمن‌سازی خود از استیکینگ استفاده می‌کند. در پلتفرم اوالانچ می‌توانید از تراکنش نظیر به نظیر برای پرداخت کارمزد معاملات خود استفاده نمایید. در حقیقت کارمزد تراکنش‌های صورت گرفته در پلتفرم اوالانچ توسط آواکس پرداخت شده و توکن‌هایی که در این شبکه مورد استفاده قرار گرفته، سوزانده می‌شود. ارز دیجیتال آواکس (AVAX) یک توکن رمزنگاری شده بسیار کمیاب و ارزشمند است که در کل ۷۲۰ میلیون توکن دارد. توصیه می شود: آیا آواکس (AVAX) بخریم؟ | بررسی پروژه آوالانچ (Avalanche) و پیش بینی قیمت آن

ویژگی های ارز آواکس (AVAX)

ارز دیجیتال آواکس (AVAX) ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد بسیاری دارد. از جمله مهم‌ترین ویژگی های آن می‌توان به امنیت بالا در انجام معاملات اشاره کرد. این شبکه امکان انجام تراکنش‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن را نیز برای کاربران خود فراهم می‌کند. همچنین طراحی آن به‌گونه‌ای بوده که می‌تواند در بین کاربران عدالت برقرار کرده و مانع بروز مشکلات شود.

پیش بینی آینده ارز آواکس (AVAX)

طبق تجزیه تحلیل‌های صورت گرفته توسط کارشناسان این حوزه می‌توان گفت ارز دیجیتال آواکس شرایط سختی برای رقابت با اتریوم و سایر پلتفرم‌های هوشمند دارد. در حال حاضر این ارز در جایگاه بسیار خوبی قرار گرفته و می‌توان آینده روشنی برای آن پیش بینی کرد. همچنین ارز آواکس (AVAX) یک گزینه بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت و کوتاه‌مدت است.


رتبه چهار ارز های دیجیتال ارزانی که آماده رشد هستند : کاردانو

کاردانو (Cardano) یکی از معتبرترین ارزهای دیجیتال نسل سوم است. هدف از ظهور نسل سوم ارزهای دیجیتال در بازار، رفع مشکلات و چالش‌هایی مانند مقیاس‌پذیری و کارمزد بالای تراکنش‌ها است. ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) در سال ۲۰۱۵ به عنوان یک پروژه برای ایجاد تغییر و تحول در ساختار بازار ارزهای دیجیتال طراحی و راه اندازی شد. ارز دیجیتال کاردانو یا (ADA) یکی بهترین و منسجم‌ترین رمز ارزهای بازار به حساب می‌آید که کاربران بسیاری هم در سراسر دنیا دارد. این ارز دیجیتال معتبر از معماری لایه‌ای برای ایجاد و حفظ امنیت و بهبود مقیاس‌پذیری برخوردار است. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله کاردانو چیست را بخوانید.

ویژگی های ارز کاردانو (Cardano)

یکی از مهم‌ترین ویژگی های ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) این است که در این شبکه با افزایش تعداد کاربران، تعداد پردازش تراکنش‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند، زیرا محدودیت مقیاس‌پذیری در نسل سوم ارزهای دیجیتال وجود ندارد. کاردانو به عنوان یک سیستم پرداخت جهانی توسط هیچ شرکت یا ارگان دولتی اداره نمی‌شود. این شبکه قابلیت اجرای قراردادهای هوشمند را داشته و به کاربران در انجام معامله‌ای آسان و ایمن کمک بسیاری می‌کند. میزان امنیت شبکه کاردانو (Cardano) بسیار بالا بوده و احتمال هک شدن یا سرقت در این سیستم وجود ندارد.

پیش بینی آینده ارز کاردانو (Cardano)

همانطور که می‌دانید ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) جزو ۱۰ ارز برتر دنیا قرار دارد. این شبکه ضمن توسعه خود، خلاقیت‌ها و نوآوری‌های بسیاری را در ساختار شبکه مورد استفاده قرار می‌دهد؛ بنابراین این ارز به دلیل داشتن برنامه‌ای جامع و هدفمند در بازار ارزهای دیجیتال آینده درخشانی خواهد داشت.


رتبه پنج ارز های دیجیتال ارزانی که آماده رشد هستند : پالیگان 

ارز دیجیتال پالیگان در ابتدا با عنوان Matic به بازار سرمایه عرضه شد. این شبکه در حال تلاش برای ایجاد اتصال و تعاملی امن بین بلاک‌چین‌های مختلف با یکدیگر است. هدف اصلی ارز دیجیتال پالیگان (Matic) رفع مشکلاتی مانند مقیاس پذیری، توان عملیاتی محدود، کارمزد بالا، تراکنش‌های معوقه و سرعت پایین است. در نتیجه یک لایه دوم برای این پروژه ویژه طراحی شد که تراکنش‌ها و قراردادهای هوشمند اتریوم را بر بستر آن انجام دهد. این لایه تأییدیه‌های برون زنجیره‌ای را با امنیت و سرعت بالا انجام می‌دهد. همچنین توصیه میکنیم متیک چیست را بخوانید.

ویژگی های ارز پالیگان (Matic)

شبکه ارز دیجیتال پالیگان (Matic) ویژگی‌های منحصر به فرد بسیاری نسبت به ارزهای مشابه خود در بازار دارد. به طور مثال این شبکه تراکنش‌های موجود در بستر اتریوم را در لایه دوم خود با سرعت بسیار بالاتری انجام می‌دهد. در حقیقت شبکه ارز دیجیتال پالیگان (Matic) عدم مقیاس پذیری اتریوم را تا حد بسیاری زیادی برطرف می‌کند. یکی دیگر از ویژگی های این ارز دیجیتال امنیت بالای آن است که باعث افزایش محبوبیت پالیگان (Matic) در میان کاربران بازار سرمایه نیز شده است. این شبکه برای تأیید بلاک‌ها از روش اثبات سهام اتریوم استفاده کرده و مانع بروز کلاهبرداری در این زمینه می‌شود.

پیش بینی آینده ارز پالیگان (Matic)

همانطور که گفتیم ارز دیجیتال پالیگان باهدف رفع مشکلات در شبکه اتریوم طراحی و راه اندازی شد. اما بعد از گذشت ۴ سال هنوز نتوانسته به اهداف خود در بازار سرمایه دست پیدا کند. با توجه به نظر تحلیلگران عدم دستیابی به اهداف این شبکه در بازار ارز دیجیتال باعث سقوط قیمت آن در بازار خواهد شد.


رتبه شش ارز های دیجیتال ارزانی که آماده رشد هستند : استلار

ارز دیجیتال استلار (Stellar) یک پروژه مبتنی بر بلاک‌چین بوده و کاملاً غیرمتمرکز و توزیع شده است. تراکنش‌ها و پرداخت‌ها در این شبکه از طریق فرایندهای همتا به همتا صورت می‌گیرد. استلار فعالیت خود را به عنوان یک شبکه پرداخت آغاز کرد و سپس رمزنگاری شد. در حال حاضر این ارز دیجیتال یک سیستم پرداخت و انجام مبادلات مالی با سرعت بالا و قیمت مناسب است. کارمزد تراکنش‌ها در این شبکه فقط برای جلوگیری از ایجاد تراکنش اسپم در این شبکه تعیین شده است. سرعت انجام تراکنش‌ها در این پلتفرم کمتر از ۶ ثانیه است. توصیه می شود: استلار (Stellar) چیست؟

ویژگی ‌های ارز استلار (Stellar)

ارز دیجیتال استلار (Stellar) ویژگی‌های منحصر به فرد بسیاری نسبت به ارزهای مشابه خود در بازار دارد. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های آن می‌توان به غیرمتمرکز و متن باز بودن، سرعت بالا و قیمت پایین در انجام تراکنش‌ها، توانایی پشتیبانی از هزاران تراکنش به صورت همزمان، قابلیت پشتیبانی از معاملات چند ارزی و تورم ثابت سالیانه ۱ درصد اشاره کرد. همچنین این ارز دیجیتال از قراردادهای هوشمند و قابلیت چند امضایی نیز پشتیبانی می‌کند.

پیش بینی آینده ارز استلار (Stellar)

کارشناسان و تحلیلگران بازار سرمایه با توجه به آمار و نمودارها، آینده روشنی را برای ارز دیجیتال استلار پیش بینی کرده‌اند. آن‌ها معتقدند که سرمایه گذاری بر روی ارز استلار (Stellar) یک گام مثبت و سودآور برای کاربر خواهد بود. در حقیقت نمی‌توان به طور قطعی آینده بازار سرمایه را پیش بینی کرد، اما با توجه به رونق بازار کریپتو و روند پیشرفت این ارز در ماه‌های اخیر می‌توان آینده روشنی برای آن تصور کرد.


رتبه هفت ارز های دیجیتال ارزانی که آماده رشد هستند : دوج کوین

دوج کوین (Dogecoin) یک ارز دیجیتال پایه مبتنی بر LuckyCoin است. این ارز دیجیتال به‌گونه‌ای طراحی شده که یک جایگزین بسیار مناسب برای بیت کوین و لایت کوین باشد. به همین دلیل ارز دوج کوین شباهت‌های بسیاری با بیت کوین دارد. این ارز درست مانند بیت کوین در معاملات نظیر به نظیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین ارز دیجیتال دوج کوین (Dogecoin) از الگوریتم اثبات کار یا POW پشتیبانی کرده و مانند بیت کوین قابلیت استخراج دارد. برای اطلاعات بیشتر دوج کوین چیست؟ را بخوانید.

ویژگی ‌های ارز دوج کوین (Dogecoin)

ارز دوج کوین (Dogecoin) ویژگی‌ها و قابلیت‌های مثبت بسیاری دارد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این ارز دیجیتال این است که تراکنش‌ها و تأیید آن با سرعت بالا انجام می‌شود. دوج کوین (Dogecoin) یک جامعه وفادار داشته که از آن به عنوان پول رایج برای معامله استفاده می‌کنند. در نتیجه نوسانات بسیاری در این بازار وجود ندارد. در نهایت یکی دیگر از ویژگی‌های این ارز دیجیتال، عرضه نامحدود آن به بازار سرمایه است. دوج کوین (Dogecoin) در ابتدا تنها ۱۰۰ میلیارد کوین داشت، اما با گذشت زمان این تعداد به عرضه نامحدود تغییر یافت.

پیش بینی آینده ارز دوج کوین (Dogecoin)

به طور کلی عوامل بسیاری در آینده بازار ارزهای دیجیتال تأثیرگذار است. طبق نظر کارشناسان یکی از مهم‌ترین عوامل، رسانه‌ها هستند. در حال حاضر ایلان ماسک تأثیر بسیاری بر قیمت دوج کوین داشته و هر حرفی که می‌زند ممکن است باعث کاهش یا افزایش قیمت این ارز شود. اما برای سرمایه گذاری در این بازار شما باید تمام جوانب را در نظر گرفته و سپس سرمایه خود را وارد این بازار کنید. را بخوانید


رتبه هشت ارز های دیجیتال ارزانی که آماده رشد هستند : سند باکس

ارز دیجیتال سند باکس از بازی معروف Minecraft الهام گرفته شده و یک بازی آنلاین مجازی روی بلاک‌چین اتریوم است. بر روی این پلتفرم، کاربران علاوه بر ایجاد NFT، می‌توانند برای تبادل یا خرید و فروش زمین و سایر متعلقات بازی استفاده کنند. در واقع SandBox یک فضای متن‌باز است که به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا بازی خود را در این بستر ساخته و با آن کسب درآمد هم داشته باشند.

ویژگی ‌های ارز سند باکس (SandBox)

ارز دیجیتال SandBox هم مانند تمام پروژه‌های بلاک‌چین ویژگی‌ها و مزیت‌های منحصر به فرد خود را دارد. از مهم‌ترین این ویژگی‌ها می‌توان به ایده بکر و نوآورانه،  امنیت بالا، استفاده از NFT، غیرمتمرکز بودن و قابلیت کسب درآمد اشاره کرد.

پیش بینی آینده ارز سند باکس (SandBox)

همان‌طور که تاکنون گفته شد، آینده بازار هیچ ارز دیجیتالی را نمی‌توان پیش‌بینی کرد اما با توجه به این‌که پلتفرم SandBox کاربردهای متنوعی دارد و از لحاظ ویژگی‌های فنی و گرافیکی بسیار جذاب و باکیفیت است، جایگاه ثابتی را می‌توان برای آن متصور شد. قیمت این توکن رشد بالایی داشته و از آن طرف تعداد توکن‌های آن هم محدود است و همین باعث بالا رفتن قیمتش به مرور زمان می‌شود. بنابراین هر چند نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از آینده داشت ولی  بدون تردید SandBox  جزء ارزهای دیجیتالی است که آینده روشنی دارد.


رتبه نه ارز های دیجیتال ارزانی که آماده رشد هستند : دسنترالند

پروژه دسنترالند از موفق‌ترین پروژه‌هایی است که در قالب متاورس و به صورت غیرمتمرکز بر روی بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی شد. این ارز دیجیتال که به عنوان یک جهان واقعیت مجازی (متاورس) شناخته می‌شود، افراد را قادر می‌سازد که علاوه بر گشت‌وگذار، به کسب درآمد و انجام کارهای دیگر بپردازند. کاربران می‌توانند در فضای این پلتفرم به ساخت خانه، ایجاد دفتر، فروش زمین، خرید و فروش محصولات و… مشغول شوند. ارز دیجیتال دسنترالند (Decentraland) دارای دو توکن بومی به نام LAND و MANA است که توکن مانا را پایه و اساس این ارز می‌دانند. توصیه میشود: ارز مانا (MANA) چیست؟ | پیش بینی قیمت و آینده ارز دسنترالند (مانا)

ویژگی ‌های ارز دسنترالند  (Decentraland)

از مهم‎ترین ویژگی‌‎های ارز دیجیتال دسنترالند (Decentraland) این است که تحت نظر هیچ ارگان و سازمانی نیست و غیرمتمرکز است و این باعث جذابیت بیشتر در جامعه بلاک‌چین شده است. از دیگر مزایا می‌توان به امنیت بالا، ساختار چند توکنی و پیشرو در متاورس اشاره کرد.

پیش بینی آینده ارز دسنترالند (Decentraland)

اکثر تحلیل‌گران آینده روشنی را برای دسنترالند (Decentraland) پیش‌بینی می‌کنند زیرا معتقدند آینده متعلق به متاورس است و چون این متاورس بر بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی شده و غیرمتمرکز است، می‌تواند آینده روشنی داشته باشد. با این حال اگر شاهد مهاجرت دسته جمعی کاربران از دسنترالند (Decentraland) به پلتفرم دیگری باشیم، افراد کمتری از این برنامه استفاده کرده و باعث کاهش قابل توجه ارز MANA خواهد شد.


رتبه ده ارز های دیجیتال ارزانی که آماده رشد هستند : شیبا اینو

شیبا اینو (shiba inu) یک ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم بوده که در سال ۲۰۲۰ طراحی و راه اندازی شد. این ارز یک توکن ERC-20 محسوب شده و بلاک‌چین اختصاصی ندارد. ارز دیجیتال شیبا اینو سه نوع عمده دارد که شامل LEASH، BONE و SHIB می‌شود. این توکن‌ها هرکدام کاربرد مختلف با دیگری داشته و موارد مصرف آن‌ها متفاوت است. شیبا اینو (shiba inu) در حقیقت رقیب اصلی ارز دیجیتال دوج‌کوین بوده و برخی آن را قاتل دوج‌کوین می‌نامند.

ویژگی های ارز شیبا اینو (shiba inu)

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ارز دیجیتالشیبا اینو (shiba inu) این است که مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم طراحی شده و حالتی داستان‌گونه دارد. این ارز یک میم کوین بوده و یکی از اهداف اصلی آن ایجاد سرگرمی برای کاربران است. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد این ارز دیجیتال سادگی آن است. شیبا اینو (shiba inu) پیچیدگی خاصی نداشته و کلیه افراد می‌توانند از آن استفاده نمایند. در نتیجه به دلیل عامه‌پسند بودن بیشتر موردتوجه کاربران قرار گرفته است.

پیش بینی آینده ارز شیبا اینو (shiba inu)

رشد و پیشرفت فوق‌العاده ارز دیجیتال شیبا اینو در سال ۲۰۲۱ توجه اغلب کاربران و سرمایه گذاران را به خود جلب کرد. طبق گفته کارشناسان برای سرمایه گذاری در این ارز باید نکات مهمی مانند قیمت و حجم معامله را در نظر داشته باشیم. در نهایت کارشناسان و تحلیلگران توصیه کرده‌اند که از سرمایه‌گذاری‌های هیجانی در ارزهای دیجیتال جدا خودداری کرده، زیرا ممکن است باعث از دست رفتن کل سرمایه شما شود.


سوالات متداول

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ کدام است؟

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری یکی از ۱۰ ارز دیجیتال مناسب سرمایه گذاری معرفی شده هستند.

کدام صرافی همه ارز های دیجیتال را دارد؟

از میان صرافی های ایرانی ، نوبیتکس و کیوسک و از میان صرافی های خارجی کوینکس و کوکوین تقریبا همه ارز های معرفی شده را دارند. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله بهترین صرافی خارجی برای ایرانی ها و بهترین صرافی ایرانی را بخوانید.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ذخیره اکثر ارز های دیجیتال کدام است؟

در حال حاضر تراست والت و متاماسک بهترین کیف پول ارز دیجیتال به حساب می آیند. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها را بخوانید.

آیا تمام ۱۰ ارز دیجیتال معرفی شده را بخریم؟

قطعا نه. بهتر است بعد از بررسی و تحلیل تک تک آنها انتخاب خود را انجام داده تا دچار ضرر و زیان نشوید.

چگونه سابقه ارز های دیجیتال را بررسی و آینده آنها را پیش بینی کنیم؟

سعی کنید با خواند آخرین تحلیل های ارز دیجیتال و دنبال کردن جدید ترین اخبار ارز دیجیتال ، از آخرین رویداد ها ، اتفاقات و حوادث موثر بر قیمت ارز های دیجیتال با خبر شوید.


چه فاکتور هایی برای انتخاب ۱۰ ارزدیجیتال ارزان که آماده رشد هستند در سال ۲۰۲۳ بررسی کردیم؟

 • بررسی نقشه راه ، اهداف و بررسی وعده های داده شده
 • عملکرد تیم پروژه و پروفایلشان در شبکه های اجتماعی
 • پوشش رسانه ای و تبلیغات و بازاریابی
 • پلتفرم ها و صرافی هایی که در آن خرید و فروش می شود
 • میزان نوسانات قیمتی : نوسانات غیر عادی و بیش از حد میتواند خطرناک باشد.
 • میزان حجم معاملات : حجم معاملات توکن هایی که فقط در یک صرافی لیست شده اند بسیار پایین و امکان دستکاری قیمتی آن بالاست.

چه فاکتور هایی برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023 بررسی کردیم؟


۱۰ ارزدیجیتال ارزان که آماده رشد هستند را در کدام کیف پول نگهداری کنیم؟

ابتدا توصیه میکنیم برای پاسخ این سوال مقاله بهترین روش نگهداری ارز دیجیتال چیست؟ | صرافی یا کیف پول ؟ را بخوانید. اما به صورت خلاصه:

 • کیف پول ارز دیجیتال (توصیه می شود) : کیف پول ها انواع مختلف رایگان و پولی و حضانتی و غیر حضانتی دارند. شما می توانید یکی از کیف پول های تحت وب ، موبایلی و گرم و سرد را مناسب خودتان انتخاب کنید. تراست والت و متاماسک یکی از بهترین کیف پول های رایگان است که تقریبا همه ارز های دیجیتال جدید و شبکه های بلاک چین مختلف را پشتیبانی می کند.
 • صرافی ارز دیجیتال (توصیه نمی شود) : ذخیره دارایی ها در صرافی ها هر چند ریسک بسیار زیادی دارد اما تقریبا شما را از کارمزد انتقال بی نیاز می کند. 

قبل از خرید ۱۰ ارزدیجیتال ارزان که آماده رشد هستند به این نکات توجه فرمایید:

 1. خودتان در خصوص هر پروژه ، اهداف، راه ها و وعده های داده شده و نحوه محقق شدن آن  تحقیق کافی کنید. میتوانید از تحلیل فاندامنتال چیست؟ چگونه یک ارز دیجیتال را تحلیل کنیم؟ شروع کنید.
 2. از ارز هایی که حجم معاملات کمی دارند دوری کنید. این ارز ها می توانند به سادگی در یک صرافی پامپ و یا دامپ شوند.
 3. مقدار زیادی از یک ارز نخرید و سعی کنید اصول اصلی مدیریت سرمایه را بجا آورید. سرمایه گذاری در یک ارز میتواند ریسک زیادی به همراه داشته باشد.از آموزش مدیریت سرمایه شروع کنید.
 4. از کلاهبرداری ها دوری کنید: ارز های دیجیتال به دلیل نو بودن و ناشناس بودنش بسیار مستعد کلاهبرداری است. برای این منظور حتما مقاله لیست سایت های کلاهبرداری ارز دیجیتال و اسکم را بخوانید.

امیدواریم این مقاله تا حدودی توانسته باشد شما را با ۱۰ ارز دیجیتال ارزان که آماده رشد هستند در سال ۲۰۲۳ آشنا کند. اگر تجربه ای در خصوص سرمایه گذاری دارید حتما در بخش کامنت ها مطرح کنید.

ارز های معرفی شده در این مقاله به هیچ عنوان سیگنال خرید و یا پیشنهاد سرمایه گذاری نیست. لطفا قبل از هرگونه سرمایه گذاری تحقیقات کافی انجام دهید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «۱۰ ارزدیجیتال ارزان که آماده رشد هستند | بروزرسانی تیر ۱۴۰۳» با ما درمیان بگذارید.

9 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

 • روزی پیر زنی با سختی فراوان نزد حاکم بلخ رفت. حاکم پرسید: به چه علت نزد ما آمده‌ای؟ پیر زن گفت: آیا می‌دانید چرا شما را به عنوان حاکم بلخ برگزیده‌اند؟ حاکم گفت: چرا؟ پیرزن گفت: تا ثابت کنند که بلخ را بدون حاکم هم می‌توان اداره کرد!

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *