تحلیل بیت کوین ۴ آبان ۹۹

تحلیل بیت کوین ۴ آبان ۹۹

تحلیل بیت کوین 4 آبان 99

در همبستگی بیت کوین و S&P500 ، بیت کوین از S&P500 جدا می‌شود.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • همبستگی بیت کوین با بازار سهام ایالات متحده برای اولین بار از ماه می به صفر رسیده است.
  • شتاب حرکت مثبت ممکن است به دلیل سطح بالای عدم اطمینان در معرض خطر باشد.
  • یک حرکت پایدار بالاتر از ۱۳۲۵۰ دلار، BTC را به ماه می‌رساند.

بیت کوین بالاتر از ۱۳۰۰۰ دلار اصلاح شد و در روز یکشنبه به بالاترین قیمت در روز ۱۳۳۶۱ دلار رسید. در حال حاضر، BTC/USD  تا ۱۳۲۳۰ دلار عقب نشینی کرد، اما خوشبینی بازار پس از یک حرکت پایدار بالاتر از مقاومت روانشناختی ۱۳۰۰۰ دلار، همچنان قوی است. ارز دیجیتال پیشگام در ۲۴ ساعت اخیر بیش از ۲٪ و در هفته اخیر بیش از ۱۶٪ سود کسب کرده است.

متوسط ​​حجم معاملات روزانه بیت کوین ۲۶ میلیارد دلار ثبت شده است، در حالی که سهم بازار آن ۶۱ درصد است.

همبستگی بیت کوین با  S&P500به صفر می‌رسد

مدت زیادی است که بیت کوین در حال قدم زدن در کنار بازار سهام ایالات متحده است. با این حال، به نظر می‌رسد که هم اکنون این رابطه شکسته شده است زیرا ارز رمزنگاری پیشگام از ۱۹ اکتبر در حالی کهS&P500  در حال سقوط است، به سمت بالا حرکت کرده است.

براساس داده‌های زنجیره‌ای  Santiment، همبستگی بیت کوین با  S&P500برای اولین بار از ماه می به صفر رسید، که یک سیگنال مثبت برای بازار ارزهای رمزپایه است. داستان از این قرار است که جداسازی از کلاس‌های دارایی سنتی برای بیت کوین مفید است زیرا به عنوان یک ابزار غیر همبسته در نظر گرفته می‌شود.

همانطور که نمودار زیر نشان می‌دهد، S&P500 از ۱۲ اکتبر ۲.۵٪ (از ۳۵۵۰ به ۳۴۶۰) از دست داده است. بیت کوین در مدت مشابه ۱۴٪ افزایش یافته است. از نظر اقتصادی، وقتی کانون توجه از عدم اطمینان جهانی و مشکلات مالی به سمت نگرانی‌های مربوط به تورم می‌رود، BTC از نظز همبستگی با سهام جدا می‌شود. در این حالت، سهام و سایر دارایی‌های دیگر همچنان رو به کاهش هستند، در حالی که بیت کوین به دلیل ویژگی‌های طبیعی تورم در حال رشد است.

معکوس شدن همبستگی بیت کوین و S&P500

معکوس شدن همبستگی بیت کوین و S&P500

با این حال، لازم به ذکر است که جداسازی اخیر ممکن است تا حدی ناشی از حوادث مثبت بازارهای ارزهای رمزپایه باشد. همچنان که ایالات متحده به سمت انتخابات ریاست جمهوری حرکت می‌کند و همه گیری COVID 19 همچنان مانند یک آتش سوزی در سراسر جهان در حال گسترش است، هنوز عدم قطعیت بسیاری وجود دارد. در این شرایط بهتر است محتاط باشید و به داده‌های تکنیکال و زنجیره‌ای توجه کنید.

تحلیل تکنیکال

در نمودار روزانه،BTC/USD  از محدوده باریکی فرار کرد و بالاتر از مقاومت روانی ۱۳۰۰۰ دلار مستقر شد. اصلاح بیشتر توسط بالاترین قیمت قبلی در ۱۳۲۵۰ دلار محدود شده است، در حالی که مقاومت کانال سابق حمایت مهمی را ایجاد می‌کند.

خطوط حمایت و مقاومت در نمودار روزانه BTC

خطوط حمایت و مقاومت در نمودار روزانه BTC

اگر BTC/USD نتواند بالاتر از ۱۳۰۰۰ دلار باقی بماند، اصلاح می‌تواند تا حمایت کانال شکسته شده در ۱۲۷۵۰ دلار کاهش یابد. با این حال، روند صعودی تا زمانی که قیمت بالاتر از ۱۲۰۰۰ دلار باقی بماند، دست نخورده باقی می‌ماند. این خط اصلاح بیت کوین را از ابتدای ماه آگوست محدود کرده است و به عنوان یک منطقه روانشناختی قابل توجه، BTC  را از یک روند صعودی جدید جدا می‌کند.

داده‌های IOMP  تأیید می‌کنند که سطح حمایتی با نزدیک شدن به ۱۲۷۵۰ دلار وجود دارد. با این حال، آدرس‌های بسیار بیشتری ممکن است با نزدیک شدن به ۱۱۹۰۰ دلار، از قیمت خود محافظت کنند که با تصویر تکنیکال مطابقت دارد.

IOMP

IOMP

از جنبه صعودی، یک حرکت پایدار بالاتر از بالاترین میزان ۱۳۳۶۱ دلار اخیر، تمرکز ۱۴۰۰۰ دلاری را به همراه دارد. داده‌های موقعیت یابی در بازار نشان می‌دهد که هیچ مقاومت قابل توجهی بالاتر از قیمت فعلی وجود ندارد، به این معنی که در روند صعودی، کمترین مقاومت در در مسیر وجود دارد.

نتیجه گیری

با در نظر گرفتن داده‌های زنجیره‌ای و شاخص‌های تکنیکال، در صورت ادامه حرکت بیش از ۱۳۰۰۰ دلار، BTC  به سمت بالا حرکت می‌کند. جداسازی از بازار سهام ایالات متحده سیگنال مثبتی برای جهان ارز دیجیتال به همراه دارد. با این حال، به دلیل سطح بالای عدم اطمینان در اقتصاد جهانی و ژئوپلیتیک، بازرگانان باید محتاط باشند.

حرکتی به زیر ۱۲۷۵۰ دلار سناریوی صعودی کوتاه مدت را فاقد اعتبار می‌کند و فروشندگان بیشتری را با هدف احتمالی ۱۲۰۰۰ دلار به بازار می‌آیند، جایی که احتمال خرید جدید وجود دارد.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار های مالی . سردبیر بخش تکنیکال سایت میهن سیگنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =