تحلیل بیت کوین ۲۴ شهریور ۹۹

تحلیل بیت کوین ۲۴ شهریور ۹۹

تحلیل بیت کوین 24 شهریور 99

خرس‌های بیت کوین قدرت را محکم در دست گرفته‌اند، و گاوها نیز آماده حمله هستند.

نکات برجسته تحلیل بیت کوین

  • بیت کوین در محدوده‌ای نه چندان وسیع به حرکت خود ادامه خواهد داد.
  • تقاطع طلایی در نمودار کوتاه‌مدت علائم صعودی را نشان می‌دهد.
  • قیمت ممکن است قبل از، از سرگیری رشد، اصلاح را به ۱۰ هزار دلار برساند.

تحلیل بیت کوین نشان می دهد، در روز یکشنبه، ۱۳ سپتامبر تلاش کرد تا بالاتر از ۱۰۵۰۰ دلار اصلاح شود، اما نتوانست آن را حفظ کند. در حال حاضر ارز دیجیتال پیشگام در حال تثبیت قیمت در ۱۰۳۵۰ دلار است، که عمدتا از ابتدای روز بدون تغییر است. علاوه بر این، این ارز بیش از یک هفته است که در میان سطح بلاتکلیفی در محدوده‌ای کوچک در حال نوسان است.

در حالی که کسانی که بیت کوین را هولد کرده‌اند منتظر از سر گرفتن روند صعودی قیمت هستند، معامله‌گران ممکن است ناامید شوند و شروع به جستجوی سرنخ‌هایی کنند تا بفهمند چه خبر است و چه زمانی دوباره به روند صعودی اشاره می‌کند.

بیایید نگاهی دقیق به تصویر تکنیکال بیندازیم تا ببینیم آیا صعود در حال رسیدن است؟!

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه بیت کوین

شاخص‌های تکنیکال در نمودار روزانه بیت کوین

در نمودار روزانه، BTC/USD  از مرز بالایی محدوده اخیر یعنی سطح ۱۰۵۰۰ دلار برگشت کرد. قبل از اینکه گاوها اقدام به اصلاح مجدد کنند، احتمال این وجود دارد که قیمت بیت کوین حمایت کانال را دوباره لمس کند. این اواخر بیت کوین در موارد مختلف زیر ۱۰۰۰۰ دلار شیرجه رفت. با این حال، هر بار، مقدار زیادی از سفارشات خرید واقع در آن منطقه، آن را به عقب رانده است.

در همین حال، داده‌های زنجیره‌ای بیت کوین نشان می‌دهد که نزدیک به ۱.۴ میلیون آدرس با بیش از ۷۵۰،۰۰۰ بیت کوین نقطه نزولی خود را در رسیدن به ۱۰۰۰۰ دلار دارند. به دنبال این مقاومت، ۷۰۰۰۰۰ آدرس دیگر با دامنه شکست در بازه ۱۰۰۰۰ تا ۹۷۰۰ دلار دنبال می‌شود. به احتمال زیاد، خرس‌ها به سختی می‌توانند از این لایه حمایتی عبور کنند.

با این حال، در صورت موفقیت، روند نزولی ممکن است با تمرکز بعدی بر روی  ۹۲۰۰ و ۹۰۰۰ دلار، که هم‌زمان با هدف اصلاح طولانی مدت است، جذاب شود، همان‌طور که در پیش‌بینی هفتگی ما به تفصیل توضیح داده شده است SMA200 روزانه و SMA50 هفتگی اعتبار را به این منطقه حمایتی اضافه می‌کنند.

تحلیل زنجیره‌ای

نمودار داده‌های زنجیره‌ای

نمودار داده‌های زنجیره‌ای

اگر در بازه زمانی ۴ ساعته بزرگ‌نمایی کنیم، SMA50  با قیمت ۱۰۲۷۰ دلار حمایت ایجاد می‌کند. این مقاومت محلی بیت کوین را از افت به خط پایین کانال کناری جدا می‌کند. کندل‌های دوجی و کندل‌هایی با بدنه کوچک بلاتکلیفی بازار را تأیید می‌کند، به این معنی که ممکن است کمی بیشتر در محدوده فعلی باقی بمانیم.

همچنین، موقعیت بازار نشان می‌دهد که یک دیوار عرضه در محدوده ۱۰۴۰۰ و ۱۰۶۰۰ دلار ممکن است اصلاح را کند کند. با این حال، اگر روند از این محدوده به بالا شکسته شود، احتمالاً با تمرکز بعدی روی مقاومت روانی ۱۱۰۰۰ دلاری، و پس از آن SMA200 4 ساعته با قیمت ۱۱۲۰۰ دلار، حرکت صعودی خواهد داشت.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار ۴ ساعته

شاخص‌های تکنیکال در نمودار ۴ ساعته

در نمودار ۱ ساعته بیت کوین، حرکت کوتاه‌مدت قیمت توسط SMA50 با نزدیک شدن به ۱۰۴۰۰ دلار و SMA200  با ۱۰۲۵۰ دلار حمایت می‌شود، که محدوده بازار را تأیید می‌کند. با این حال، تقاطع طلایی که در این بازه زمانی ظاهر شده است یک سیگنال صعودی متمایز است. تقاطع طلایی وضعیتی است که یک SMA کوتاه‌مدت از یک SMA  بلندمدت عبور می‌کند.

شاخص‌های تکنیکال در نمودار 1 ساعته

شاخص‌های تکنیکال در نمودار ۱ ساعته

نتیجه گیری

بیت کوین در محدوده کوچکی قرار دارد و ممکن است فعلاً به حرکت در همین محدوده ادامه دهد زیرا مقاومت‌های تکنیکال قابل توجهی در بالا و پایین قیمت فعلی وجود دارد. شاخص‌های کوتاه‌مدت نشان می‌دهد که BTC/USD ممکن است برای اصلاح طولانی‌مدت آماده باشد. با این حال، این سیگنال باید با یک حرکت پایدار بالاتر از ۱۰۵۰۰ دلار ۱۰۶۰۰ دلار تأیید شود. وقتی این اتفاق بیفتد، ۱۱۰۰۰ دلار هدف قرار می‌گیرد.

از طرف دیگر، شکسته نشدن مقاومت صعودی قیمت را به سمت مرز پایین‌تر از ۱۰۰۰۰ دلار سوق می‌دهد، که آنقدر قوی است که می‌تواند روند نزولی را کاهش دهد و انگیزه صعودی دیگری ایجاد کند. در غیر این صورت، فروش به سمت هدف اصلاح طولانی مدت در ۹۰۰۰ دلار ادامه خواهد یافت.

راستی! برای سهولت دسترسی شما به آخرین سیگنال ها کانال تلگرام VIP میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین برای مشاهده جدیدترین تحلیل های بیت کوین روی تحلیل بیت کوین کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:
پریسا
تکنیکالیست و تحلیلگر بازار های مالی . سردبیر بخش تکنیکال سایت میهن سیگنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =