تحلیل هفتگی بیت کوین ۳۰ بهمن ۹۹

۳۰ بهمن ۱۳۹۹
تحلیل هفتگی بیت کوین 30 بهمن 99

رسیدن بیت کوین به ۱۰۰۰۰۰ دلار ممکن است آسان‌تر از حد انتظار باشد.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • قیمت BTC در ۵۲۶۴۰ دلار به بالاترین قیمت خود رسیده و به سرمایه‌ای بالغ بر ۹۰۰ میلیارد دلار رسیده است.
  • دارایی دیجیتال مثل همیشه قوی به نظر می‌رسد و هدفش ۱۰۰۰۰۰ دلار در آینده نزدیک است.
  • بسیاری از معیارهای زنجیره‌ای نشان می‌دهد که BTC می‌تواند به سرعت به بالاترین قیمت در همه زمان‌ها برسد.

هفته گذشته برای بیت کوین بسیار سود آور بود که از روز دوشنبه ۳۰ درصد جهش داشت. چندین خبر مثبت، به ویژه تسلا با خرید ۱.۵ میلیارد دلار دارایی دیجیتال، ارز رمزپایه برجسته را به بالاترین سطح ممکن رساند.

براساس معیارهای زنجیره‌ای، قیمت BTC به سمت ۱۰۰۰۰۰ دلار ادامه خواهد یافت

اوایل این هفته، متوجه شدیم که تسلا ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. علاوه بر این، شرکت خودروهای الکتریکی همچنین گفت که پذیرش BTC را به عنوان گزینه پرداخت در آینده نزدیک آغاز خواهد کرد.

بلافاصله پس از این اعلامیه، ارز رمزپایه شاخص از قیمت ۳۷۹۸۸ دلار به قیمت ۴۶۷۹۴ دلار رسید که چهار روز بعد در ۱۲ فوریه با رسیدن قیمت بیت کوین به ۴۸،۹۸۵ دلار این سطح نیز شکسته شد.

دارایی دیجیتال برای اولین بار از ۹۰۰ میلیارد دلار سرمایه بازار فراتر رفته است، نزدیک به ۱ تریلیون دلار. به نظر می‌رسد این واقعیت مانند ۱۱ فوریه، مورد توجه موسسات بزرگ مانند قدیمی‌ترین بانک آمریکایی قرار گرفته است. BNY Mellon خدمات جدید Crypto Custody را اعلام کرد. این بانک حدود ۴۱ تریلیون دلار دارایی دارد و در حال تبدیل آن به ارز رمزنگاری شده است.

BNY Mellon  انتظار دارد امسال یک واحد جدید دیجیتال راه اندازی کند، زیرا آنها تقاضای زیادی از مشتریان را تجربه کرده‌اند. مایک دمیسی، رئیس راه حل‌های پیشرفته در BNY Mellon اظهار داشت:

پلتفرمی که ما ساخته‌ایم به هر یک از این دارایی‌ها سرویس می‌دهد. این امر با توجه به علاقه و تقاضای مشتری انجام خواهد شد و ما همچنین فعالیت نظارتی داشتیم تا مطمئن شویم از دارایی‌های مجاز در یک بازار خاص حمایت می‌کنیم.

پشتیبانی موسسات نهادی

به نظر می‌رسد که بانک‌ها، موسسات و سایر سیستم عامل‌ها برای ورود به بیت کوین یا پشتیبانی از دارایی دیجیتال عجله دارند. Mastercard همچنین اخیراً اعلام کرده است که در اواخر سال جاری از برخی ارزهای رمزنگاری شده به طور مستقیم در شبکه خود پشتیبانی خواهد کرد. Raj Dhamodharan، معاون اجرایی رئیس Mastercard اظهارات زیر را بیان کرد:

فلسفه ما در مورد ارزهای رمزپایه ساده است و درمورد نحوه انتخاب است. Mastercard در اینجا نیست تا توصیه کند شروع به استفاده از ارزهای رمزپایه کنید. اما ما در اینجا هستیم تا مشتریان، بازرگانان و مشاغل را قادر به انتقال ارزدیجیتال به سنتی و برعکس کنیم.

اولین برنامه اصلی پرداخت که از Bitcoin پشتیبانی می‌کند، PayPal، به لطف برنامه  Venmo، تجارت رمزنگاری خود را در بازار انگلستان گسترش می‌دهد. این پلتفرم قصد دارد سرویس جدید را در اواخر امسال، احتمالاً در نیمه اول، ارائه دهد.

خبرهای خوب در اینجا تمام نمی‌شود زیرا  RBC Capital Markets، یک بانک سرمایه‌گذاری جهانی، به اپل پیشنهاد کرده است که از ارزهای رمزنگاری شده را در اپلیکیشن Wallet خود پشتیبانی کند، که به سهام این شرکت اجازه می‌دهد ۲۵٪ دیگر افزایش یابد.

این یادداشتی بود که از تحلیل گران RBC برای مشتریان ارسال شده بود و هدف آنها را برای اپل به ۱۷۱ دلار افزایش داد. طبق گفته  RBC، پتانسیل بیشتری در ارزهای رمزپایه نسبت به اتومبیل‌های برقی وجود دارد که در چند ماه گذشته مرکز توجه اپل بوده است.

چرا بسیاری از شرکت‌ها، بانک‌ها و مشاغل از بیت کوین پشتیبانی می‌کنند در حالی که بیت کوین به بالاترین قیمت خود رسیده است؟ طبق گفته سیتی بانک، BTC  می‌تواند به ۳۱۸،۰۰۰ دلار برسد. گزارش فاش شده سیتی بانک اظهار داشت که بیت کوین می‌تواند تا دسامبر ۲۰۲۱ به این قیمت برسد که نشان می‌دهد این داستان برای خریداران نهادی به نفع دارایی‌های دیجیتال تغییر یافته است.

ما اخیراً فهمیدیم که اندرو یانگ، نامزد سابق ریاست جمهوری دموکرات، به عنوان شهردار شهر نیویورک، پایتخت مالی جهان، نامزد خواهد شد. به گفته یانگ، اگر او انتخاب شود، او می‌جنگد تا این شهر را به “مرکزی برای BTC و سایر ارزهای رمزپایه” تبدیل کند. یانگ به عنوان طرفدار بیت کوین شناخته می‌شود و به طور کلی از ارزهای رمزپایه پشتیبانی می‌کند.

قیمت BTC به ۱۰۰۰۰۰ دلار می‌رسد

از ۲۵ ژانویه، تعداد نهنگ‌های عظیمی که بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰۰ بیت کوین ($۴,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ و  $۴۸,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰) نگهداری می‌کنند، دو برابر افزایش یافته است، که افزایش قابل توجهی است و نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران بزرگی در آنجا هنوز بیت کوین جمع می‌کنند، انتظار دارند قیمت آن حتی بیشتر شود.

نمودار توزیع دارندگان بیت کوین

نمودار توزیع دارندگان بیت کوین

تحلیل بیت کوین در نمودار هفتگی، با استفاده از شاخص فیبوناچی اصلاحی، می‌توانیم چندین هدف قیمت بالقوه برای BTC را در آینده پیدا کنیم.

سطوح فیبوناچی در نمودار هفتگی BTC

سطوح فیبوناچی در نمودار هفتگی BTC

اکنون که گاوها توانستند BTC را به بالای ۵۰،۰۰۰ دلار برسانند، هدف بعدی احتمالاً ۶۰۸۸۵ دلار خواهد بود که سطح Fib 127.2٪ است. بالاتر از این نقطه، سطح ۱۶۱.۸٪ (۷۶۴۶۲ دلار) و در نهایت ۹۳۶۵۹ دلار، که سطح ۲۰۰٪ فیبوناچی اصلاحی است، را پیدا می‌کنیم.

مقدار بیت کوین در صرافی‌ها

مقدار بیت کوین در صرافی‌ها

صعود جالب دیگر در معیارهای زنجیره‌ای درصد BTC در داخل صرافی‌ها است. از ۱۱ ژانویه، با ۱۰.۵ درصد از عرضه فعلی در داخل صرافی‌ها، این تعداد با وجود افزایش قیمت جدید BTC در همه زمان‌ها، به کمترین میزان ۱۰.۰۶ درصد کاهش یافته است، که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران هنوز تمایل به فروش ندارند.

با این حال، اگر بیت کوین سرانجام شاهد اصلاح عظیم باشد، ابزار فیبوناچی اصلاحی می‌تواند به عنوان یک راهنمای خوب عمل کند. نزدیکترین سطح حمایتی در حدود سطح روانشناختی ۳۹۰۰۰ دلار واقع شده است که همزمان با سطح فیبوناچی ۷۸.۶٪ است. از دست دادن این نقطه به سرعت قیمت BTC را در سطح ۶۱.۸٪ به ۳۱۴۴۳ دلار کاهش می‌دهد.

سطح حمایت کلیدی برای گاوهای بیت کوین ۲۶ EMA است که در حال حاضر در ۲۴۲۶۹ دلار واقع شده است. این سطح از آوریل ۲۰۲۰ از دست نرفته است و به عنوان یک حمایت بلند مدت عمل می‌کند.

منبع: https://t.me/CryptocurrencyExquisitely

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل هفتگی بیت کوین ۳۰ بهمن ۹۹» با ما درمیان بگذارید.

9 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫3 نظر

  • درودبرشما دوستان خوب

  • اتفاقا صرافی خوبیه و کارمزدهاش بد نیست حداقل مثل خیلی های دیگه کلاهبرداری نمیکنه. کارمزد واریز ریالش هم صفره

  • با سلام صرافی بیت میت معتبر نیست یا ھمکاری ندارید

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *