پیش بینی امیدوارکننده: بیت کوین یک میلیون دلاری تا سال ۲۰۲۵

۲۶ فروردین ۱۴۰۲
پیش بینی امیدوارکننده: بیت کوین یک میلیون دلاری تا سال 2025

سال ۲۰۲۲ برای ارزهای دیجیتال از جمله پادشاه آن بیت کوین سال بسیار سختی بود.  بیت کوین بیش از ۶۵ درصد از ارزش خود را در این سال از دست داد و بازار تحت تاثیر اتفاق های ناخوشایند زنجیره ای از جمله سقوط ترا لونا، ورشکستگی صرافی بزرگ FTX و شرایط بد اقتصاد جهانی قرار گرفت. با این حال بسیاری از کارشناسان نسبت به سال ۲۰۲۳ و آینده ارزهای دیجیتال خوش بین هستند.

آیا قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳ افزایش می یابد؟

قیمت بیت کوین به تازگی قله ۹ ماهه قیمت خود را ثبت کرده است. اگرچه نوسان ها روی می دهند، سطح ۲۷۰۰۰ به عنوان یک حمایت قوی بارها از افت بیشتر جلوگیری کرده است. ضمن اینکه نرخ دامیننس بیت کوین هم در اوج نه ماهه خود در سطح ۴۵ درصد قرار گرفته است. این در حال است که بسیاری از آلت کوین های بزرگ مانند کاردانو، لایت کوین، پولکادات و آواکس در حال افول هستند.

اگرچه انتشار اخبار مثبت از جمله پیشرفت های قانون گذاری در کشورهایی مانند هند، سرمایه گذاران را به آینده امیدوار کرده، نباید فراموش کنیم که شرایط منفی اقتصاد جهانی مهم ترین عامل محرک بازار ارزهای دیجیتال است.

طبق پیش بینی کارشناسان میهن سیگنال، احتمالا در ماه آوریل رالی بازیابی قیمت صورت خواهد گرفت. در ادامه سال هم تثبیت قیمت قبل پیش بینی است.

پیش بینی قیمت BTC در ۲۰۲۴

کارشناسان پیش بینی می کنند قیمت بیت کوین در سال آینده کاملا صعودی باشد. مهم ترین دلیل این پیش بینی رویداد هاوینگ بیت کوین است که هر ۴ سال یکبار به وقوع می پیوندد. در طی هاوینگ پاداش استخراج هر بلاک بیت کوین نصف می شود. با این کار عرضه این ارز دیجیتال کاهش یافته و قیمت آن به صورت تصاعدی افزایش می یابد. این رویداد مثبت برای قیمت در طول تاریخ هم موجب افزایش قیمت BTC در سال هاوینگ شده است.

سال رویداد هاوینگ بیت کوین قیمت در روز هاوینگ قیمت ۱۵۰ روز بعد از هاوینگ
۲۰۱۲ ۱۲.۳۵ ۱۲۷
۲۰۱۶ ۶۵۰.۵۳ ۷۵۸.۸۱
۲۰۲۰ ۸۸۲۱.۴۲ ۱۰۹۴۳

روند صعودی بلندمدت قیمت بیت کوین در سال هایی که هاوینگ رخ داده همراه با انباشتن بیت کوین توسط نهنگ ها در کیف پول های بلندمدتی نشانه های امیدوارکننده ای برای آینده به شمار می روند.

پیش بینی آینده بیت کوین

با توجه به اینکه از ابتدای سال جاری قیمت BTC رالی ۸۰ درصدی را تجربه کرده، بازیابی و رسیدن به سقف تاریخی قبلی دور از انتظار نیست. برخی کارشناسان از جمله مارشال بیرد رئیس استراتژی صرافی جمینای معتقدند بیتکوین می تواند همین امسال سقف تاریخی خود را بشکند. آنها می گویند اگر قیمت به سقف تاریخی قبلی خود برسد، ۱۰۰ هزار دلار رقم دور از انتظاری نخواهد بود. در این صورت میزان رشد قیمت ۲۷۰ درصد خواهد بود که بسیار چشمگیر است. پائولو آردوینو رئیس تکنولوژی تتر هم نسبت به تست مجدد ۶۹۰۰۰ دلار خوش بین است.

آیا بیت کوین در سال ۲۰۲۵ به ۱ میلیون دلار می رسد؟

پیش بینی های خوش بینانه ای در این زمینه مطرح شده است. برخی از این نظرات را افراد برجسته ارائه داده اند. از جمله، سمسون مو معتقد است در ۵ سال آینده بیت کوین ۱ میلیون دلاری را خواهیم دید. بلاجی سرینیواسن رئیس سابق تکنولوژی کوین بیس نیز اعلام کرده حاضر است روی قیمت یک میلیون دلار و بیشتر در ۹۰ روز آینده شرط ببندد. البته بسیاری از کارشناسان این پیش بینی را دور از منطق می دانند.

سرمایه گذاران در این شرایط باید چه کنند؟

با درنظرگرفتن عدم قطعیت موجود بهتر است فعلا حرکات قیمت را محتاطانه و دقیق زیر نظر بگیریم و از اقدام شتاب زده خودداری کنیم تا متحمل زیان نشویم. کارشناسان میهن سیگنال معتقدند فعلا وضعیت انتظار و تماشا بر بازار حکفرماست و باید هر اقدامی را با احتیاط انجام داد. اگرچه هر روز اخبار مثبتی از گسترش پذیرش ارزهای دیجیتال در سرتاسر جهان منتشر می شود، با وجود بخران اقتصادی جهانی نمی توان از آینده صعودی کاملا اطمینان داشت. در چنین شرایطی سرمایه گذاران نباید با سرمایه کلان وارد شوند. در عوض باید به صورت پله ای بخش های اندکی از سرمایه خود را در زمان های مناسب سرمایه گذاری نمایند.

 

نظرتان را درباره‌ی مقاله «پیش بینی امیدوارکننده: بیت کوین یک میلیون دلاری تا سال ۲۰۲۵» با ما درمیان بگذارید.

منبع:forbes
4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *